234 Shares 9527 views

Wybielania zębów bez szkody dla szkliwa

Dlaczego wybielić zęby? Każdy znajdzie swoją odpowiedź. Ktoś powie, że białe zęby – znak inteligentną osobą. Inni powiedzą, że jest to modne. Inne słusznie podkreślają, że żółta tablica na zębach jest podstawą do tworzenia kamieni, które, jeśli nie usunąć, może być przyczyną utraty zębów. Każdy we własnym prawo. Rzeczywiście, białe zęby – oznaką dobrego zdrowia, dobrego wykształcenia. W celu uzyskania efektu „Hollywood smile”, każdy używa ich droga do wybielania zębów. Czasami zamiast dobrego i atrakcyjny wygląd jest przyczyną ciężkich obrażeń.


Kto nie powinien wybielić zęby?

„Wybiela zęby!” – call banerów reklamowych wielu gabinetach dentystycznych, zapominając podkreślić, że istnieją kategorie osób, do których ta procedura jest absolutnie przeciwwskazane. Zęby nie wybielać, a nawet traktowane powinny być szczególnie ostrożny z ludźmi:

 1. Cukrzyca, nowotwory i inne poważne choroby przewlekłe.
 2. Pacjenci z odkrytymi korzeniami zębów, próchnicy i innych chorób. Więc ludzie muszą wyleczyć przed wybielania zębów.
 3. Nie zaleca się wykonywania procedury w czasie zaostrzeń choroby sezonowych.
 4. Jeśli zęby, zwłaszcza z przodu, tam jest uszczelka, jest niemożliwe do wyjaśnienia ich: w przeciwieństwie do zębiny uszczelek materialnych bielenie nie może być. Zęby mogą stać się „nakrapiany”.
 5. Jeśli szkliwo zęba szarawy kolor, a następnie najprawdopodobniej procedura wybielania bardzo znaczący wpływ nie przyniesie.

Wybielić zęby u dentysty

Obecnie istnieje kilka profesjonalnych (szafy) sposoby rozjaśnić zęby:

 1. Wybielanie przy pomocy ultradźwięków. Lekarz z fal ultradźwiękowych generowanych przez specjalne urządzenie, usuwa osady nagromadzone na zębach. „Po stronie” Efektem tego jest higiena profesjonalny wybielanie kilka odcieni.
 2. Technologia przepływu powietrza jest w profesjonalnego wybielania i polerowanie przy użyciu proszku ściernego w oparciu o – węglan wapnia (soda).
 3. Technologia ZOOM 3 lub wybielanie osoczu. Leży w tym, że ząb ma zastosowanie żelu zawierającego tlen, który jest uruchamiany przez specjalny lampy. Tlenu stopniowo wybiela zęby. Jest to jedna z najdroższych, ale najbardziej skuteczne i nieszkodliwe sposoby.
 4. Opalescence Whitening technologia podobna do poprzedniej technologii. W tym przypadku wynik jest osiągnięty poprzez zastosowanie żelu chemicznego, który jest w stanie działać bez aktywacji. Ten żel może wybielić zęby, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz kanałów.

Do wybielania zębów w domu

Pamiętaj, czyszczenie zębów sodą, kreda i innych ludowych środków zaradczych nie pomóc, aby olśniewający uśmiech. Odwrotnie, przy użyciu „złom” oznacza, że jest możliwe, aby całkowicie usunąć szkliwo z zębów, ich nagie korzenie, itd.

Dlatego może on być stosowany do domowego wybielania:

 1. Specjalne wybielanie zębów ołówek.

 2. Capa, wykonane na indywidualne próbki.

 3. Paski do domu wybielanie.

Wszystkie te środki są nieco powolna, ale nie uszkodzić szkliwo.