458 Shares 8913 views

Jak sprawdzić samochód na banki depozytu: niezawodnych metod, zaleceń i opinii

Dość często obywatele nabyć samochód na kredyt. Jednakże, zgodnie z umową kredytu nie mają prawa sprzedawać je tak długo, jak nie zostaną w pełni spłacone zadłużenie. Jednakże osoby, bez skrupułów opracowali system, który pozwala na obejście tej reguły. odsprzedawać ich samochód dla ludzi, niczego nie podejrzewających, że urządzenie znajduje się w obciążenia. Aby dowiedzieć się, jak sprawdzić swój samochód za kaucją w bankach, to zostanie omówione w tym artykule.

Ograniczenia dotyczące własności

Jak już wspomniano powyżej, dla tych, którzy zakup samochodu za pomocą kredytu, obowiązują pewne ograniczenia. Na przykład, samochód dostaje w zastaw do banku, nawet jeśli kontrakt na zakup i sprzedaż. Oznacza to, że nawet w momencie zakupu pojazdu następny właściciel samochodu nie ma już prawo do pełnego dysponowania nimi. Lub w innej postaci, gdy pewna ilość pieniędzy, a bank jest gotowy do wydania go pod samochód zastawione jako gwarancja zwrotu z inwestycji. Naturalnie, bank bierze kartę na samochód i utrzymuje go w domu tak długo, jak kredytobiorca nie spłacić ostatnią płatność.

W rzeczywistości, brak dowodu rejestracyjnego nie jest powodem, który uniemożliwia ponowne sprzedać pojazd. właściciel samochodu sprawia kopię TCP i może bez obecności powyższego dokumentu sprzedaży samochodu innej osobie. Ponadto nie istnieje jedna baza danych o wszystkich zastawionych samochodami. Wydaje się, że problem ten można rozwiązać, jeśli banki są bardziej odpowiedzialne podejście do prowadzenia takiej bazy danych. Jednak w praktyce okazuje się, że dla nich to nie ma znaczenia, który musi odebrać samochód w przypadku niepłacenie długów. Dlatego, aby uniknąć stania się ofiarą oszustwa, trzeba wiedzieć, jak testować samochód za kaucją w bankach.

Kluczowe cechy zastawionych pojazdu

Większość objawów, że samochód został kupiony na kredyt, są pośrednie. Dopiero po przeanalizowaniu ich w ogóle, można uzyskać szczegółowy obraz rzeczywistości. Najczęściej nieostrożny lub zbyt ufny kupujący stają się ofiarami oszustw. Po tym wszystkim, wystarczy znać niuanse Poniżej, tak aby nie nabyć niekorzystny pojazd:

  • Duplikat tytuł. Policja drogowa łatwo może uzyskać pisząc oświadczenie o utracie starych. Wiele banków nie biorą oryginalny paszport pojazdu, na podstawie tego, że i tak łatwo można dostać za symboliczną opłatą.
  • Jeśli data zakupu producenta maszyny mniej niż trzy lata i chce go sprzedać. Zazwyczaj okres kredytowania samochodu nie przekracza limitu czasu.
  • Sprzedawca nie posiada wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające, że kupił je za gotówkę (czeku, umowa sprzedaży).
  • Obecność wpisów w TCP, że pojazd został nabyty na podstawie umowy zlecenia.

Tak więc, decydując się na zakup nowego samochodu, konieczne jest przeanalizowanie powyższych objawów. Po otrzymaniu twierdzącej odpowiedzi na to, że jest na obciążenia, to lepiej znaleźć inną opcję. Ale jeśli wszystkie znaki wskazują na to, że jest „czysty”, można znaleźć więcej informacji i zapytać jak sprawdzić kredyt samochodowy lub kredyt w banku.

Zalecenia przy wyborze samochodu

Oczywiście, najlepiej jest kupić samochód w salonie i bez biegu. Ale nie wszyscy obywatele mają szansę. Ponadto, atrakcyjna cena, brak dokumentacji wykonywać swoją pracę, a kupujący stają się właścicielami samochodu jako zabezpieczenie. Inną rzeczą, jeśli większość kierowców pierwotnie zainteresowanych: czy możliwe jest, aby sprawdzić samochód do depozytu przy zakupie to – i nie wykazywały przykrych „niespodzianek” po transakcji.

Tak więc, jeśli nie można kupić samochód w salonie, należy zwrócić uwagę na doskonały stan urządzenia i jego zaniżona. Oznacza to, że z jakiegoś powodu są gotowi pozbyć się samochodu. A może to nawet skradziony, co doprowadzi do jeszcze większych problemów niż w pozostałej części zadłużenia od wierzyciela.

