277 Shares 7737 views

Największy meczet w świecie Shah Faisal

Największy meczet na świecie – Shah Faisal (Shah Faisal), obejmuje obszar 18,97 ha, 0,48 ha – sala modlitwy.

W dużej sali modlitewnej, umieszczony 100 tysięcy wiernych na balkonach i galeriach meczetu. Aw okolicy mieści się o kolejne 200 tys. Man.

Moja pierwsza myśl o budowaniu największy meczet na świecie przyszedł Faisal bin Abdul Aziz Al-Saud – Arabia King. Na jego idei powiedziano mu, kiedy odwiedził Islamabad w 1966 roku.

W 1969 roku konkurs, którego uczestnicy byli architekci z 17 krajów i został przedstawiony 43 projekty. architekt projektu Vedat Dalokaya z Turcji został wybrany.

W 1976 roku prace budowlane z białego marmuru i betonu rozpoczęto, który już w 1986 roku została zakończona. Saudyjski rząd finansuje ten projekt. O kwotę 120 mln. Dolarów wydano na budowę meczetu.

W 1975 roku Faisal było morderstwo – Król Arabii Saudyjskiej. A po nim największy meczet na świecie został nazwany. Tak był nazywany, a droga, która prowadzi do niego.

To dziwne, że największy meczet na świecie Shah Faisal bardzo różni się od tradycyjnych meczetów świata islamskiego. To nie ma kopuły lub sklepienia, i wygląda bardziej jak namiot Beduinów. I jeszcze większe podobieństwo do jej tle daje to bardzo dokładnie dopasowane do meczetu, „namiot” jakby rozplanowane w pobliżu lasów i wysokich gór.

Największy meczet w świecie Shah Faisal położony na obrzeżach stolicy Pakistanu Islamabadzie, tuż za nimi, można zobaczyć góry Margalla Hills zaczynające Himalajów.

Po pierwsze, o to nietradycyjny projekt architektoniczny niezadowolony. Ale kiedy w 1986 roku budowa zakończona, niezadowolenie zniknął. Wygląda to największy meczet wspaniałym świecie na zielonym tle gór.

Jest on otoczony czterema minerata że architekci zaczerpnięte z klasycznej architektury tureckiej. Wewnątrz meczetu jest również bardzo piękne. Ściany sali modlitewnej są ozdobione mozaikami i malowidłami słynnego artysty. Wspaniały widok daje duży piękny żyrandol na suficie.

W pobliżu meczetu nie widać pojedynczy dom, jeśli były, to wydawało się po prostu lilliputian mieszkań w pobliżu ogromnego „namiot”.

W meczecie Shah Faisal International University tam islamski.

The King Faisal Mosque, czasami nazywany Katedra. Jest to symbol dumy Sharjah.

Konsekracja największy meczet na świecie przeprowadzono pod przewodnictwem Zia ul-Haq-. Od dawna niedostępne dla wiernych.

Władze nie mogły wybrać godnego duchowego przywódcę. Meczet Shah Faisal był wpływowym centrum w Azji, który stał się symbolem stu czterdziestu milionów wiernych.

Prezydent Zia-ul-Haq był cel, aby kadry Shah Faisal konserwatywnych ministrów. Były premier Mohammad Khan JUNEJO chciał przypisać bardziej umiarkowany i mniej zgodny Arabia wpływ. Ale w 1988 roku, Zia ul-Haq-Mohammad zesłał, a późnym latem tego samego roku zginął w katastrofie lotniczej. Jego szczątki zostały pochowane w wyżej opisanym „kontrowersyjnej” meczet.