577 Shares 6119 views

Rosyjski monet o wartości: wartości nominalne i opis

Każdego dnia przez nasze ręce są dziesiątki, czasem setki monet. Płacimy je w kioskach i sklepach, środkach transportu publicznego i stołówce. Nawet nie zwracając uwagi na ich wygląd, to rzuca równowagi skarbca syna lub córkę do kosztów różnych dzieci. Chociaż niektóre z nich zasługują popisywać się w specjalnym albumie dla numizmatyków. Po tym wszystkim, istnieją Rosyjski monet wartości. Są takie rzadkie okazy czasami dziesiątki lub nawet setki tysięcy rubli.

50 centów 2001

Co rosyjski monety cenne? Pierwsza to ci, którzy nigdy nie zostały wprowadzone do powszechnego obiegu. Można to opisać jako unikalne 50 centów w 2001 roku. Wiadomym jest, że wybite to waluta była Moskwa Mint. I w jakiś sposób częścią partii, bardzo mały, to trafi na rynek. Numizmatyków natychmiast rozpoznała rzadki okaz – tylko na nią pod kopyta konia można znaleźć zachowywała się litera „M”, co czyniło kolekcjonerów wszystkich celów polowania. jest wykonany ze stopu miedzi i cynku – mosiądzu. Awers przedstawia Georgij Pobedonosets. Siedząc na jego prawym kruka, on przebija potwora głowy włócznia. Powinno być oryginalne 100-120 tysięcy rubli.

Znając wartość próbki, oszuści próbują zarobić na podróbki. Aby to zrobić, należy użyć one 50 centów, ale dopiero w 2004 roku, gdzie wskaźnik ten wynosi 4 ostrożnie i cicho dla zwykłych obywateli jest ustalona na zachowywała yedinichku. Ale nawet fałszywa moneta jest stosunkowo tanie. Dla wysokiej jakości podróbki będzie musiał zapłacić 3-4,5 tysięcy rubli.

5 rubli 1999

Nazywa się najbardziej pożądane monety w Rosji. Jest tylko jedna instancja oficjalnie wydany. Została odkryta już w 2009 roku. W związku z tym jest on droższy niż inne cenne rosyjskich monet. Lista unikalnych numizmatycznych próbek głowic wynosi 5 rubli 1999. Wokół historię jej występowania jest nadal plotki i rozmowy trwają. Czy Mennica Petersburgu mogła wydać monetę tylko w jednym egzemplarzu? Cokolwiek to było, ale inne analogi nie znajdują się do dziś.

Avers wypukły, to przedstawiono na dwugłowego orła. Na rewersie – stylizowane gałązki roślin. Charakterystyczne cechy – liter, krawędzie, które są sporządzone w formie zaostrzonych krokach. Jak również pięć rund w lewym górnym rogu. Bimetal monety jest wykonany z miedzi, która jest nałożona na wierzchu kuli nowego srebra. Rosyjski monet wartości, są przedmiotem zazdrości jej wartości. Ona po prostu astronomiczny – 250 tysięcy rubli.

1 rubel 2001

Mówimy o prostym rubla, a nie urodziny. Tylko w 2001 roku Mennica Moskwa na cześć dekadach WNP uruchomiona do obiegu okolicznościowy banknot. Oczywiście, może też stać się ozdobą kolekcji. Ale to nie jest bardzo drogie i rzadkie. Emisja obiegowa ma 10 milionów egzemplarzy, które są dość łatwe do znalezienia i kupić.

Ale polowanie na 1 rubla w 2001, wykonany na modelu z 1997 roku, byłoby bezcelowe, ponieważ wiadomo, istnienie tylko kilka egzemplarzy. Monety te nie będą oficjalnie wprowadzone na rynek, ale kilka z nich nadal wpadł w ręce prywatnych kolekcjonerów. Podobnie jak wszystkie nowoczesne rosyjskich monet wartości, warto odpowiednio – 30 tysięcy rubli. Jego wygląd jest podobny do poprzedniego monety: orzeł z dwiema głowami i ładne, skręconych patyk. Monety jest wykonany ze stopu niklu i miedzi, nie przyciąga magnesu. Banknot kolor – srebrny.

2 ruble 2001

Od poprzednich monet, to jest inna jeszcze większą wartość. Cena waha się od 30 do 50 tysięcy, w zależności od wyglądu i stanu zachowania. A także inne cenne lista monety rosyjski (lista), które są publikowane w tym artykule, to jest bardzo rzadkie i jedyna w swoim rodzaju. Nie wiadomo, co skłoniło urzędników powoduje najpierw rozpocząć produkcję 2 rubli w 2001 roku, a następnie przełożyć całą partię towaru utknął w magazynie. Niektóre osobniki były w powszechnym użyciu, ale dokładna liczba jest trudna do określenia. Moneta ta posiada zwykle formę – kolor biały i srebra na krawędziach istnieje krawędź. Obraz tradycyjnej dwugłowym orłem jest z jednej strony to, z drugiej – o nominale, ozdobione gałęzi drzewa.

