803 Shares 7585 views

Co jest najlepsze opony zimowe: Szpilki czy rzepy? Przygotowanie samochodu na zimę

Wśród kierowców znajduje się wiele dyskusji na temat , co najlepsze opony zimowe: kołkami lub rzep. Niektórzy twierdzą, za pierwszy, drugi – na korzyść drugiego. I kupowane są czasem wprowadzane właścicieli samochodów w błąd, nie oferując to, czego potrzebujesz. Dziś postaramy się dać kierowcom ostateczną odpowiedź na pytanie, jaki rodzaj opon zimowych lepiej, kolców lub rzep.

Przegląd guma studless

Ta guma jest często nazywany rzep, ale wiele przybysze nie mają pojęcia co to jest. I to całkiem proste. Dzięki specjalnej miękkiej bieżnika, opona ta zdawała się trzymać nawierzchni drogi, dzięki czemu samochód do maksymalnej przyczepności. Stąd nazwa „rzep”. Przed podaniem dokładnej odpowiedzi na pytanie „co jest najlepsze opony zimowe: kołkami lub rzep”, spójrzmy na zalety i wady opon studless.

Zacznijmy od zalet. Główną zaletą jest bezgłośny rzep. Na każdej nawierzchni drogowej asfaltem lub nagim lodzie, samochód ma stały szum i wibracje. Samochód z takich opon zużywa znacznie mniej paliwa niż ten, który jest wyposażony w „kolców”. Zarządzaj taki pojazd jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze, szczególnie w rozjaśniająca chodniku. I kolejny plus – darmowe wejście do Unii Europejskiej. Faktem jest, że w wielu europejskich krajach zabrania się używać opon z kolcami na samochody i ciężarówki, a większość szlaków są regularnie oczyszczane ze śniegu, odpowiednio, kolce mogą uszkodzić górną część asfaltu.

Ale wady występują na rzep. Jest to przede wszystkim zwiększone droga hamowania, a także mniejsza kontrola na luźne i walcowane śnieg.

Co jest najlepsze opony zimowe: Szpilki czy rzepy? Przegląd koła studded

Opona ta pojawiła się znacznie wcześniej niż opisane powyżej. Jego głównymi zaletami są równie skuteczne hamowanie na lodzie i bezpiecznego pokonywania zakrętów. Kolce zapewniają doskonałą pojazdu trakcyjnego podczas hamowania i przyspieszania. Ponadto, lepiej zachowują się na śniegu.

Jeśli chodzi o wady, to sterowniki najpierw zwrócić uwagę na wysoką hałaśliwości. Wewnątrz stale usłyszał charakterystyczny dźwięk kontakcie z drogą. Ponadto, kierowca czuje lekkie wibracje na kierownicy, co daje im wielki dyskomfort podczas długich podróży. Zużycie paliwa, w każdym razie, o 5-10 procent będzie większa. I jeszcze jedno – kruchość ciernie. Mają tendencję do mielenia i zdjąć po uderzeniu przez rozjaśniająca nawierzchni asfaltowej. Z tego powodu, życie tych kół wynosi nie więcej niż 2-3 sezony (pierwszy typ opony mogą wytrzymać do 5 sezonów).

Więc co wybrać? Kolce lub rzep lepiej?

Oczywiście, jeśli mieszkasz w dużym mieście, gdzie drogi są regularnie czyszczone ze śniegu, wybierz non-opony z kolcami. Z drugiej strony, po prostu stracił wszystkie kolce w ciągu tygodnia lub dwóch. Dobrze, jeśli często przejechać obszarach nierozliczonych, rozwiązanie wyjątkowo rozsądne jest, aby kupić „kolec”.

Jak widać, odpowiedź na pytanie „Co jest lepsze: Opony kolców lub rzep” zależy od obszaru, w którym działają samochodu.