164 Shares 4049 views

Jak kiłę u mężczyzn: Objawy i oznaki

Do chorób przenoszonych drogą płciową i obejmują syfilis. Choroba ta charakteryzuje się nie tak oczywisty przejaw. Ale jak manifestować kiłę u mężczyzn i co jego drogę infekcji?

Jak to minęło?

Istnieje kilka sposobów zakażenia. Chorobą przenoszoną drogą:

  1. Seksualnie. Jest to najbardziej znany jako zakażenie występuje podczas kontaktu seksualnego z osobą chora na syfilis. Treponema, które to środowisko cieczy może wejść organizm nie tylko w konwencjonalnym stojaku, ale także w czasie, zarówno ustnej, Anal.
  2. Gospodarstw domowych przez. Tak chory może być stosowany tylko wtedy, gdy gospodarstwo domowe nie wie, że jedna z nich znalazła swój dom pallidum. Na jego dalszemu rozprzestrzenianiu się dość powszechne, sztućce, ręczniki, szminki, a nawet papierosy. Więc należy zachować ostrożność nie tylko w wyborze nowego partnera do stosunków seksualnych, ale także w zakresie korzystania z nieznanych przedmiotów gospodarstwa domowego. Ale ten sposób jest trudne do uchwycenia, ponieważ bakteria sama w niewłaściwym środowisku dla siebie nie mogą żyć długo. Ale takie przypadki są znane, kiedy ludzie są chorzy z syfilis po myte w łącznej pojemności rzeczy, które należały do człowieka chorego.
  3. Gemotranfuzionnym znaczy. Przyczyną infekcji się krew. Zasadniczo to się dzieje podczas jej przetaczania – od osoby chorej na zdrową. Ewentualnie zainfekowania przy użyciu strzykawki jednorazowej więcej niż jednej osoby.
  4. Przez profesjonalistę. W ten sposób może zostać zainfekowany pracowników opieki zdrowotnej. Na przykład, ginekolodzy, położnicy, dentystów, chirurgów, patologów.
  5. Przezłożyskowej trasy. Takie zanieczyszczenia poddanych noworodków. Jeśli matka ma pallidum krwi, można go wprowadzić do organizmu przez łożysko do dziecka, jak również za pośrednictwem mleka podczas karmienia piersią.

okres inkubacji

Jak kiły u mężczyzn? Przed opisaniem objawów choroby, należy powiedzieć o okresie inkubacji. Rozciąga się na około trzy tygodnie. Ale są też przypadki, w których okres zwiększa się od około kilku miesięcy do trzech. Może również pojawić się, a po ośmiu dniach, nie wykazał w tym konkretnym objawy wskazują na poważną chorobę.

Jak przejawia się kiły u mężczyzn? Rozważając kwestię, należy zauważyć, że gdy podczas okresu inkubacji, ludzie stosowane antybiotyki wszelkiego rodzaju, manifestacją objawów może być opóźnione przez dłuższy okres. Dzieje się tak, gdy człowiek został wrzodu miękkiego.

Okres inkubacji jest nie mniej niebezpieczne dla innych i partnerów seksualnych niż wyraźnej choroby.

etap

Ale po pewnym czasie objawia kiłę u mężczyzn? Istnieją trzy etapy choroby:

– pervychnaya;

– średnie;

– wyższe.

Głównym objawem w początkowym etapie chancre. Może być jak wrzód lub erozji. Charakteryzuje ich wyglądu w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, gdzie jest stosunek płciowy. Wydaje się natychmiast po zakończeniu okresu inkubacji. Po pierwsze, chancre jest niewielka i nie dostarczają wiele niedogodności. Ponadto, uczucie bólu jest tam.

dowód

Początkowe objawy występują w ciele lub na czele prącia. Tak więc immunologiczny układ syphiloma sygnały przeniknęła do organizmu.

Podstawowym kiła u mężczyzn objawia się w tych częściach ciała, takich jak:

– narządy płciowe;

– moszny;

– górne kończyny;

– usta;

– jamy ustnej;

– żołądka;

– obszar analny i inni.

Na pierwszym chancre obserwacji można z całą pewnością powiedzieć, że podstawowym stadium kiły już się rozpoczął. Chociaż objawy i nie tak widoczne. Występują one głównie w średnim stadium choroby, ale wciąż można wymienić uogólnione powiększenie węzłów chłonnych.

Jakie są oznaki i objawy kiły u mężczyzn można zobaczyć? Należą do nich:

– znaczne pogorszenie samopoczucia;

– zmniejszenie apetytu;

– drażliwość;

– ból w stawach i kościach;

– gorączka;

– obrzęk genitaliów.

kiła wtórne. Jak kiły u mężczyzn?

Zdjęcia z tych objawów choroby, nikt powodować pozytywne emocje. Etap wtórny występuje około ośmiu tygodni po raz pierwszy pojawił się i zniknął chancre. Jeśli nic nie zostanie zrobione teraz, okres wtórny może trwać około pięciu lat.