Kolektory twierdzą, że trudno jest znaleźć prawdziwego instancji. Dlatego próbki pieniężne nie wydany – skarb dla każdego kolekcjonera. Nawiasem mówiąc, oni zwrócić uwagę na różnych okolicznościowych wartościowych rosyjskich monet. 10 rubli, z napisem „Czeczenia”, na przykład, są wykonane z metali niedrogich. Jednak ze względu na fakt, że banknot jest dedykowany do konkretnego wydarzenia, ceny rosną każdego roku oznacza wzrost popytu.

monety olimpijskie

Nie są one tak drogie jak w przypadkach opisanych powyżej, ale bardzo słodkie i piękne. Oni przedstawiają postacie Soczi Olimpiada: biały miś, pantery i króliczka. Nominał monety świąteczna – 25 rubli. Jej rzeczywisty koszt 5-6 razy więcej. Wydane banknotów Moskwa Mint w przeddzień imprezy w 2012 roku.

Ponadto seria monet zostało wydane dedykowane rodzaje sportów zimowych i innych wydarzeń specjalnych. Na przykład 3 BR – biathlon, jazda na łyżwach, hokej, narciarstwo górskie; 50 rubli – bobsleigh i Curling; 100 – "Rosyjska Zima"; 1000 – "Flora" i tak dalej. Odpis wartości nominalnej 25 rubli, zatytułowany „Gry Shock” jest wykonana w kolorze. Mianowicie – nazwa miasta Soczi i pierścień, symbol żadnej olimpiadzie, malowane w kolorze niebieskim, żółtym, zielonym i czerwonym.

Paraolimpijskich przyznano również swoją własną walutę. Moneta 25 rubli, co pokazuje promień światła i śniegu, trzymając się za ręce, wszedł do obiegu w marcu 2014 r.

10 rubli. Gagarin

To, co nazywa się walutę, która w 2001 roku wydany zaledwie dwa Mennica: Moskwie i Sankt-Petersburg. jej nakład był ogromny – 2000000. Pomimo tego, że próbka jest uważany za wartościowy jak wielkim wydarzeniem poświęconym kraju: 40-lecie podboju kosmosu. Jego brzegi są wykonane w kolorze złotym, kolor srebrny części centralnej. Z jednej strony jest to portret legendarnego radzieckiego pilota – Yuri Gagarin, az drugiej – wartość nominalna 10 rubli.

W sklepach kosztuje około 200-300 rubli, aukcja nawet mniej. Mimo to, osoby z ręki sprzedać „Gagarin” dziesiątki, czasem setki tysięcy rubli. Zawyżone uzasadnione, ponieważ próbka stosowana do wytwarzania najczęstszych metali o niskich kosztach. Ale moneta okolicznościowa jest pamięć o tym wydarzeniu, więc możemy mówić o jego wartości kulturowe dla społeczeństwa, co jest również ważne. Monet, jak to będzie godnym ozdobą Twojej kolekcji monet i przyjemny pamięć o dacie rocznicy uroczysty.

Inne rosyjskie monety o wartości

Jeśli rzadko i pamiątkowe kawałki, wszystko jest proste, jak określić znaczenie i wyjątkowość regularnie wyprodukowanych banknotów? Tu są trzy opcje, które pomogą początkującym kolektory niewątpliwie wyróżnia się z masy cennych nowoczesnych rosyjskich monet:

  • Szeroki obrzeża. Jeśli jest obecny w monetach, więc można przypisać unikalny. Na przykład, wydany w Moskwie w 1997 roku, rubel ma szeroki brzeg. Na aukcjach można go sprzedać za 10 tysięcy rubli.
  • Kopie unsigned Mint. We wszystkich bieżących próbek mieć MMD skrót lub sPmd możliwych przykładów skrócie – „M” i „P-P”. Szanse na znalezienie kopię bez tych tagów są małe, więc są bardzo mile widziane i są popularne wśród kolekcjonerów. Na przykład, 5 centów w 2002 roku, gdzie nie ma znak mennicy, warte 4-5 tysięcy rubli.
  • Banknoty emitowane przez małym obiegu. Ze względu na ich niewielką ilość, są one popularne wśród numizmatyków. Ich koszt waha się – od kilku tysięcy do dziesiątek, a czasami nawet setki.

Plany mennice 2015

Można powiedzieć, że są one bardzo rozległe. Najcenniejsze rosyjskie monety, które wyda, będą wykonane z metali szlachetnych. Na przykład, próbki serii „Georgij Pobedonosets”: 3 BR czystego złota 999, 50 – srebro 925. Seria „wybitne osobowości” jest również wypełniony. Zostaną one wybite srebrne przedmioty poświęcone artysty Sierowa kompozytor i pianista Czajkowskiego Richtera. Z tego samego metalu monety wykonane są na cześć architektów Shechtel i Rinaldi. Oraz w serii „Protect Our World” obejmie siedem więcej próbek pod tytułem „Los”. Również złote i srebrne monety będzie wydany na cześć 70. rocznicy sowieckiego zwycięstwa w II wojnie światowej.

Jak dla elementów bazowych, tutaj są bardziej skromne plany. Seria „City of Military Glory” będzie uzupełniać o kolejne osiem osad. Mianowicie, zostaną one pokazane: Mozhaisk, Taganrog, Chabarowsk, dywan, Łomonosowa, Petropalovsk Kamczacki, kalach nad Donem i Maloyaroslavets. Banknot jest poświęcony Mordovia w Federacji Rosyjskiej, podobnie jak wiele monet na cześć Wielkiego Zwycięstwa.