749 Shares 7120 views

Biała wydzielina w czasie ciąży – normalne czy nie?

Ciąża – to najważniejsze i tajemniczy okres w życiu każdej kobiety. Dlatego dużo uwagi przywiązuje się do zdrowia i dobrego samopoczucia przyszłej matki. Wszelkie zmiany mogą spowodować, że kobieta w panikę. Aby tego uniknąć, trzeba wiedzieć, co jest uważane za normę, a patologią. Biała wydzielina w czasie ciąży jest dość powszechny objaw. Spróbuj zrozumieć normę, czy nie.

Co kulminacyjnym są normą

Jeśli biała wydzielina nie powinna natychmiast martwić. Normalnie, po ciąży u kobiet zwiększa ilość krwawienia, stają się blado białe, ale nie powodują żadnego dyskomfortu (swędzenie, pieczenie, podrażnienie w okolicy narządów płciowych).

higieny osobistej (regularne prysznic, czyste i naturalne bielizna, wkładki higieniczne) pozwala utrzymać zdrową mikroflorę pochwy i zneutralizować dyskomfort. Biały rozładowania podczas ciąży są wynikiem wyglądu korka śluzu w szyjce macicy, która przyczynia się do ochrony płodu przed możliwymi zakażeniami i bakterie w drogach rodnych matki.

Jeżeli wyładowanie nie jest ostry specyficzny zapach, to nie ma absolutnie żadnego powodu do niepokoju. Aby dokładnie sprawdzić to można zobaczyć się z lekarzem i przekazać plamę.

Jakie objawy powinny budzić obawy

Biały wyładowania w czasie ciąży z szarym odcieniem zielonkawym lub mając jednocześnie ryby lub kwaśny zapach może wskazywać na obecność grzybów drożdży lub organizmów powodujących zapalenie pochwy i rzęsistkowica. Po wykryciu takich objawów należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Niemożliwe jest niezależnie wyznaczyć leczenia, nawet jeśli w przeszłości miał podobne objawy i pozostał recepty oraz leki. Wiele z nich jest przeciwwskazany w czasie ciąży. Aby uzyskać prawidłową diagnozę i skuteczne leczenie, należy skierować do ginekologa i przekazać niezbędne testy. Po tym, że możliwe jest zidentyfikowanie odpowiednich leków, które można szybko zneutralizować szkodliwych bakterii i zakażenia, ale nie wpływa na rozwój płodu i jego stanu.

Samoleczenia i umieścić w ten sposób zagrożenie dla życia dziecka i jego zdrowia – jest wyjątkowo bezmyślne działanie.

Alokacja w pierwszym trymestrze

Alokacja wczesnych stadiach ciąży białego dowodów zapłodnienia i wprowadzenie jaja w ścianie macicy. W tej szyjki zamknięcie korek śluzu, co zapewnia ochronę przed różnymi infekcjami i bakterii zasiedlających pochwy matki.

Alokacji wzrasta ze względu na zmiany hormonalne kobiety. Jest to niezbędne dla zdrowej ciąży płodu i normalnego toku pracy. zaburzenia hormonalne, może prowadzić do rozwoju kandydozy, w rzadkich przypadkach, w celu zakończenia ciąży.

Zazwyczaj izolacja jest normą i nie wymagają interwencji medycznej. Regularne zmiana wkładki higieniczne i utrzymanie czystości zneutralizować żadnego dyskomfortu.

Kiedy można mówić o chorobie?

Wybór koloru biało-żółty w czasie ciąży są objawem choroby zakaźnej. W różnych okresach czasu, mogą one wskazywać różnych chorób. W pierwszym i drugim trymestrze go:

  • kandydozy;
  • zapalenie pochwy;
  • coleitis;
  • szyjki macicy.

Żółty rozładowania określa przebieg procesu zapalnego, wraz z obecnością ropą. Leczenie choroby może rozpocząć się dopiero po 10, a często 12 tygodni. We wczesnych stadiach niemożliwe jest stosowanie leków, mogą przyczyniać się do rozwoju nieprawidłowości płodu, a nawet poronienia samoistnego lub nieodebranych aborcji.

W trzecim trymestrze Żółty strąt może wskazywać na zakażenie błon i płynu. Ma wielkie zagrożenie dla dziecka i dla matki i wymaga natychmiastowej interwencji służby zdrowia.

Kiedy jest 39 tydzień ciąży, biały rozładowania uzyskać żółty odcień. Może to być regułą, co wskazuje wyładowanie wtyczki śluzu podczas wytwarzania korpusu o pracy.

tandetna rozładowania

Leucorrhea o Curdy spójność i kwaśny zapach, są konsekwencją pleśniawki. Jest to najczęstsza choroba podczas ciąży. Powstaje ona z powodu braku równowagi drobnoustrojów w pochwie, gdy naturalna flora zastępuje bakterii grzybiczych.

leczenie Candida zaczyna się dopiero w drugim trymestrze, gdy jest to możliwe, w celu wyeliminowania choroby, bez szkody dla płodu. Biała wydzielina w czasie ciąży, zmieniając ich zapach lub konsystencję, wymaga natychmiastowego leczenia u lekarza i dostawy rozmazów na florę.

zielona wydzielina

Pojawienie się zielonego koloru w wydzielinach wskazuje na obecność rzęsistkowica i cytomegalii. Choroby te są poważnym zagrożeniem dla dziecka i wymagają wyznaczenia efektywnego leczenia.

Sprawdzić i przepisać leki powinny być wykwalifikowany lekarz na podstawie wyników badań. Konieczne jest nie tylko wziąć wymaz na florę, ale także spędzić z bakposev antibiotikogrammy do wyboru najskuteczniejszego leku.

37 tydzień ciąży: białe rozładowania

W późniejszych etapach obfitej białawą wyładowania mogą być prekursorami porodu. Szczególną uwagę należy zwrócić na obecność dyskomfort i ból. Jeśli tak nie jest, nie należy spieszyć się do szpitala, ponieważ zwiększona ilość krwawienia jest przyczyną wtyczką tłocznej z szyjki macicy, co wskazuje na rychłe wystąpienie porodu.

Zwykle obfite często przedstawić go rano i wtedy nie jest szczególnie kłopotliwe. Jeśli jednak w ciągu dnia nie są częste obfite śluzowa wydzielina, która może być oznaką wycieku płynu owodniowego, który wymaga natychmiastowego leczenia w szpitalu w ciąży.

Przeznaczenie w późniejszych etapach

Po korka wylotowego należy zwrócić szczególną uwagę na higienę narządów płciowych. Ponieważ kanał szyjki macicy jest otwarta na infekcje, należy regularnie (najlepiej po każdej podróży do toalety), umyj genitalia i odbyt. Zmniejszy to ilość bakterii, które mogą przenikać przez narządów moczowych i powodować infekcje płodu.

Jeśli już się do 39 tygodnia ciąży, biała wydzielina, towarzyszy wagi brzucha i skurcze bólu, wskazują na wystąpienie porodu. W tym przypadku jest to niemożliwe, aby opóźnić wyjazd do szpitala, zwłaszcza jeśli jest to drugie narodziny, które zwykle pojawiają się znacznie szybciej niż pierwszy.

Obfita wydzielina podczas ciąży biały, bezwonny, są normą. Ponadto muszą one mieć konsystencję śluzu i nie przynieść dyskomfort ciąży. Żadnych zmian selekcji należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i wykonać leczenie, które pomogą zapobiegać wnikaniu bakterii do błony owodniowym.