Jak sprawdzić samochód bankom komercyjnym

Jeśli weźmiemy pod uwagę, z teoretycznego punktu widzenia, możliwe jest zastosowanie do wszystkich istniejących banków i zabiegać o informacje na temat istnienia konkretnego kredytu samochodowego. Oczywiście, w praktyce jest to po prostu niemożliwe. Żaden bank nie da takiej informacji, ponieważ nie ma prawa tego robić. Wszystko, co dotyczy każdego – prywatne.

Jeśli masz szczęście, można znaleźć samochody u podstawy tych banków i salonów. Ale, niestety, nie wszystkie instytucje kredytowe wysłać swoje raporty. Dlatego ten rodzaj informacji jest ograniczona i nie jest wiarygodny dowód faktu obciążenia. Jak więc sprawdzić samochód, samochód, samochód za kaucją? Odpowiedź na to pytanie jest. Na przykład, można zobaczyć polisę „Casco”. Jeśli w „beneficjenta” Ustaw bank, jest to wskazanie, że samochód został kupiony na kredyt. Banki starają się chronić ze wszystkich stron, zobowiązują kredytobiorców do ubezpieczyć swoje pojazdy w przypadku wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego firma pokryła je wszystkie szkody. Tak więc, nawet istnienie polityki „Casco” do sprzedawcy już powinny być powiadamiani. Ze względu na wysokie koszty tego ubezpieczenia jest rzadko stają się regularne kierowców.

Możesz skontaktować się z biura informacji kredytowej i zwrócić się do sprzedawcy. Jeśli jego historia płatności kredytowych istnieje zapis kredytu samochodowego, będzie to oznaczać, że lepiej jest szukać innej opcji wykupu.

Kto może stać się ofiarą oszustwa – Opinie ofiar

Aby czerpać przyjemność z prowadzenia pojazdu zakupiony, a nie martwić się o to, co może przyjść komorników, wszystkich dokumentów i przynieść pewne odniesienia powinny być badane ostrożnie. W najbardziej popularnych sposobów, jak sprawdzić samochód na zabezpieczenie w banku, to zostało powiedziane wyżej. Ale nawet brak tych objawów nie może być gwarancją, że urządzenie nie jest w obciążania. I, niestety, dość często obywatele stają się ofiarami nieuczciwych sprzedawców.

Na przykład, często można zobaczyć i usłyszeć reakcje kierowców, którzy nabyli samochód jest zastawione w banku nie są, jako osoba prywatna, organizacja mikrokredytów lub lombardu. Następnie kupujący i nie ma możliwości, aby sprawdzić stan pojazdu.

Co zrobić, jeśli pojazd został nabyty w hipotecznych?

Jeżeli jednak nabywca poniósł przykry incydent i stwierdził, że teraz jego samochód jest w obciążania instytucji kredytowej, to nie jest jakieś wyjście z tej sytuacji. Można pozwać i żądać od nieuczciwego sprzedawcy. Jednak większość z tych sprzedawców próbują pozbyć się samochodu z powodu braku zdolności do spłaty zadłużenia. Dlatego sąd postanowił odebrać dług od poprzedniego właściciela, może być maksymalnie osiągnąć uznanie jej niewypłacalności, że jest bankrutem. W tym przypadku, ze to nie jest łatwiej Ani Bank, ani pokrzywdzonej. Ostatnim spłaci dług do poprzedniego właściciela, jeżeli ma możliwość, a puszkę bankowego i tracą zyski. Tak więc, wiedząc jak testować samochód na zastaw, można uniknąć takich przykrych chwil.

prawa kupującego

Aby uniknąć stania się ofiarą nieuczciwego sprzedawcy, należy znać swoje prawa. Na przykład, sąd często zastrzega sobie prawo własności do nowego właściciela. Ale aby to osiągnąć, trzeba zebrać więcej niż jeden dokument i certyfikat. Jeśli nie uda się udowodnić, że nie wiedział o zakupie obciążenia, decyzja sądu samochód może zostać usunięty. Ale w tym przypadku poszkodowany ma pełne prawo do żądania zwrotu środków wydatkowanych na samochód. W każdym razie, należy wiedzieć nie tylko jak testować samochód za kaucją w bankach, ale również ich prawa.

pomocnych wskazówek

Pomijając fakt, że możliwe jest niezależnie zweryfikować „status” samochodu, istnieją również specjalne organizacje. Firmy te obiecują dać jeden sto procent gwarancji i zapewniam, że wiedzą, jak sprawdzić, czy samochód jest zastawione. W rzeczywistości, nie należy wierzyć w takie obietnice, bo nawet policja drogowa nie prowadzi ewidencji pojazdów, które są w obciążania.

Jeżeli pokrzywdzony kupujący nie odważy się pozbyć nowego obiektu w taki sam sposób jak poprzedniego właściciela, musi on zrozumieć resztę jego odpowiedzialność.