122 Shares 8114 views

Do kogo, kiedy i w jaki sposób usługa płatnego urlopu

Z podejściem letnim każdy chce odpocząć. agencje reklamowe turystyczny przyciąga doskonała, a ktoś wpada do starszych krewnych na wsi. Pierwszą przeszkodą w realizacji pragnień – zarabiać urlopu.

Jednak nie zawsze może być łatwo rozwiązywalne problemem. Wiele zależy od pracodawcy. Nie chcesz – nie puścić. Co robić? Wypisać się z rodzinnego wypoczynku, dzieci obiecują, że podróż jest przenoszone? A może, aby zyskać zaangażowanie i porozmawiać z menadżerem. Mimo to, ich prawa muszą być w stanie się bronić. Aby to zrobić, ważne jest, aby wiedzieć, że mamy zgodnie z prawem.

Kto ma prawo do urlopu?

Roczny płatny urlop w pierwszym roku jest dostępna dla wszystkich pracowników. Tylko jeden warunek – trzeba stale pracować w przedsiębiorstwie (organizacji) sześciu miesięcy lub dłużej. Jednak przed tym terminem (czyli w ciągu 6 miesięcy) może skorzystać z prawa do odpoczynku kobiety, która będzie wyjechać do ciąży i porodu. Kategoria ta obejmuje również nieletnich pracowników i tych, którzy przyjęła dziecko w wieku do trzech miesięcy. W ciągu najbliższych lat urlopu pracy jest przyznawane w kolejności o każdej porze roku.

Kto pierwszy?

Regularne święto, dostarczane przez pracowników, jest ustawiony zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem uzgodnionym z wakacji szefa organizacji związkowej. Dowiedz się o początku wakacji pracownik ma prawo do nie mniej niż dwa tygodnie. Kodeks Pracy Federacji Rosyjskiej roczny urlop opalachivaemy zapewnia męża w chwili, gdy jego żona przebywa na urlopie macierzyńskim.

Jeżeli pracownik były czasy, kiedy nie mógł z niej skorzystać przewidzianych prawem, na przykład, z powodu czasowej niezdolności do pracy lub porządku państwowego, urlop może zostać przedłużony lub przełożony na inny termin. Preferencje pracownik w tym przypadku są rejestrowane.

Więc bilety są kupowane, zebrane torby. I nagle wezwanie z pracy. Ma prawo pracodawcy do wycofania swoich pracowników? Tylko za zgodą pracownika. Jeśli można przyznać pracodawcy jakąś część urlopu, pozostała część powinna wynosić co najmniej 14 dni kalendarzowych. Niewykorzystane dni urlopu są zobowiązani do zapewnienia w dowolnym momencie w doborze personelu. praca ocena nie jest możliwa w przypadku kobiet w ciąży, młodych pracowników lub pracowników szkodliwych (niebezpiecznych) warunków pracy.

Ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej chroni prawo do płatnego urlopu tylko wówczas, gdy umowa o pracę zostaje wydany. Jeżeli pracownik w zatrudnieniu zgodził się pracować bez rejestracji tego ważnego dokumentu, kwalifikują się do corocznego płatnego urlopu nie może.

Czy termin umowa o pracę zostawić zgodnie z prawem? Tak, bez względu na czas trwania umowy pracownik może skorzystać z ich wakacje.

Co zrobić, gdy okazało się bardzo ciekawą podróż i odłożyć resztę nie chcą. W takim przypadku, w porozumieniu z pracodawcą może zorganizować pozostawić bez wynagrodzenia. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy twój szef myśli przyczynę dobrego wypoczynku.

Przepisy wymienione to tylko kilka powodów, które mogą stać się szacunkiem: ze względów rodzinnych, ze względu na stan zdrowia bliskiego krewnego (i nerek), wszelkie nieszczęście lub nieszczęście, które spotkało pracownika lub członków jego rodziny, okoliczności letnie wakacje dla dzieci. Ta sama lista zawiera widząc na egzaminie i uniwersytet armii. Ta lista jest tylko zalecenie, a pracodawca ma prawo do decydowania, czy nie powód, aby pozostawić bez płacenia za dobra.