191 Shares 1908 views

odczyty poezji. Wiersze poetów rosyjskich

Życie jest piękne w swej różnorodności. Człowiek wybiera aktywność wektor ruchu, które chcą zaangażować się. Każdy może swobodnie realizować swoje marzenia, podróżować żądaną lokalizację, aby stworzyć coś nowego w nauce i sztuce. Ale nie jest specjalnym powołaniem, zdając sobie sprawę, że istnieje szansa, aby zatrzymać się na przestrzeni wieków. Aby pisać wiersze chwytliwe, dotyka duszy, a nie tylko do rymu słowa, niezbędne talent i chęć tworzenia. Rosja zawsze była bogatych ludzi tak, choć zadowolony ze swego losu trudno nazwać.

Przyjdzie czas, słyszeć linię

Wiersze Mariny Tsvetaevoy, w którym porównuje wiersze win szlachetnych, nadaje się do stworzenia prawie każdego rosyjskiego poety. Utalentowani wersy, doznały biegiem czasu stają się piękniejsze, a prace grafomanskie przekształcić banalnej octu.

Wiersze poetów rosyjskich mają szczególny stosunek do życia, prawdopodobnie dlatego, że historyczne wydarzenia, które miały miejsce w Rosji od 18 do 20 wieku różniły się radykalnie zmienić życie, światopogląd, system polityczny. To nie może jednak wpływać na poetyckie dzieło, bo poezja jest najcieńsza struna, łapie żadnych wahań społecznych. Ktoś, na przykład, Majakowski, z charakterystyczną szczerością, jakby został stworzony, aby opisać prostą, rygorystyczny i intuicyjny system, który przyszedł w 1917 roku.

Wielu poetów walczył nieśmiały zagadnień politycznych – byli bliżej opisy rosyjskiego charakteru, doświadczenia i miłośników życia chłopskiego. W czasie wojny, oczywiście, zdominowany dotknął duszy poezji o wierności, matczynej miłości, uczuć patriotycznych. Survivors linki i represje wobec osób pisało o tym z nieopisanym bólem. Jeden z tych poetów i pisarzy znanych na całym świecie – Warłam Szałamow.

Miłość w rym

Oczywiście, zmiany społeczne – nie jest głównym tematem, który opisuje poeta w swoich pracach. Jak głęboko ludzie czują się stale zwrócił się do tematu natury, miłości i ludzkich relacjach. Wiele wierszy o miłości, nie tylko wszedł do programu szkolnego jako klasyczny przykład godnego wyrażania uczuć, ale także przetłumaczone na wiele języków. Piękne wiersze miłosne napisane przez Aleksandra Puszkina, blok, Anny Ahmatovoy, Ann, Marina Tsvetaeva. Działa Bella Achmadulina, Cwietajewa, Borys Pasternak, teksty stalowe Afanasiya feta piękne piosenki, które brzmiały w wielu filmach radzieckich: „Pod pieszczoty w kratę bluszcz”, „Na początku jej nie obudzić”, „Kocham, że jesteś chory to nie ja”, itd. Wersety. Esenina generalnie są mistrzami w ich artykulacji w tworzeniu utworu.

Simon wzruszający wiersz „Wait for Me”, napisany w latach wojny, nie pozostawia nikogo obojętnym, aw naszych czasach. Dowodzi to, że poezja nie zna czas i wiek – jest wieczne.

„Spałem Złoty Chmura …”

Na łonie natury także autorem wielu niezapomnianych wierszy. Na przykład wiersz Feta, Esenina, Bunin, Niekrasow, Mihaila Lermontova z niepowtarzalnym opisem lasu, zdecydowana rosyjskich złóż, pełni księżyca i świeżych zimowych połacie zalecanych lektur dla studentów. Z powodu tych poetyckich skarbów, dzieci uczą się bardziej subtelnie postrzegamy świat, należy zwrócić uwagę na jej naturalne piękno. Dlatego szkoły organizują odczyty poetyckie dedykowane do konkretnego tematu lub konkretnego dzieła poety. Takie środki są konieczne do utworzenia prawidłowego podejścia do twórczego dziedzictwa rosyjskich poetów, zdolność do wyrażania swoich myśli w sposób spójny.

Poeta-linia nietrzeźwych ludzi

Prawdziwie rosyjski poeta, którego twórczość jest dosłownie przesiąknięte motywów ludowych akcentów ludowych, nie może być postrzegane przez rówieśników i potomków zapomniane. Cechą jego pracy, który pokazuje za każdym wierszu miłości do ojczyzny, przyrody, ludzi. Przede wszystkim wynika to z prostego, sielankowa atmosfera, w której twórca przyszłości rosły. Wieczór poezji Esenina można bezpiecznie przyjąć na przykład, jako ogólne wskazówki do prowadzenia takiej działalności.

