582 Shares 1258 views

Strzykawka ginekologicznych: Instrukcja obsługi, ceny

Kobiety do leczenia różnych patologii stosować wiele sposobów. Najczęściej jest to tabletki, zastrzyki i czopki dopochwowe. To właśnie te formy przepisane przez lekarza. Jednak wiele z płci pięknej wiem co ginekologiczne strzykawki. Większość lekarzy nie akceptują tej metody wpływu na organizm. Jednak od czasów starożytnych, kobiety często korzystał z tego urządzenia. Co jest ginekologiczny strzykawki, instrukcje użytkowania i cenę urządzenia zostaną opisane w tym artykule.


Jakie urządzenie jest używane?

Strzykawka ginekologiczny wykorzystywane do miejscowych skutków żeńskich narządów płciowych. Odbywa się to za pośrednictwem wewnętrznej irygacji pochwy. Należy zauważyć, że zabrania się przeprowadzania takich procedur na własną rękę, w czasie menstruacji, po porodzie i łyżeczkowanie. W przeciwnym razie można doprowadzić infekcję w macicy.

Często ginekologiczne strzykawki stosować u kobiet w leczeniu grzybica zapalenia błony śluzowej pochwy, naruszając mikroflory i uniemożliwiający niepożądane ciąże. Przed użyciem urządzenia należy dokładnie przeczytać instrukcję i przestrzegać wszystkich powyższych. Tak więc, zanim – ginekologicznej strzykawki. Jak korzystać z tego mechanizmu?

Pierwszy krok: Sterylizacja

Wymagane przed użyciem strzykawki należy zdezynfekować ginekologiczny. Odłączyć końcówkę instrumentu głównego korpusu. materiał kauczukowy powinien być umieszczony całkowicie we wrzącej wodzie i odczekać 10 minut. Należy pamiętać, że leczenie powinno być prowadzone nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz urządzenia.

Tworzywa sztucznego lub silikonu dysza musi być umieszczone kilka minut w roztworze nadtlenku wodoru (3%). Jeśli strzykawka nie jest podzielony na części, a następnie gotowanie dostosowania powinny być wykonane w całości.

Drugi etap: przygotowanie roztworu

Kiedy pozbyć się wszystkich bakterii i drobnoustrojów patologicznych na urządzeniu, można rozpocząć wypełnianie go z roztworem. W celach terapeutycznych, kobiety często używają bulion rumianek, szałwia, nagietek, kolekcję ginekologicznych i tak dalej. Jest także szeroko stosowany w chorobach korekcji dostaje sody i wiele leczniczych preparatów w postaci ciekłej. Sznurka rozwiązanie strzykawki potrzebę następująco.

Wciśnij na korpusie urządzenia i zwolnić go z powietrza. Oprawa Materiał pozwala giętarka tak, że jest całkowicie pusty. Następnie, dolna końcówka strzykawki w roztworze i powoli razozhmite palce. Urządzenie stopniowo ssać cały gotowane ci cieczy.

Trzeci krok: lokalizacja pacjenta

W jaki sposób ginekologiczny strzykawki? Można zobaczyć różne opcje w tym artykule. Najczęściej jest to urządzenie w kształcie gruszki z cienką końcówką. To był jego i wstrzykuje w głąb pochwy. Specjalne urządzenia zwane mogą być stosowane w obiektach medycznych douches kubek.

Lokalizacja pacjent nie zależy od wielkości urządzenia i jego kształtu. Przed operacją powinno pozycji poziomej i umieszczony pod miednicę żadnej nośności. W przeciwnym razie, można zabarwić powierzchnię, na której leżą. Alternatywnie, w celu przeprowadzenia strzykawką kąpieli. Jednak nie zawsze jest wygodne. Pacjent jest zalecane, aby pozostać na plecach. Pomoże to w unikaniu cieczy douching do narządu płciowego. Jeśli kobieta ma zgięcie macicy, konieczne jest, aby stanąć na czworakach.

Czwarty krok: wprowadzenie strzykawki i nawadniania

Delikatnie włóż urządzenie końcówki w pochwie. Być ostrożnym, ponieważ może uszkodzić delikatne błony śluzowej szyjki macicy. Usiądź wygodnie i kliknij pojemności strzykawki. Zadbać, aby ciśnienie nie było zbyt silne. W innym przypadku, roztwór może przechodzić przez kanał szyjki do genitaliów ustnej. Prowadzi to często do zwiększenia stanu zapalnego i przejście patologii jajowodów i jajników.

Kliknięcie na strzykawce należy zrobić raz. Następnie powoli wyjąć urządzenie z pochwy i rozewrzeć palcami. Jeżeli pojemnik pozostaje nadal podają leki, ponownie włożyć końcówkę do pochwy i powtórzyć procedurę. Nigdy rozewrzeć pojemności końcówkę strzykawki w znalezieniu ciała. To może prowadzić do wnikania zarazków i bakterii do urządzenia.

Piąty etap: urządzenie do oczyszczania

Stosowanie niektórych leków polega na znalezieniu pacjenta w pozycji poziomej przez jakiś czas. Jest to konieczne dla bardziej skutecznego oddziaływania na patologii.

Umyć strzykawkę należy użyć tradycyjnego mydła. Pamiętaj, aby wyciąć końcówkę. Przed ponownym użyciem urządzenia trzeba wysterylizować.

Przestrogi

Nigdy nie należy używać strzykawki do klizmirovaniya. Lub użyć do tego innego wierzchołka. W innym przypadku może zdarzyć się przedostawaniu się bakterii z jelita do jamy macicy.

Nie używaj douches roztworów olejowych. praktycznie pochodzą one z wewnętrznych ścian urządzenia. Jeśli potrzebujesz takiego leczenia, a następnie po zakończeniu kursu powinien dysponować produktem.

Nie stosować rozpuszczalników do czyszczenia strzykawki (benzyna, nafta, i tak dalej). Może to prowadzić do uszkodzenia materiału. Ponadto, nie zostawiać leku w strzykawce doustnej przez długi czas. Próby wpisując ciecz do urządzenia bezpośrednio przed zabiegiem.

Strzykawka ginekologiczny: cena

Producenci tych systemów oferują zakup pojemność jednostkową pięćdziesięciu do pięciuset mililitrów. W zależności od rodzaju i wielkości kategorii cenowej będą się różnić. Ile ginekologicznego strzykawki?

Pojemność 50-150 ml objętości o stałej końcówki kosztuje około 20-50 rubli. Jeśli chcesz kupić strzykawki z wymiennymi końcówkami, to będzie kosztować nieco droższe. Koszt tych urządzeń waha się od 30 do 70 rubli.

objętość strzykawki 400-500 ml kosztuje około 150 rubli. Cena może się różnić w zależności od liczby wskazówek i ich materiału.

wniosek

Wiesz co ginekologiczny strzykawki, jak go używać. Pamiętaj, że urządzenie powinno być wykorzystywane wyłącznie na receptę. Zawsze należy uważać środki w trakcie procedury. Bądź zdrowy!