772 Shares 8946 views

Jak zrobić podłogi w łaźni ogrzać ręce prawidłowo? Jak zrobić ciepłą podłogę betonową w wannie?

W warunkach termicznych właściwości izolacyjnych pomieszczenia jest bardzo specyficzną strukturę. Zwłaszcza w parze ważne przestrzeganie optymalne warunki temperatury, jak również utrzymanie wystarczającego poziomu wilgotności. Zazwyczaj te parametry są obliczane indywidualnie, ale pytanie, w jaki sposób dokonać podłogi w łazience ciepły, nie traci swoje znaczenie. Wydawałoby się wystarczająco do realizacji projektu zgodnie z projektem, a jeśli plan budowa została przeprowadzona przez ekspertów, problemy w utrzymaniu ciepła nie powstaje. Jednak istnieją przypadki, w których oprócz izolacji podstawowej kąpieli właściciele decydują się na wykonanie dodatkowego ogrzewania za pomocą instalacji ogrzewania podłogowego.


Urządzenie izolacja podłogi z

Jednym z najtrudniejszych do izolacji betonowej podłogi. Dlatego też, nawet na etapie jego tworzenia należy wziąć pod uwagę niektóre subtelności izolacji. Aby kontynuować będzie okazja, aby ich własne ręce ciepłą podłogę w łazience bez większych zmian, należy powołać się na jednostkę technologia izolowanej jastrychu. Przede wszystkim podstawa wlewa, a następnie można przystąpić do układania w płycie betonowej.

Następnie, uszczelniania, który rozprzestrzenia się izolację. Następuje przez warstwę betonu siatkę wzmacniających. Na tym etapie możliwe układania ogrzewania podłogowego, a następnie nawierzchniową. Wiedząc, jak zrobić podłogi w ciepłej kąpieli, aby pomóc w wyborze górnej podłóg dekoracyjnych, które będą również uczestniczyć w procesie wymiany ciepła. Do roztworu sam był izolowany w miarę możliwości powinny być wykorzystywane jako wypełniacz do bloku betonowego. Ponadto, ma to sens, aby położyć szczególny areszt po każdej warstwie betonu.

Materiał do izolacji termicznej

Jeśli tylko dodatkowa izolacja jest planowane, to ważne jest, aby nie stracić materiału. Aby zrozumieć, jak zrobić ciepłe podłogi w wannie powinien zapoznać się z charakterystyką takich izolatorów jak penopolistrirol pianki i perlitu. Najbardziej przystępne jest pianka. Ponadto jest łatwy w obróbce i nie ciężki materiał, płyty, które nie rozkładają się i nie chłonie wilgoci. Układanie paneli podłogowych wykonuje się w dwóch warstwach, przy czym przestrzeń dokującej powinny być uszczelnione pianki lub pozostałości pianki.

Lekki perlitu z powodu jego funkcji wymaga dostarczenia środków specjalnych podczas instalacji. Na przykład łazienka lepiej całkowicie zamknąć, w przeciwnym razie materiał rozkłada wiatr. Niedogodności te skompensowania małej przewodności cieplnej perlitu, który przedstawia w eksploatacji. Istnieje specjalny przepis jak zrobić podłogi w ciepłej kąpieli z użyciem perlitu. W tym celu należy zmieszać materiał z wodą w stosunku 2: 1 i dodać do pojemności cementu. Otrzymany roztwór powinien być układane na podłożu betonowym cienką warstwę. Aby wymienić tradycyjnej wełny mineralnej i granulatów izolatorów odpowiednie polistyrenu. Podczas użytkowania płyty, której grubość wynosi 25 cm, a materiał rozpylanie montażu.

Ogrzewanie podłogowe na piecu

Dla dokładniejszego systemu ogrzewania wykładziny należy stosować kamień zasób piec. Podstawą struktury grzejnego będzie metaliczny „koszulka” z rurą wzdłużną, który jest prowadzony przez palce. Związki zawory przewidziane pomiędzy rurami i zamknięte w wyniku całego systemu. Ustaw „koszulę” nad komorą spalania w samym piecu. Obieg wody jest realizowany za pomocą pompy lub wymianę wody występujące na skutek różnicy temperatur.

