598 Shares 8328 views

Street Workout – to … Street Workout: program ćwiczeń

Wiele osób z różnych grup wiekowych mieszkających w nowoczesnych miast, chętny do rozpoczęcia zdrowego stylu życia. I aktywność fizyczna jest jednym z kluczowych punktów, które mogą pomóc osiągnąć ten cel. Spośród różnych metod tworzenia zdrowego i pięknego ciała zajmuje szczególne miejsce Street Workout. To jest rzeczywiście jednym z najbardziej popularnych ulic sportu w tej chwili.

Co jest istotą Street Workout

Jeśli spojrzymy na wartości samej perspektywie, warto zauważyć, że w treningu ulicy – ten trening na świeżym powietrzu. Jego istotą jest zapewnienie, że praca jest tylko z własnego ciężaru za pomocą różnych urządzeń sportowych (poziomych prętów, poręczach, etc.) na świeżym powietrzu.

Warto odnotować fakt, że trening ulica nie można nazwać pełnoprawnym sportem raczej, że jest to kierunek przydatności ulicy. Chociaż fakt ten nie uniemożliwia przeprowadzenie turniejów międzynarodowych. Jeśli zwrócić uwagę na dynamikę wzrostu Street Workout popularność na całym świecie, możemy bezpiecznie założyć, że jakiś czas później zostanie oficjalnie uznana za jedną z dyscyplin sportowych.

Zalety treningu na świeżym powietrzu

Street Workout – jest to zestaw ćwiczeń, który praktycznie eliminuje poważne obrażenia ciała u osób, które pracują z ciężarami. Ponadto takie zajęcia są dostępne dla każdego, kto ma dostęp do platformy z paskiem, ławki, drabiny i prętów poziomych i pionowych.

Street Workout Sport eliminuje przeciążenia serca i wykonuje niebezpieczne elementy treningu siłowego. W szczególności, minimalizuje ryzyko uszkodzenia rdzenia kręgowego, że w siłowni w niewłaściwej techniki, na przykład przysiady, nie należą do rzadkości. Jako jedna z zalet kierunku treningu fizycznego jako treningu ulicy, można wyznaczyć piękną sylwetkę ćwiczenia, zrównoważony rozwój różnych grup mięśni, piękny krajobraz i godnego uwagi kardioeffekt.

Historia wystąpienia

Początkowo Street Workout, ćwiczenia co oznaczało klas w zwykłych obszarach o sprzęt do ćwiczeń, opracowany w Ameryce. Do tej pory pierwszy znaczący przejaw amerykańskich ćwiczeń na świeżym powietrzu może być początkiem 1993 roku. W tym czasie na Zachodzie rozwinęła linie pracy, znany jako gimnastykę. Istotą tych ćwiczeń było pracować wyłącznie z własnej masy ciała.

Ze względu na fakt, że w roku 2000, Internet stał się o wiele bardziej dostępne, wymianę informacji osiągnęła nowy poziom. To z kolei pozwoliło mieszkańcy CIS, aby dowiedzieć się o doświadczeniach obywateli amerykańskich i podnieść kulturę stopniowego rozwoju fizycznego. W tym okresie, było szeroko rozpowszechnione filmy, które prezentują klasę afroamerykańskich fanów treningi na świeżym powietrzu. Przedstawiciele sportów młodzieżowych wykazały imponujące mięśnie i wykonywać skomplikowane ćwiczenia w zwykłych rosyjskich pocisków publicznych. Nazywa te treningi filmy getta. Później te filmy są coraz częściej zaczęły się zapisać jako trening Street (Ulica Street Workout).

Ponieważ popularność tej dziedzinie sportu ulicy rosły, to zaczęły pojawiać się strony internetowe, które zostały poświęcone wyłącznie do przedmiotu szkolenia w miejscach plenerowych. Dalej, podobne kompleksy ćwiczeń są szeroko stosowane na ulicach byłego Związku Radzieckiego i przeprowadzane w najlepszych tradycji amerykańskiego kina. W rezultacie, Street Workout stało się niemal bardziej popularny w krajach WNP niż w Stanach Zjednoczonych. Oficjalny trening przejście do formatu własnym kierunku nastąpiło w 2008 roku. Należy zauważyć, że tworzenie kultury ulicznej wpływem treningu i dzhimbarr. Ten kolumbijski sport, który wykorzystuje te same zasady, jak w treningu ulicy.

