411 Shares 7705 views

Czy to możliwe, do aborcji, gdy Rh ujemny?

W życiu zdarzają się sytuacje, gdy ciąża nie jest radość, lecz smutek. Przyczyną tego może być duża liczba, a kobieta jest często zdecydowała się na aborcję. Taka ingerencja w organizmie jest ryzyko, bez względu na sposób profesjonalny lub ekspert jest prowadzona.

A jeśli kobieta ma negatywny RH, przerwanie ciąży może prowadzić do niepłodności lub nowszej takiej tragedii, jak narodziny martwe dziecko. Ponadto, ma aborcję po kolejnej ciąży zwiększa ryzyko Rh-konfliktu. Więc dlaczego aborcja jest niebezpieczna z czynnikiem Rh ujemną? Spróbujmy zrozumieć.

Dlaczego rozwijać Rh konflikt?

Błona komórki krwi (erytrocytów) zawiera antygen Rh. Tacy ludzie mają krew ma czynnik Rh dodatni, a na całym świecie większość – 70-85%. W innych przypadkach, nie jest antygen Rh w krwi, a zatem jest uważany za ujemny.

Począwszy od 7-8 tygodni płodu hematopoezy powstaje. Jeśli kobieta ma Rh ujemny, a zarodek – jest pozytywna, ciało w ciąży mogą postrzegać go jako ciało obce i zacząć rozwijać specyficzne przeciwciała Rh. Jeśli ciąża, potem ich liczba jest niewielka, a prawdopodobieństwo, że krew dostaje się do kanału płodu we krwi matki, jest minimalne. Kobieta w tym przypadku spoczywa bezpiecznie i rodzi zdrowego dziecka.

Ale aborcja jest pojawienie wymawiane uczulające. Na następnej ciąży i powtarzającego się kontaktu z obcymi antygenami prawie zawsze aktywny uwolnienie następuje antirhesus specyficznych przeciwciał. Dzieje się tak ze względu na fakt, że komórki pamięci immunologicznej przechowuje informacje na temat pierwszego kontaktu krwi płodu i matki.

Znaki Rh-konfliktu

A kobieta w ciąży nie może zauważyć rozwój Rh-konfliktu. Jest on zdiagnozowany przez oznaczenie swoistych przeciwciał we krwi. Im wyższe jest stężenie, tym bardziej poważne jest to proces chorobowy. Sam owoc jednocześnie bardzo cierpi. Naruszenie nienarodzonego dziecka są łatwo wykrywane za pomocą ultradźwięków. Może to być:

 • obrzęk;
 • Zwiększona wielkość serca;
 • ostre niedotlenienie płodu ;
 • Płyn w mózgu, jamy otrzewnej;
 • pogrubienie łożyska;
 • wielka masa płodu.

Jeśli brak działania dla zapobiegania konfliktu Rh wyrażona zaburzeń płodowych zostanie podjęta prowadzi do śmierci.

Poronienie z ujemnym Rh

Jeśli kobieta ma Rh ujemny, można zrobić aborcję, czy nie? Oczywiście, to nie jest pożądane, ale jeśli tak, to zdecydowano się na przerwanie ciąży, to powinniście wiedzieć, że musi to zrobić przed upływem terminu w 7-9 tygodni. Po tym następuje tworzenie układu krwiotwórczego i ryzyko uczulenia u matki wzrostu organizmu.

Zdarza się, że po aborcji Rh ujemny przewód i ze względów medycznych. Najważniejsze z tym – nie dopuścić do rozwoju uczulenia. aborcji na ogół prowadzi się we wczesnym stadium ciąży. Natychmiast po tym, pacjentowi podaje się Rh immunoglobuliny, a prawdopodobieństwo, że będzie Rh konflikt pozostaje w następnej ciąży.

