627 Shares 9762 views

Co jest główną bramą

Jeśli zapytać przeciętnego użytkownika o tym, że taka brama sieciowa, w większości przypadków, odpowiedź nie może usłyszeć. Czasami sytuacja jest paradoksalna: człowiek działa sieć lokalną z kilku komputerów lub używane przełączniki (koncentratory); mieć samochód, który nada funkcji serwera, czasem niektórych częściach sieci realizowanego przez częstotliwość radiową (Bluetooth lub Wi-Fi). Określenie „Brama domyślna” pozostaje bez odpowiedniej uwagi. Nie pomyłka: teraz tak skomplikowanych rozwiązań często spotykanych w typowych użytkowników domowych, nie tylko w biurach i fabrykach. Należy zauważyć, że, mimo wszystko, jest to naprawdę zorganizowanie takiej sieci bez zrozumienia, co jest główną bramą. Powód tego jest prosty – w sklepach bramy nie są sprzedawane. Są to routery, przełączniki, inne urządzenia sieciowe, bramy, ale z jakiegoś powodu nie.

Ustawmy rekord prosto „ja” i zrozumieć wreszcie, co należy rozumieć przez określenie „brama domyślna”. Jako przykład, możemy korzystać ze wspólnej sytuacji, w której dostęp do globalnej sieci Internet w domu użytkownika za pomocą technologii ADSL na istniejących liniach telefonicznych. Parowanie modem do komputera, jak to jest teraz modne, wykonywane przez Wi-Fi. Związek z siecią usługodawcy realizowany jest zwykle skręcone pary. Innymi słowy, zgodnie ze schematem: część PC modemu wykorzystuje protokół transmisji danych, na przykład jeden, 802.11g; a już następuje modem Ethernet z zupełnie różnych protokołów. Ponadto, przez operatora sieci zwykle skrętka jest dostarczany do specjalistycznego sprzętu i dalej przechodzi linii optycznych. Oczywiście, modem użytkownika przetwarza pakiety danych Wi-Fi w sieci Ethernet. To, co sprawia, że bramy sieciowej. Zatem, brama – jest urządzeniem sieciowym, który przetwarza pakiety danych z jednego protokołu do drugiego (podobny do tłumacza.): Fale radiowe – drut, lokalne – globalna sieć, itp mogą również korzystać z rozwiązania, gdy konwersja odbywa się na komputerze.

Aby zobaczyć zamek, można udać się do sklepu komputerowego i poprosić router sprzętowy. Jednocześnie klasyczny Router rozsyła pakiety sieciowe jedynie w ramach jednego protokołu. Jeżeli jednak w co najmniej jednym etapie konwertuje (para), to jest bramą. Na przykład, węzeł zapewniając moc lokalnej sieci komputerów do globalnego – to brama sieciowa. Na przykład, węzeł sieci, który zapewnia możliwość wstępu na wszystkie komputery klienckie do globalnej.

Z kolei główną bramą – to urządzenie, do którego komputer wysyła pakiety. Ponieważ w sieci lokalnej, na przykład, wyjście globalny może być kilka administratorem sprzętu ręcznie wskazuje węzeł, który jest rdzeniem. Można powiedzieć, że w ten sposób jest określana przez bramę domyślną. Jeśli w sposób szczególny sprzęt nie jest wskazane na jaki rodzaj adresu IP do wysyłania pakietów do (i otrzymywać je), to praca będzie główną bramą. należy uznać ważną cechą: w powyższym przykładzie z interfejsem sieciowym PC z modemem ADSL sama nie „widzi” przez usługodawcę adresu IP i współpracuje z wewnętrznym adresem modemu (faktycznie, mediator). Jeśli to konieczne, należy podać adres dostawcy bramy będą musiały kontaktować się z działem pomocy technicznej. Zazwyczaj te informacje są publicznie dostępne. I, oczywiście, istnieje alternatywna metoda do określania – trzeba podłączyć kabel Ethernet bezpośrednio do komputera karty sieciowej bez urządzenia pośredniczącego. Zatem w systemie windose uczą adres bramy (nie mylić adres routera i urządzeń ISP) można osiągnąć przez wykonanie polecenia ipconfig / all. Jest to wygodne, aby utworzyć plik .bat o następującej treści:

ipconfig / all

pauza

i wykonać ją.