Jak kiły u mężczyzn? W tej chwili nie ma krwi zakażenie zatrucie, która przejawia się nie tylko wykwity skórne, ale również na błonach śluzowych. Jednocześnie nie są całkiem niewinne objawy:

– gorączka;

– ból głowy;

– zmniejszenie apetytu;

– zawroty głowy;

– zwiększone zmęczenie i złe samopoczucie;

– obecność przeziębienie i kaszel, który jest podobny do przeziębień;

– czasami jest zapalenie spojówek.

Okres ten charakteryzuje się tym, że wszystkie z powyższych objawów może naprzemiennie, a pacjent nie powstają specjalne okazje, aby skontaktować się z lekarzem. Ale ignorowanie ich w każdym razie nie warto.

Ale najgorsze, że w tym czasie i wpływa na narządy wewnętrzne i stawy.

Głównym objawem kiły jest uważany wysypka. Gdy nie zostaną podjęte działania, a następnie po pewnym czasie znika, a choroba przechodzi w zamkniętej formie.

Gdy wystąpi wysypka sifilisnoy, jest wysoce przypomina guzki o różnych kształtach. Czasami objawy choroby może być wypadanie włosów, które będą wyraźnie widoczne nie tylko na głowie, ale również w innych częściach ciała, gdzie skóra głowy.

Jest teraz wpływa na układ nerwowy, gdzie można przestrzegać następujących zasad:

– naczyń w mózgu wpływa na i może być procesem zapalnym;

– częstsze zapalenie nerwu i zapalenie opon mózgowych.

Etap trzeci

Tak więc, jak widać dalej badanie kiłę u mężczyzn. Trzeci etap rozpoczyna się po 3-5 latach od zakażenia. Do tego czasu, być może nie ma oczywistych oznak i nie były przestrzegane. Ale w tym czasie zaczynają się pojawiać wysypka, która mocno przypominają małe grudki zwartej strukturze. Jeśli w tym czasie nic nie robić i nie jest leczone, zaczną się obracać do wrzodów, które są już wyraźnie wskazują na obecność choroby w organizmie, takich jak syfilis.

W niektórych przypadkach, osoba, która jest nosicielem i czynnikiem sprawczym choroby, w tym stanie może pozostać do końca życia. Ale jeśli kiła objawia, zdrowia pacjenta pogorszył się, a wszystkie przewlekłe choroby objawiają się w bardziej ostrej formie.

Konsekwencje zaniedbanych chorób

Najczęściej obserwowane efekty zaawansowanych form kiły:

  1. To wpływa na mózg, a to przyczynia się do progresji paraliż obu kończyn górnych i dolnych. Można również oglądać zaburzenia zdrowia psychicznego. Czasami jest postępującą demencję, który nie jest traktowany.
  2. Kiedy uszkodzenie rdzenia kręgowego jest uszkodzony chodzenie, orientacja jest zagubiony w przestrzeni. W najgorszym przypadku – gdy pacjent nie może poruszać się w ogóle.
  3. To wpływa na układ krążenia, przede wszystkim dużych naczyń.

Jak to wygląda?

Ale wygląda na to, kiły u mężczyzn? Pojawia się on jako mały wrzód. Ona sama była jasny czerwony odcień. Jest w większości przypadków na genitaliach. W bardziej rzadko – w kanale odbytu lub lekiem moczopędnym. Jeśli nic nie zostanie zrobione, dane edukacyjne mogą dorastać do czterech centymetrów.

W niektórych powikłań może wystąpić w trakcie progresji choroby:

– pęcznienie;

– napletka mogą mieć uszczelnienia;

– uzyskanie jeszcze kilka infekcji w już utworzonych wrzodów.

W tym ostatnim przypadku istnieje możliwość, że w tym miejscu powstaje duży obrzęk. W bardziej rzadkie i najgorsze – jest kompletnym obumierania tkanek. Funkcja ta nazywa się re gangrenizatsiya. To może zdarzyć się z mężczyzną, jeśli nadużywa alkoholu.

diagnostyka

Rozpoznanie kiły u mężczyzn jest przeprowadzane w dowolnym kliniki. Aby potwierdzić rozpoznanie koniecznie badanie krwi. Określania stopnia zaawansowania choroby po analizie łatwiej jest Wasserman.

Jeśli zignorujesz objawy pierwszych dwóch etapach, trzeci będzie to trudne, jak zdumiony jak naskórka oraz narządów wewnętrznych i układu nerwowego. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy choroba jest w niewidzialnej postaci i występuje tylko na ostatnim etapie. Zasadniczo wykryto chorobę podczas badań zapobiegawczych.

Należy zauważyć, że wcześniej poddawane leczeniu tej choroby, bezpieczniej będzie dla własnego zdrowia, i dla przyszłego potomstwa.

wniosek

W naszych czasach, takie choroby, jak syfilis, który ma być leczony, niezależnie od tego, gdzie odkryto, scenę. Oczywiście, im szybciej, tym lepiej.

Więc przy najmniejszym podejrzeniu, szczególnie po przypadkowym kontakcie, to najlepiej zwrócić się do chorób wenerycznych i testach.