231 Shares 4160 views

Obraz Botticellego „Wiosna” – jeden z najbardziej niezwykłych dzieł sztuki

Epoka kultury renesansu, do malowniczych arcydzieł, które obejmują malarstwo Botticellego „Wiosna” jest najwyraźniej objawia się w północnych Włoszech, w głównych ośrodkach kulturalnych – Florencja, Wenecja. To tutaj, że pojawiają się nowe pomysły, na podstawie – mądrości starożytnych Greków, Platon, Pitagoras, Homer i Wergiliusz, zwrócił się do świata ziemskiego człowieka jego duchowych poszukiwań (w przeciwieństwie do nauk szkolnych teologów średniowiecza). Była to epoka narodzin niesamowite zjawisko, nazwane później renesans, czy renesansu, który określa się przez kilka stuleci przyjść drogę filozofii, literatury, malarstwa i rzeźby.

Sandro Botticelli urodził się w roku 1444 (1445), we Florencji, gdzie mieszkał przez całe życie, data śmierci odnosi się do jednego źródła w 1510 roku, az drugiej – przez 1515 Th. Jego prawdziwe nazwisko brzmiało Filipepi i Botticelli – nazwa jubilera, którego przyszły artysta pracował jako praktykant. Florencja w tym czasie był ośrodkiem nowych pomysłów, a Botticelli jako największy artysta nie mógł pozostać z dala, realizując nową filozofię wczesnego renesansu w jego niesamowite piękno i wzruszających obrazów.

Obraz Botticellego „Wiosna”, napisany w 1477 (1478) był na drzewie w oleju i temperą. Wiadomym jest, że jeden z jego uporządkowane Medici jako ślubny obecnym bratem. Następnie wspomnieć o tym, jak część pałacu Medici znajduje się w 1638 roku. A od 1815 roku jako pierwszy obraz „Wiosna” Botticellego jest jednym z najcenniejszych zbiorów malarstwa wykazuje Galerii Uffizi we Florencji.

Działka jest głęboko mitologiczne, w każdym ze swoich bohaterów, każdy element sceniczny jest szyfrowana, jedną z podstawowych idei renesansu – wszystko na Ziemi jest przedmiotem miłości, co jest boskiego pochodzenia i źródła odnowy ziemskiego, symbol wiosny. Względem składu plandeka jest podzielony na trzy części. Centralny bierze obraz Wenus – bogini miłości, błogosławiąc wszystko, co dzieje się wokół. Nad nim unosi się stałym towarzyszem – amorek z zawiązanymi oczami, z łukiem i strzałami. Z lewej strony płótna pokazuje Mitologiczny Merkury – posłaniec bogów i mądrości nauczyciela rozpraszającą chmury. Istnieje również trzy Gracje – Formacja bogini Wenus – wirujący taniec. Oni trzymają się za ręce i tworząc nierozerwalny związek reprezentują piękna, czystości i szczęścia – który towarzyszy miłość w jej najwyższych formach.

Prawo na obrazie Botticellego „Wiosna” przedstawia historię mitu wiatrowej Zephyr i nimfy Chloris, który ukradł i zabrał swoją żonę. Awaken miłość Chloris odwrócił ją w boginię wiosny, prysznica ziemi z kwiatów. Ona jest rysowany tu, obok figur Zefiru i Chloris, w kolorowe ubrania z jasnymi chabry, symbolizujące dobroduszny, z wieńcami na głowie i szyi, w którym tkane stokrotki i jaskry – oznaki wierności i bogactwa.

Niesamowite prace smakowe autorstwa Sandro Botticelli „Wiosna” jakby utkane z pachnących kwiatów, które są hojnie obsypany ziemia jego bohaterki. Na ciemnym tle drzew pomarańczowych jasne kształty znaków w delikatnych, płynących szaty wyglądają szczególnie atrakcyjnie, ich twarze i wygląd, pomimo boskiego pochodzenia, bardzo ziemisty, dotykając. Malarstwo Botticelli „Wiosna” jest nadal jednym z najbardziej niesamowitych dzieł sztuki, nie tylko renesansu, ale także wszystkie kolejne razy.