Rodzaje ćwiczeń na świeżym powietrzu

Pomimo faktu, że zajęcia plenerowe mają jedną istotę, pewne różnice w różnych kompleksach są nadal. Na przykład, prosto Street Workout zawiera ćwiczenia na poręczach i poziomym pasku. Ćwiczenia w tym formacie, moc gimnastyki ulicznych jest stale aktualizowana, a stary szlifowane do perfekcji.

W odniesieniu do treningu getto ulicy, tutaj nacisk kładzie się na poprawie wydajności energii, które są wyrażone w zwiększaniu liczby powtórzeń. Bierze się pod uwagę także czas, w którym wprowadzać żadnych ćwiczeń statycznych, na przykład, mocowanie ciało w bardzo trudnej sytuacji, poprzez stosowanie znacznego wysiłku. Zazwyczaj wentylatory tej dziedzinie stosuje się nie tylko do poziomego pręta i konwencjonalnych powłok, ale także kolumn i różnych płaszczyznach pionowych i poziomych.

dodatkowe gatunki

Nie subnapravleniya zajęcia na świeżym powietrzu, które różnią się od klasycznych Street Workout treningu, który koncentruje się na różnych stojakach, gniazdek elektrycznych, spacery i podskakują na dłoniach, a także wiele innych niestandardowych ćwiczeń.

Jako ewentualny inny kierunek może być określona powyżej dzhimbarr treningu (Gimbarr). Ten rodzaj stoczni kolumbijskich gimnastyki powinny być traktowane jako oddzielna dyscyplina. Fani takiego szkolenia należy bardziej skupić się na zwinności i elastyczności, a nie na cenach energii. Warto zauważyć, że wiele z tych ćwiczeń dzhimbarra niebezpieczne i często wykonywane z wykorzystaniem ubezpieczenia.

Program. street workout

Jak kultura szkolenia ulicy od dawna aktywnie praktykowane w krajach WNP, w tej chwili można znaleźć wiele różnych zestawów ćwiczeń, które są przeznaczone dla określonej grupy docelowej. Jeśli mówimy o klasyków gatunku, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które tworzą trzon gimnastyki ogród:

– "Horizon";

– "check";

– "włócznia";

– "Prince of wyjścia";

– "połknąć";

– „funkcjonariusz wyjścia”;

– „Bóg chód”;

– "Anioł Exit";

– "Power Out" (jeden i dwie ręce).

Są to zarówno ćwiczenia statyczne i dynamiczne przeznaczone dla osób bez specjalnego szkolenia. Ich celem – rozwijanie wybuchowej siły mięśni, zwiększenie poziomu wytrzymałości, wzmocnienie ścięgien i więzadeł, a także podnosić poziom elastyczności przeszłości. Wszystkie elementy wymienione powyżej są opracowywane równolegle z takich podstawowych ćwiczeń, jak przedniej powieszenie, ciągnąc się na pasku, spadki i podłodze.

Szkolenia dla kobiet

Street Workout – jest to rodzaj gimnastyki ulicznych, które same mogą znaleźć jakąkolwiek osobę, niezależnie od tego, zaczynając wydajność i seksu. Kobiety mają również jasne szanse, aby pokazać swój potencjał w tej dziedzinie rozwoju fizycznego. A do tego specjalne programy zostały sporządzone.

Podstawowym celem płci pięknej, który postanowił spróbować swoich sił w Street treningu jest wzmocnienie mięśni i przygotowania ich do dużych obciążeń. Trzeba trenować następnego dnia, zgodnie z konkretnym planem:

 1. Pierwszy dzień. Przeprowadzone pompek, ups mostowe, przysiady i unoszenie kolan.
 2. Drugi dzień. Uwagi poświęca się rzuca, przysiady i unoszenie kolan.
 3. Trzeci dzień. Konieczne jest stworzenie mostu, jogging i unosząc kolana do klatki piersiowej.

Ważne jest, aby znaleźć wspólnotę ludzi, którzy nie są w pierwszym roku zaangażowany w treningi uliczne. Oni pomogą opracować program dostosowany do indywidualnych cech konkretnej osoby.

skomplikowane dla początkujących

Biorąc pod uwagę, że Street Workout Program szkolenia jest dla wszystkich kategorii zaangażowany, przybysze również poświęciła wiele uwagi. Tak więc, podstawą udanego startu w treningu ulicy – tym poziomym pasku. Pierwszym zadaniem jest złapać maksymalną liczbę razy. Po tym konieczne jest, aby odpocząć przez 3 minuty. Wtedy nie jest powtórzeniem tego ćwiczenia, a kończąc na relaks.

