99 Shares 7625 views

GHA: konsekwencje i wyniki

Jednym z powszechnych przyczyn bezpłodności jest zablokowanie jajowodów. Istnieje kilka sposobów, aby zdiagnozować chorobę. Jednak najbardziej powszechnie stosowane z nich jest histerosalpingografia (HSG), których efekty nie są zbyt przyjemne, ale jest to dość tolerancyjny.

Badania mogą być prowadzone w różnych dniach cyklu miesiączkowego na receptę. W noc przed, nie można załadować w dniu badania do jedzenia i picia. GHA należy zrobić przed lewatywy, aby opróżnić pęcherz i golić włosy łonowe.

GHA, konsekwencje, które mogą być zminimalizowane przez które przeszły odpowiednie testy przed nim, odbywa się zwykle bez znieczulenia, ale lekkie znieczulenie może być używany na życzenie pacjenta. Na tydzień przed rozpoczęciem badania, że musi przekazać próbki krwi i moczu, należy smugi pochwy i szyjki macicy, zrobić test na HIV, syfilis i zapalenie wątroby.

Jedną z najbardziej frustrujących, ale możliwe konsekwencje GHA jest procesem zapalnym. Dlatego po zabiegu należy zwrócić uwagę na zdrowie. Temperatura, ból i krwawienie po HSG dłużej niż trzy dni – to okazja, aby skierować do ginekologa.

To jest niemożliwe do przeprowadzenia badania w obecności stanu zapalnego w drogach rodnych, lub jeśli został niedawno przeniesiony. Nasilenie choroby jest ogólnym przeciwwskazań do zabiegu (odmiedniczkowe zapalenie nerek, grypa, zapalenie płuc).

Rentgenokontrasnoe substancja może powodować alergię. Dlatego konieczne jest, aby znaleźć się na reakcję na lek stosowany na ogół, zawiera jod.

W cyklu, który jest wykonywany GHA, konsekwencje, które mogą być przyjemne, konieczne jest, aby chronić siebie, nawet jeśli ciąża nie występuje przez dłuższy czas. Wynika to z faktu, że po badaniu znacznie zwiększa prawdopodobieństwo ich wystąpienia ze względu na efekt mycia.

Środek kontrastowy wprowadza się do rury, usuwa niewielkie impulsy, które wcześniej uniemożliwiały obraźliwego koncepcji. To naprawdę jest faktem, tak wiele kobiet są związane z tą procedurą, duże nadzieje.

GHA, których wyniki mają wielką wartość, aby określić przyczyny niepłodności, badania przeprowadzone w X-ray na specjalnym krześle. Po dwuręcznego zbadania macicy wstrzykuje substancję nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich i kilka strzałów.

Procedura ta jest tolerowana przez pacjentów na różne sposoby. Niektórzy mówią, że tylko dyskomfort, inni skarżą się na ostry ból. Najprawdopodobniej jest to spowodowane progu czułości, że każdy człowiek jest niepowtarzalny.

Po GHA ewentualnie lekkiego krwawienia, więc trzeba wziąć ze podpaski. To zazwyczaj odchodzi po kilku godzinach.

Po badaniach są bolesne, przypominający rozpoczęcia miesiączki. Zwłaszcza, że przejawiają się w pozycji siedzącej. Możliwe jest również niewielki wzrost temperatury i neobilnye różowym podświetleniem. Zjawiska te są normą w ciągu pierwszych kilku dni.

W rezultacie, GHA pacjent otrzymuje na zdjęciach rąk, które można sprawdzić, czy jajowody są przejezdne, a jeśli nie, to w jakim dziale. Ponadto, mogą być stosowane do diagnozowania chorób, takich jak endometrioza, gruźlica, układu rozrodczego, różnych chorób macicy (polipów) do łącznie wrodzona (dwa rogate, siodełka).

Ważne jest, aby pamiętać, że 20% GHA daje fałszywą diagnozę o niedrożności rur. Może się to zdarzyć, gdy kobiety są długie i wąskie. Następnie środek kontrastowy nie ma czasu, aby dostać się do jamy brzusznej.

Ponadto, ze względu na stres i emocje mogą wystąpić skurcz rur. Dlatego konieczne jest, aby pić Nospanum przed badaniem. W zapobieganiu zapalenia lekarz może przepisać przebieg świece, tampony lub antybiotyków.

Tak więc, GHA konsekwencje, które mogą być ujemne (zapalenia) i pozytywne (oczekiwany ciąży) Procedura jest bardzo praktyczne. To pozwala na sprawdzenie drożności jajowodów, odkryć ich choroby, a także macicy. Aby zapobiec negatywnym skutkom należy wdrożyć zalecenia ginekologa.