Każda aborcja jest związany z ryzykiem niepłodności, jakby trzymał kobietę z czynnikiem Rh ujemną, a potem może stale poronienie, jest prawdopodobne, dziecko z choroby hemolitycznej, a także z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Bardzo niebezpieczne aborcje późno terminowe, które są przeprowadzane chirurgicznie. Wymazu z jamy macicy jajeczka wpływa endometrium i przyczynia się do stanu zapalnego. W przyszłości może stać się przeszkodą dla mocowania zarodka i normalnej ciąży.

rodzaje aborcji

Jeśli kobieta ma ujemny czynnik Rh, powinna ona być wykonana rodzaje aborcji :

 • Medycyna – za pomocą specjalnych tabletek, ponieważ zarodka zaczyna spontanicznie oderwany. Krwawienie w tym przypadku trwa przez długi czas, ale ta jest uważana za najbezpieczniejszą dla zdrowia kobiety.
 • Mini aborcji – jest niechirurgiczny aborcji przeprowadzono za pomocą specjalnego urządzenia, a nie działają jak odkurzacz.
 • Chirurgia – uważany za najbardziej niebezpieczny sposób, jak macica ociera ślepo. Może to prowadzić do powstania dużej liczby powikłań.

ewentualne konsekwencje

Jeśli aborcja jest przeprowadzana z rezus ujemny, potem jest szczepienie kobiet w ciąży erytrocytów płodowych. Zwiększa to ilość antirhesus przeciwciała, które dostają się do krwi dziecka, co prowadzi do poważnych zaburzeń procesu hematopoezy i tłumienie zarodka.

Konsekwencje aborcji z ujemnym Rh mogą być następujące:

 • ciężka niedokrwistość;
 • wewnątrzmaciczne obumarcie płodu ;
 • zaburzenia narządów wewnętrznych;
 • Choroba hemolityczna;
 • niedotlenienie płodu;
 • poronienie, urodzenie martwego dziecka;
 • encefalopatia.

Tak więc, jeśli aborcja Rh ujemny zrobić, to bardzo niebezpieczne. Wśród innych rzeczy, podczas uszkodzenia aborcji często występuje szyjki macicy, endometrium, ścieńczenie górna warstwa może być utworzona perforacji. Echa takiej interwencji są zaburzenia hormonalne, stany zapalne, jak również brak możliwości, aby stać się matki.

Również po aborcji Rh ujemna takie powikłanie powstaje niewydolność szyjki macicy, co wpływa na jego funkcję wypełniacza. Może to prowadzić do późnego poronienia, ponieważ szyjka macicy zaczyna się otwierać przedwcześnie, nie mogąc znieść ciężaru rosnącego dziecka.

ryzyko niepłodności

Aborcja przy ujemnym Rh jest kilkakrotnie zwiększa ryzyko bezpłodności i nie ma znaczenia, w jaki sposób został on wyprodukowany: chirurgiczne lub medycznych. Niebezpieczeństwo w tym przypadku jest to, że zaczyna produkować antygenów, w wyniku kolejnej ciąży, są gotowi do „pęd do walki.”

Coraz mniejsze i bardziej mobilne, powodują mocniejsze ciosy na erytrocytów płodowych. Prowadzi to do rozwoju zaburzeń u płodu lub poronienia. Poza tym, aborcja zwiększa ryzyko niepłodności.

Co mówią lekarze?

Aborcję Rh negatywny – to zawsze za procedurę raczej ryzykowne, niezależnie od sposobu, w jaki został on utrzymywane. Uważane za niebezpieczne nawet sztuczny poród w przypadku gdy rozwijający się płód Rh dodatnią. Bez konsekwencji dla kobiety zwykle nie działa. Lekarze uważają, że Rh ujemny należy rozważyć przeciwwskazania do wszelkiego rodzaju aborcji i wykonane wyłącznie ze względów medycznych.

wniosek

Tak więc, nie ma bezpiecznej aborcji, ale jest to szczególnie niebezpieczne dla przerwania ciąży, gdy kobieta ma ujemny czynnik Rh. W tym przypadku, zdrowie dostarcza poważny cios, a nawet jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po jakimś czasie tego konsekwencje będą odczuwalne.