Model ten pokazuje technikę, jak zrobić ciepłą podłogę betonową w wannie przy użyciu zasobów wody. Nowoczesne systemy ciepłej podłogi działa na podobnej zasadzie (do opisywanych dalej). Rozgałęzionych sieci wodociągowej jest wbudowany w podłogę z kąpieli, ogrzewając go w okresach grzewczych. Innymi słowy, metal „koszula” działa na zasadzie kotła, wody grzewczej. Dla pełnego funkcjonowania systemu, wymaga zdolności buforowania, który powinien znajdować się na zewnątrz pieca i związanych z „płaszcza” przez rur metalowych.

Radiant Ogrzewanie podłogowe

Dla urządzenia wodnego ogrzewania podłogowego trzeba będzie zakupić specjalny zestaw, który będzie zawierać regulator temperatury oraz zestaw kształtek z elementami łączącymi. Trzeba też spojrzeć na rurach – może to być modele stalowe, z tworzyw sztucznych lub z tworzyw sztucznych. Aby zrozumieć, jak zrobić łaźnię wodną do ogrzania podłogi, należy najpierw zaplanować schemat układu rur. Dodatkowo, ciecz chłodząca ma wartość, która krąży w rurach, ogrzewając kąpiel podłogę, – Oprócz wody może to być glikol etylenowy, przeciw zamarzaniu i inne szczególne rozwiązanie.

W celu zminimalizowania strat ciepła, należy umieścić na izolatorze rury. W celu zwiększenia przenoszenia ciepła jest konieczne uzupełnienie konstrukcji i folii aluminiowej. Istnieją dwie możliwości konfiguracji rur pod podłogą – „przewijać” i „wąż”. W pierwszym przypadku, instalacja będzie trudne, ale to będzie możliwe, aby osiągnąć bardziej równomierne ogrzewanie. Stacking „wąż” przez prostsze i łatwiejsze, ale mniej skuteczne.

Pola elektryczne w wannie

System ten opiera się na zasadzie przewodów grzejnych na tym samym piętrze w wodzie, ale zamiast rur stosowanych siatek stalowych ułożonych na wyciągnięcie ręki. Główne pytanie brzmi, jak zrobić podłogi w ciepłej kąpieli z przewodami tak, że nie są w kontakcie z wodą. Jedynym rozwiązaniem byłoby r jakości hydroizolacji. W zasadzie, taki system jest możliwy w wannie, jak producenci często wytwarzają rekomendacje i stylizacji w obszarach łazienkowych. Zalety takiej podłogi przypisuje automatyczną regulację temperatury i kompatybilność z typem końcowej powłoki ozdobnej. Przez minusy to konieczność tworzenia hydroizolacji i uzależnienia od dostaw energii, odpowiednio, są nieuniknione i żywności koszty systemu.

Pokrywa podgrzewane podłogi po instalacji?

Chociaż izolacyjnego jakości płci w łaźni dotyczą głównie warstwy pod dekoracyjnym, ta część „kołowy” jest również przyczyniło się do wyglądu estetycznego łaźni parowej i przewodności cieplnej. W związku z tym konieczne jest, aby zdecydować, jak zrobić ciepłą podłogę w łazience do jego końcowej powłoki nie kolidować z izolacją termiczną, ale zarazem przyjemny wygląd.

W zakresie systemów grzewczych z przewodnością cieplną i kompatybilność najlepszym rozwiązaniem byłoby płytki ceramiczne, które nakłada się na rury lub kable na specjalnym podłożu. Również warto rozważyć linoleum i laminat – obie wersje są w stanie wytrzymać i stres termiczny i bezpośredni kontakt ze środowiskiem wodnym. Ale konieczne jest wybranie konkretnego modelu jako część materiału laminat jest drzewo i boi się wody, a linoleum może być niebezpieczne naprężenia mechaniczne i wysokie temperatury.

wniosek

Bez względu na to, jaka technologia jest wybierane wanny ocieplenie, należy kierować się wymaganiami bezpieczeństwa, funkcjonalności i trwałości pokoju materiałowej. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jak zrobić ciepłą podłogę w wannie z oczekiwaniem na możliwość dalszej modernizacji systemu. Pojawienie materiałów syntetycznych odpornych na działanie wody, poprawa techniki grzewczej i wprowadzenie automatycznej kontroli – te i inne innowacje są aktywnie realizowane w nowoczesnych saun i łaźni. Z biegiem czasu, może chcesz poprawić istniejące ogrzewanie podłogowe, więc najlepiej jest przewidzieć możliwość wykonania tej idei z minimalnymi stratami.