341 Shares 3794 views

Edvard Lir: poezja absurdu

Edvard Lir (1812 – 1888) – angielski artysta, muzyk i poeta, który kontynuuje tradycję ludową angielski odwieczny tworzyć krótkie „bez znaczenia” wiersze.

W skrócie szczegóły dzieciństwa i dojrzewania

Pokrętło regulacji Rodzina była duża, mogę nawet powiedzieć ogromne. Edvard Lir był najmłodszy. W ciągu czterech lat zajęło jego siostry Anny, który miał dwadzieścia jeden lat starszy od niego. Anne stała matka do niego i żył z nim aż do jego śmierci, kiedy miała 50 lat. Od dzieciństwa miał zarobić na chleb. Zwrócił pierwsze oznaki i ogłoszeń, a następnie zaczął robić ilustracje do książek zoologicznych. Namalował niezliczoną ilość różnych zwierząt, szczególnie dużo miał wszystkie rodzaje papug. Lear stał się bardzo poważny ornitologiczny rysownik. Pierwsza publikacja z jego akwarele z papug wyszedł, gdy artysta był 19 lat.

Osiedle Knowsley Hall

The Earl of Derby miał w swojej posiadłości dużą menażerii. Żywił ambitny pomysł, aby wydać książkę o nim. W wieku 21 lat, Edvard Lir został wezwany do złożenia rysunki zwierząt, a nie odkryto jego talent, który okazał się ucztą dla wszystkich dzieci, który go otaczał. Zwrócił im zdjęcia, które towarzyszyło śmieszne wiersze Impromptu.

Zalecenia lekarskie

Cztery lata spędził Edvard Lir w Earl, ale jego stan zdrowia był biedny. był człowiekiem delikatne i kruche. Miał słabe płuca, zapalenie oskrzeli i astma są ciągle przeszkadzał, a ponadto cierpiał na epilepsję. Jej napady nauczył się przewidywać i zawsze usuwane.

Ponadto, był napady depresji. Wzięte razem, ale przede wszystkim lekki, doprowadziły lekarzy, aby wierzyć, że zima 1847- 1848 rok będzie ostatni, jeśli nie opuścił Anglię dla niego. To Evard Lear opuścił ojczyznę i przeniósł się do cieplejszego miejsca, a raczej we Włoszech.

Włochy i inne kraje

W tym ciepłym kraju, zaczął malować pejzaże. Edward sprzedał swoje rysunki i akwarele i osób fizycznych i wydawców, ponieważ w tych dniach zainteresowanie odległych krain była świetna, a zdjęcia nie istnieją. Oraz w trakcie podróży są zilustrowane książki.

Mimo całej swojej chorobie, był zapalonym podróżnikiem. Artysta podróżował Morza Śródziemnego, wszystkie wyspy Morza Egejskiego, w Grecji, we Włoszech, w Palestynie, był na górze Athos, w Egipcie. On nawet osiągnął Indie i Cejlon.

I wszędzie Lear przyniósł ogromną ilość rysunków i opublikowanych książek. W 1846 roku, została opublikowana w dwóch tomach, ilustrowany podróż przez Włochy. Miał wtedy 34 lat. I w tym samym roku opublikował swoją pierwszą książkę nonsens. To takie rzadkie książki, że nie jest nawet w British Library. To się nazywa, został odczytany, więc to był sukces. I w tym samym roku zainteresował się królową Anglii. Zapytała Edward Lear nauczyć ją wyciągnąć. 12 I dał lekcje do królowej, który był jeszcze młody: nawet dziesięć lat nie został na tronie (wstąpił na tron w 1837 roku). Eksperci twierdzą, że po grze z jej rysunków Lear poprawie.

On zawsze utrzymywał chęć do malowania. On nawet ilustrowany poemat przez Tennysona.

Limeryki

Co to jest? Jak zbudowany przez Edwarda Leara wiersz? Limeryki nie wymyślił sam. To był stary angielski tradycja. Jest to starożytna forma, która sięga 16 wieku Ditty. Są one nie tylko śpiewa, ale tańczyli w czasach szekspirowskich, a później. Druk sprzedawane na targach i na ulicach, często z nutami. Limerick składa się z pięciu rzędach. Dwa długie i dwa krótkie, i znowu długo. Fabuła jest, że:

  • Ekspozycja. Starzec z „H”.
  • Action. Że urwał, starzec.
  • Konsekwencje. Co miał powiedzieć, że to jest to, co powiedział lub mu zrobiono.