Kolejny etap – deski. Na tym urządzeniu też trzeba zrobić maksymalną liczbę powtórzeń, a następnie zwrócić uwagę na poziomym pasku. Street Workout polega rozwój wytrzymałości, więc początkowo powinien być skonfigurowany do pracy z serca. Po zakończeniu ćwiczenia na pasku, można sobie pozwolić na odpoczynek 5 minut, po czym konieczne jest, aby skupić się na prasie.

Kolejny cykl jest dość prosta konstrukcja: ciągnące się na pasku, push-up, pull-back, ponownie zanurza i dwa podejścia do poziomego paska z przerwą na odpoczynek. Z biegiem czasu, ilość powtórzeń powinna być zwiększona, ale bez fanatyzmu. Na przykład, jedno dodatkowe powtórzenie w ciągu jednego lub dwóch dni jest więcej niż dobry wynik. Ważne jest, aby nie zapominać jakościowo rozgrzać mięśnie i wiązadła przed nurkowaniem do treningu. Pomoże to uniknąć skręcenia i urazów.

standardowy trening

Dla tych, którzy już zaznajomić się z obciążenia podstawowego, ma sens, aby przejść do bardziej złożonego programu. Wszystkie ćwiczenia, które zostaną podane poniżej, w ciągu jednego dnia muszą być wykonywane bez przerwy (reszta pozostała w początkowym okresie). Wszystkich cykli powinno być 3-4, krótki odpoczynek przez kilka minut dłużej dopuszczalnych między nimi.

Tak więc pierwszy dzień klasycznej Street Workout treningu obejmuje następujące ćwiczenia:

 • wykonanie ciągnąc przedni chwyt;
 • dipy, gdy ciało do przodu z opieki;
 • naciskać na dłonie (ręce powinny być na szerokość barków);
 • stopy wzrosną w imadle.

Na drugi dzień od różnych elementów:

 • pociągając za pomocą szeroki chwyt;
 • dipów, ale prostego korpusu;
 • push-up z rąk szeroko rozstawione;
 • stopy wzrosną w imadle.

Trzeci dzień:

 • ciągnący wąskiego uchwytu;
 • pushup z rąk szersze niż szerokość barków;
 • Spadki pochylone do przodu;
 • stopy wzrosną w imadle.

Na czwarty dzień szkolenia jest niezbędne do wykonywania następujący zestaw:

 • pociągając uchwyt wstecznego;
 • push-up, w której ręce na szerokość barków;
 • dipy bezpośredni ciało;
 • stopy wzrosną w imadle.

Biorąc pod uwagę, że Street Workout Program szkolenia jest zupełnie inna, kompleks ten może być traktowany jako podstawa, stopniowo wzbogacając go nowymi ćwiczeniami.

gdzie trenować

W celu łatwego wykonywania wszystkich elementów władzy gimnastyki uliczne, pożądane jest, aby korzystać z pełnej Street Workout-site. Praca będzie łatwe, jeśli dodaje się będzie dostępny sprzęt sportowy: poziome pręty, belki, pręty poziome (zakrzywione, okrągłe, krzywoliniowe) stragany dla prasy, prętów ściennych i poprzeczek o różnych wysokościach. Ten zestaw będzie wystarczający do siebie może umożliwić wysokiej jakości Street Workout dziewcząt i chłopców.

Nie zapomnij o żywności, która ma bezpośredni wpływ na kształt ciała. Przede wszystkim ważne jest, aby określić cel: jeśli chcesz zdobyć masy mięśniowej, trzeba zwrócić uwagę na mięsie i innych ciężkich produktów. Ale dla szybkich rezultatów w rozwoju Street Workout ćwiczenia jest lepiej, aby przełączyć się na lekki posiłek. Jednocześnie podczas posiłku treningu zaleca się zapomnieć.

wyniki

Jeśli mamy oszacowanie wpływu treningu na świeżym powietrzu na zdrowie i kształtu przeciętnego człowieka z ulicy, można dokonać oczywisty wniosek: jest to jedna z najlepszych opcji dla aktywności fizycznej dla młodych pracowników i osób w średnim wieku. Ten rodzaj ćwiczeń praktycznie eliminuje ryzyko urazów, w tym kręgosłupa, podczas rozwijania mięśni gorsetu. Warto zauważyć, że w układzie sercowo-naczyniowym Street Workout również ma najbardziej korzystny efekt. Ale wysokiej jakości przepływu krwi – jest to jeden z fundamentów zdrowego ciała. Zatem, gimnastyka uliczne moc wyraźnie ma prawo do uznawania w dzisiejszym społeczeństwie.