400 Shares 5397 views

hak motyw ażurowy: schemat, przykłady wytwarzania i stosowania

Jednym z ważnych kroków na drodze na szczyt techniki dziania można nazwać opanowanie umiejętności motywów dziewiarskich. Tzw fragmenty, wykonane hak, i do zbierania w całej sieci. Czasami motywem hak (schemat można zaprojektować osobiście fachowiec) jest używany jako samodzielny produkt. Odnosi się to głównie do produkcji dzieci Applications, przedmioty dekoracyjne, biżuterię i akcesoria.

Rodzaje motywów, szydełkowane

motywy klasyfikacji przeprowadzono w odniesieniu do ich formy, sposób wytwarzania i wyglądu. Do głównych gatunków należą:

  • motyw kwadratowy;
  • okrągły;
  • trójkątny;
  • pięciokąty i sześciokątny;
  • w formie gwiazdy lub kwitnienia;
  • fantazji.

Wiele elementów odzieży lub elementy wystroju obejmują dzianiny szydełkowe motywy. Schematy, materiały i narzędzia do pracy mogą być stosowane zupełnie inaczej. Ich wybór zależy od preferencji wykwalifikowanych pracowników, a także przeznaczenia i specyfiki produktu.

Plac hak motyw: Program i funkcje

Kwadrat – najpopularniejsza forma motywów. Jej rozpowszechnienie jest względu na łatwość wytwarzania i łatwością montażu części w sieci. Również kwadratowe fragmenty bardzo dogodnie umieszczone na schemacie. Przykładami takich motywów fotografii i schematy poniżej.

Wyjątkiem są te modele, które zapewniają kompleksową cięcie, ponieważ tworzenie części sylwetkę ubrania, szyje, pach i okrągłe tuleje prawie niemożliwe. Próby vyvyazat różnych powodów, których kształt odpowiada kształtowi pożądanego wzoru sylwetki, powoduje nierówne „obrzezanie” informacji. Są bardzo brzydki wygląd w gotowym materiale. Sytuacja może uratować zaawansowany motyw szydełka. Jazda taki element jest pół lub ćwierć kwadratowy motywem. W przeciwnym wypadku można układać całkiem zadowalające szyi armhole lub dostanie.

Zasada rozszerza kwadratowy motywem jest bardzo prosta: w każdym z czterech rogów kolejno wykonać dodawanie. Podstawowym warunkiem jest zgodność z parametrami pod kątem prostym, to znaczy, każdy kąt 90 stopni. Formowanie wzoru występuje na krawędzi między narożach kwadratowych lub ukośne linie dodawania.

Motyw okrągły szydełka: schemat, zdjęcia, opis

Odległy przodek wszystkich nowoczesnych motywem okrągłej formie są serwetki i obrusy. Dziś, okrągłe kawałki wykorzystywane do dziania bardzo wiele odzieży. Poniższy schemat wariantu okrągłych motywów, a także sposoby ich związku w całej sieci.

Funkcja każdej okrągłej motywem jest to, że rozszerzanie roboczego, jest w związku z dodaniem liczby pętli na całej długości każdego rzędu. W zależności od wysokości rzędach (zwykle równej wysokości kolumny sc) dodatkowo prowadzi się sześć lub dwanaście punktów. Im większa liczba (tym bardziej liczba sc w barach), większe pętle zostanie zwiększona, a bliżej siebie są położone. Dość często, dodatek występuje w jednolitej wzrostu każdego powtórzenia fragmentu (dodawanie szwów w łańcuchu między słupkami lub zwiększenie liczby kolumn).

Fragmenty okrągły kształt jest bardzo wygodny w użyciu jako baza dla czapki, podstawki pod kubki, rękawice kuchenne, torebki, kolczyki i inne dzianiny.

kwiat kształt

Rozważmy motywy kwiatowe szydełka, systemu i aplikacji, z których są zupełnie inne. Wygrali powszechne uznanie i popularność wśród tkaczy swój dekoracyjny wygląd i szeroki wachlarz odmian. Ich wygląd przypomina kwiat z płatkami i charakterystycznych Midway.

Istnieje wiele różnych sposobów, w którym można dokonać płaski lub trójwymiarowy hak motywy kwiatowe. Programy tkaczy są często spotykane w gotowej wersji, lub rozwinąć swoje własne. W poniższym zdjęciu, schematy małe i duże kwiaty. Z taśmy składające ściegów pico, zwrócili się w Boże Narodzenie płatki śniegu.

Obszerne motywy kwiatowe składać się z kilku rzędów płatków, które nie są połączone szeregowo, jak w przypadku innych rodzajów obrazów, i pod sobą. Taki związek fragmentów następuje sieciowanie ostatnią serię pętli, jak pak poprzedniej serii objętościowy pozostają wolne.

Motywów innych form

Trójkątny kształt motywów jest niezbędna do dziania małych produktów. Są łatwe w montażu i rozłożone na wzór. Niezależny rozwój fragmentu – nie jest trudnym zadaniem. Trójkąt jest łatwo obliczyć w oparciu o wzorzec kwadratowy motywem.

Pięciokątów i sześciokątów są stosowane rzadko. Mogą one składać się z okrągłego napędowej lub kwadratowym, przy czym ostatni z serii tworzą wielobok. Z jest poniżej sześciokątnym układzie hakowym motyw i jego związków wariantów.

Zastosowanie takich fragmentów do wytwarzania ubrań nie jest bardzo wygodne, ponieważ trzeba dokładnie policzyć liczbę wymaganych motywów i ich usytuowanie. Ponadto, jak pokazano na rysunku, produkty te nie są gładkie ostrze. Aby wyrównać potrzebuje dodatkowych motywów trójkątne.

Jazda konna umiejętności wśród tkaczy rozważyć możliwość na drutach asymetrycznych lub fantazyjne wzory. Spośród nich, zbierać ażurową lub pełną technikę płótno irlandzkiej koronki i friform.

Związek motywy w sieci

Często przy łączeniu poszczególnych motywów można zaobserwować powstawanie nowego wzoru. Wynika to z faktu, że większość fragmentów mieć regularny kształt geometryczny, a na koniec jednego elementu wzoru jednocześnie służy jako początek drugiego.

Istnieją dwa fragmenty złożone opcje:

  • W procesie dziania ostatni wiersz.
  • Przez zszycie gotowych motywów.

Ten ostatni sposób jest korzystny z wielu powodów. Głównie dlatego, że jest łatwiejszy do skorygowania błędów. Mimo wszystko, w celu odwrócenia ostatni rząd połączonych motywów będą musieli rozwiązać i bandażowania.

Wyjątkowa możliwość aby stworzyć piękne ażurowe elementy zapewniające craftswomen szydełka. Schemat, motywów, opis i charakterystyka każdego typu wymienionego powyżej, będą użyteczne w razie potrzeby, utworzenie dzianego wyrobu fragmentów. Nie bój się uczyć nowych technik i będzie sukces!