"Prince of Nepal." Pierwsze dwie linie opisane w Prince łodzi żaglowej. Akcja polega na tym, że spadł z łodzi. A konsekwencje i konkluzja jest prosta – spadły, to nie było. To była odpowiedź z ambasady. Każdy towarzyszył graficzny wzór limerick autora.

Ale „stary człowiek na granicy”, która zgrabnie z tańcem kot i picia herbaty z kapelusza. Opowiedzieć to nie ma sensu. Obraz z nim stała się klasycznym, a także cała spuścizna Lira.

Jakie znaki urok Limerick?

Limerick bohater może popełnić głupstwo i ciągle to robi, ale to wiąże się z rym i zasady gry, które przejął. Co dramat dzieje się w rzeczywistości, w tych Limerick?

Tam, oprócz starego człowieka, który popełnia akty absurdalne, wciąż istnieją ludzie rozsądni i trzeźwy wokół, które z reguły nie lubią, co robi. oni odrzuceni, wyrzucony ze swojego miasta i szydzą z niego nawet tylko funt.

Zostało to bardzo dobrze napisana Oldos Haksli: to jest o nich, o innych, o których mowa w pierwszej kolejności. W rzeczywistości nic dziwnego w nich nie, praworządnym, choć daleko. Naturalnie, są zdumieni, że czyni starca. Ludzie zadają pytania, które mogą wydawać się nie na miejscu. Zasadniczo, Limerick stanowią nic innego niż wieczną odcinki bojowe lub ekscentryczny geniusz z krewnych i innych. To, co dzieje się w Limerick w rzeczywistości.

Oto autoportret Lira z nieznanym, w którym stwierdza, że nie Lear nie istnieje. Edvard Lir pokazuje mu wyściółka z kapeluszem z nazwą.

Edvard Lir: kreatywność

Podczas swojego życia, pisał dużo limeryków Edvard LIR. Jego książki to również pieśni i ballady. Oto przykład z jego ballad i Limerick w tym samym czasie. To się nazywa „stół i krzesło.” Podawać jako fikcję, ale zachowując wierszyk.

Stary stół krzesło powiedział: „Jestem zmęczony stojąc w kącie, zmęczony życiem zablokowana smutną wiadomość. Pachnie latem na zewnątrz, uciec razem z wami: z poshurshat bulwary, powiew świeżego powietrza ". Odpowiedzialny biurko krzesło: „Chciałbym, przyjacielu, ty i ja poszedłem, ale nie poszłam wieloryba, tutaj stoję ja wiem jak to zrobić.” „Nic” – powiedział przewodniczący – „Chciałbym jeszcze zaryzykować, bo nie za nic, że jesteśmy nogi, mocny i smukły.” To cud! Oto niespodzianka: stół i krzesła zszedł i pokuśtykał wiersz, niepewnie w pierwszej kolejności. A następnie igraszki, frolicked przeszłości sklepy i kościoły jechał ze wszystkimi pośpiechu, jak koń, galop galop Tak. Ale poza rzeki, most zaczął myśleć, że później. Dobry dom zapaść, dotychczas nieznany sposób! „Kaczka, kaczka, mój drogi przyjacielu, mysz w traw i czarny żuk wprowadzić bezpośrednią ścieżkę, przenosi nas do domu.” Kaczka z myszy i chrząszcza doprowadził ich prosto do domu, gdzie czekali na obiad. Stały się one kodowane i dobrze karmione żołądki śpiewać i tańczyć wlać żarty doupadu problem kaczka małżeństwa.

W komentarzach to piękno nie potrzebuje.

muzykalność Lira

Edvard Lir był wielkim muzykiem. Był kochany, on zawsze wyglądał dużo przyjaciół. Usiadł do fortepianu (nawiasem mówiąc, nikt nie nauczył, dowiedziałem się sam Lear) i zaczyna wykonywać wiele piosenek, takich jak wiersze Alfreda Tennisona, najsłynniejszy poeta czasu. A on Tennyson, człowiek raczej nietowarzyski i ponury, przyznał, że ze wszystkich muzycznych aranżacji swoich wierszy, słyszy tylko utwory lir, wszystko inne nie jest dobre.

Pod koniec życia Leara mieszkał w willi w San Remo. On nigdy się nie ożenił, mieszkał kawalerem dożywotnią. Edward zmarł tam, i tam, w San Remo, jest pochowany. Życie w pracy i podróży, mieszkał przez Edvarda Lira. Biografia w naszej prezentacji jest skończona.