832 Shares 2260 views

"Nortex-primer": właściwości techniczne, skład, właściwości i recenzje

Jeśli kiedykolwiek zrobiłeś wykończenie w pokoju, prawdopodobnie wiesz, że starter jest potrzebny do jego naprawienia. Zazwyczaj zawiera pigmenty, przyspieszacze i wypełniacze. Stosuje się go do materiałów porowatych o wysokiej chłonności. Między innymi należy zauważyć "Nortex-primer", który jest dość popularny w nowoczesnym rynku materiałów budowlanych.

Opis startera "Nortex"

"Nortex-primer" to kompozycja wykonana na bazie wody i stosowana do obróbki kamienia, cegły, drewna, a także powierzchni gipsu. Po wyschnięciu nałożonej warstwy można rozpocząć obróbkę powierzchniową barwnikiem dyspersji wody.

Ten podkład wypełnia pory, wzmacnia podłoże i wydłuża żywotność materiału, zwiększając właściwości kleju. Użycie tego preparatu pozwala na zaoszczędzenie barwnika, który jest stosowany w następnym etapie.

Opinie klientów i kluczowe cechy

"Nortex-primer" jest wybierany przez współczesnych nabywców coraz bardziej, ponieważ ich zdaniem mieszanka ta ma wiele zalet, między nimi należy rozróżnić:

  • Możliwość stosowania do wszystkich typów powierzchni;
  • Właściwości antyseptyczne;
  • Możliwość zabarwienia;
  • Brak w rozpuszczalnikach organicznych.

Jeśli porównać ten starter z analogowymi związkami, to pierwszy może powiedzieć, że ma właściwości antyseptyczne, a to jest bardzo popularne wśród klientów. Konsumenci podkreślają, że mieszanka może być barwiona pastą stosowaną do farb dyspersji wody.

"Nortex-primer" jest wybierany przez nabywców również ze względu na to, że jest całkowicie bezpieczny, ponieważ w kompozycji nie ma żadnych szkodliwych substancji. Nawet nowicjusz może sobie radzić z aplikacją, ale możesz użyć nebulizatora lub pędzla do tego. Po powleczeniu ściany są białe, baza nie zawiera zmarszczek i kraterów.

Specyfikacje techniczne

"Starter Nortex", którego właściwości powinny być znane, jeśli zamierzasz używać tego materiału do naprawy, jest biała kompozycja, której gęstość wynosi od 1 do 1,02 g / cm3.

Niektórzy eksperci są także zainteresowani poziomem pH, który w tym przypadku wynosi 7-9 jednostek. Możesz też zainteresować się konwencjonalną lepkością, która jest określona przez lepkościomierz w temperaturze powietrza +20 ° C Ten parametr zmienia się od 40 do 42 sekund. Podkład "Nortex-primer" zużywa się w objętości 90 g / m 2 , jest to prawda, jeśli aplikacja będzie wykonywana w jednej warstwie na drewnianej powierzchni. Ten parametr ulegnie zmianie, jeśli podstawa jest wykonana z betonu lub kamiennych powierzchni, przy czym szybkość przepływu będzie większa i równa granicy 120 g / m2.

Jeśli powierzchnia płyty gipsowej jest podstawą, konsumpcja zmniejszy się nieznacznie i wynosi 60 g / m2. Stosowanie gleby należy przeprowadzać w temperaturze w zakresie od +5 do + 30 ° C Czas suszenia powierzchni może zmieniać się w zależności od temperatury otoczenia. Jeśli ten parametr wynosi +20 ° C, czas schnięcia może wynosić 30-60 minut.

Skład i cel

"Starter Nortex", którego parametry techniczne zostały opisane powyżej, to wodna dyspersja z dodatkiem akrylu. Do wzmocnienia i klejenia zasad stosuje się mieszaninę, którą można uzyskać wypełniając pory drobnymi cząstkami polimeru. Mieszanina jest dobrze związana z powłokami lakierniczymi, zwiększając ich żywotność.

Z pomocą kompozycji można wykluczyć wygląd i dalszy rozwój grzybów farbujących i pleśniowych. Powierzchnia malowana po zastosowaniu takiej ochrony nabiera warstwę odporną na uszkodzenia biologiczne, takie jak błękit, pleśń i grzyby, a także wykazuje odporność na warunki atmosferyczne.

Zastosowanie

Farba akrylowa "Nortex-ground" przeznaczona jest do przygotowania powierzchni gipsu ceglanego, drewnianego, betonowego i tynkowanego przed nałożeniem farb dyspersyjnych i materiałów lakierniczych. Mieszanina przeznaczona jest do obróbki zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni, co czyni je uniwersalnymi.

Opinie o funkcjach użytkowania

Konsumenci dość często wybierają opisany w artykule primer, ponieważ jest w pełni gotowy do użycia. Dodatkowe czynności w celu przygotowania mieszaniny nie są konieczne. Starter będzie tylko mieszany, a następnie można rozpocząć jego stosowanie.

Konsumenci podkreślają, że powierzchnia powinna być idealnie sucha, czysta i wystarczająco wytrzymała. Przed rozpoczęciem prac powierzchnię oczyszcza się z cząstek tłuszczu i pyłu, a także starą peelingową farbę i odbarwianie. Zanieczyszczenia smaru i oleju należy usunąć mydłem i sody kalcynowanej. Na powierzchnię należy nakładać farbę akrylową akrylową "Nortex-primer", którą przemywa się wodą i suszy.

Niektórzy konsumenci uważają, że przed nałożeniem kompozycji powierzchnia musi być napełniona, co zwiększy wydajność warstwy. Nabywcy powinni się zwrócić uwagę na jedną z cech kompozycji, która przejawia się w dłuższym czasie schnięcia, jeśli temperatura otoczenia podczas aplikacji spadnie poniżej +15 ° C Dotyczy to również etapu polimeryzacji.

Wnioski

Po nałożeniu startera opisanego powyżej, na powierzchni ścian, podłogi lub sufitu tworzy się bezbarwna powłoka. Jeśli chcesz, aby baza zyskała cień, należy dodać kolor. Producent zaleca stosowanie mieszaniny Tikkurila.

Liczba stosowanych warstw zależy od jakości i materiału powierzchni. Między warstwami należy poczekać około pół godziny, co jest prawdą dla normalnej wilgotności i temperatury. Dalsze prace dekoracyjne mogą być wykonane w ciągu godziny w tej samej temperaturze otaczającego powietrza. Przy tej samej wilgotności nie powinno się przekraczać 80%, w przeciwnym razie suszenie może wzrosnąć w czasie do 24 godzin.