  1. Pierwszym krokiem w organizacji powinno być przygotowanie otoczenia. Zgodnie z pokoju, który odbędzie się wieczór literacko-poetyckie, konieczne jest, aby zorganizować przestrzeń. Na przykład, aby oddzielić scenę od widowni, do dekoracji ścian z portretów i zdjęć z fragmentami z życia poety badanej. Jest to również dobry pomysł, aby szerzyć zbiory literackie wierszy w tabelach dla publiczności, tak aby każdy miał możliwość zapoznania się z dziełami klasyków.
  2. Szkolenie jest obowiązkowe wideo oraz materiały fotograficzne na ten temat, jak również akompaniament. W przypadku problemów Sergeya Esenina nie powstają, jak wielu jego wierszy do muzyki, „List do matki”, „Nie żałuję, nie dzwoń …”, „Vadinho”.
  3. Jeśli wieczory poetyckie planowane są z przybyciem gości, konieczne jest, aby zadbać wcześniej o zaproszeniach. A także na plakatach.
  4. odczyty poezji można przeprowadzić nietrywialne. Na przykład, w zupełnej ciemności, oświetlając tylko część scenie w formie okręgu, lub użyć tylko lampkę na biurku. Czytać wiersze o przyrodzie, wszechświecie i gwiazdy może być na terytorium planetarium. Jest to również dobry pomysł, aby zbudować scenę z pewnego rodzaju wiejskiej chacie, rozklekotany ogrodzenia i wsi ławce.
  5. Spotkanie z twórczością poety zaczyna się przyjemnym melodii, dzięki czemu goście mogą dostroić się do uspokojenia pozytywny sposób.
  6. Na wstępie, należy stwierdzić, że poezja pomaga ludziom pełniej wyrażać swoje uczucia, doprowadzając je do świata zewnętrznego. Istnieją wersy pocieszające w chwilach refleksji i smutku. Są tacy, którzy są zmuszeni do unoszą się na skrzydłach, a oni oddają stan miłości. Niektóre prace są zaproszeni do zanurzenia się w świecie przyrody, jej dźwięków, zapachów, obrazów. Studiując wiersze rosyjskich poetów, nie może jednak wpływać na nieśmiertelną linię Jesienin, jak im się podoba w jeziorze odbicie duszy rosyjskiej, zagajniki brzozowe, świeże pioruna, szczerej miłości. Dlatego, nawet jeśli wieczór poezji poświęcony nie specjalnie Sergeyu Eseninu i kilku poetów, nie pamiętam jego wiersze w kontekście dyskusji na temat poezji jest niemożliwe.
  7. Główną część, która przechodzi przez poetycką wieczorem, scenariusz, który musi być starannie przemyślane, odgrywa ważną rolę w ogólnym obrazie wydarzeń. Po tym wszystkim, to zawiera poetyckiego dzieła poetów, których prace są planowane do rozważenia. Absolutnie musi przerwać czytanie poezji z informacji biograficznych, ciekawych faktów z życia autora. Można zorganizować wieczór w spektaklu teatralnego, który zawierał takie postacie jak czytniki, poeta, współczesny wiodącym.
  8. Jeśli zdarzenie jest dedykowany do wielu rosyjskich twórców, jest to dobry pomysł, aby przypomnieć prac zawartych w znanych filmach wersetów, które stworzyły swoje ulubione piosenki. To znacznie urozmaica wieczór poezji, co czyni go bardziej interesującym.
  9. Działanie finały powinny przyjść dopiero w godzinę po rozpoczęciu lub utrzymać uwagę publiczności nie będzie łatwe.

wieczory poetyckie dla młodych kochanków

wieczory poetyckie dla młodszych uczniów są zalecane do przeprowadzenia w celu zaszczepić w nich poczucie piękna, aby otworzyć umysły dzieci ideę, że słowo zaczyna się od pięknych poetyckich spójnych myśli i godnych czynów. Zazwyczaj małe amatorskie kreatywność jest lepiej zacząć do zapoznania się z poezji wiersze o przyrodzie, sezony, roślin. Aby to zrobić, można odebrać kilka dzieł poezji Feta, Puszkina, Bunin. Najważniejsze, że łatwo było zrozumieć linię.

Co ty, poeta na ziemi?

Znaczenie poezja przecenić. Ona nie umarła, nawet kiedy nie pozwolono rozwijać zakazywać, uciskać, gdy poeta nie znajdzie się w ich własnej ojczyźnie. Opuszczając twórców, jest wciąż żywa i przenika serca czytelników poetyckich wierszy. Prace rosyjskich poetów – prawdziwy komfort dla duszy.