182 Shares 3193 views

Kokosznik Maiden. Jak kokosznik Snow Maiden

Każdy naród ma swoje tradycyjne stroje, na szczegółach, które można od razu określają przynależność etniczną osoby. Opaska na głowę z piór da indyjskich, szerokie sombreros – Mexican lub Hiszpan wieniec z licznymi jasne wstążki satynowe – Ukraiński fashionistka minionych wieków, a zroszony kokosznik – okazałej Rosyjskiej piękności.

Kilka słów o nakryciu głowy

W tym artykule skupimy się na jak zrobić sami kokosznik Maiden na Nowy Rok karnawału. Ale najpierw kilka słów na temat narodowego stroju kobiecego. Słowo „kokosznik” jest teraz rzadko usłyszeć. Z powodzeniem zastępuje bardziej znane – „koronę”. Chociaż nie jest to do końca prawda, ale dość dokładnie odzwierciedla istotę tematu. Kokosznik Maiden naprawdę wygląda jak korona, mający formę półksiężyca lub dużej tarczy wentylatora mniej owinięty wokół głowy. Nazwa jest związana, jak lingwiści twierdzą, ze starym rosyjskim słowem „Kokosh”. Tak więc nasi przodkowie na kurczakach kvohchuschih, kury vysidevshih. W konsekwencji kokosznik Maiden – ozdoby dorosłych kobiet, która jest czas, aby wziąć ślub.

Form-sukienka

Elegancka, bogata „korona” byli faceci zwracają uwagę na potencjalnych narzeczonych. Wentylator krepa lub grzbiet na wieczku, umieścić bezpośrednio na głowę. Mogła być głębokie, blisko, niskie czoło, uszy i szyję – w zależności od tego, jak to było robione w niektórych obszarach warkocz i umieścić warkocze Pań: owinąć je wokół głowy, niech w dół ramiona lub owinąć nad uszami. Że kokosznik Maiden może być też tak, że to było wygodne zakładanie i nosić w czasie karnawału.

Jeśli chodzi o wystrój, to tutaj są podane pełną swobodę działania. Do dekoracji kapelusz perełki nadające Pearl, ponieważ ich ażurowa siatka mesh często widzimy w eksponatów muzealnych. Perła nici, zstępujące na policzkach, dżetów, kawałki brokat, folia, Boże Narodzenie deszcz (wszystko, co mieni, błyszczy, świeci) muszą odpowiadać. A nawet z kwiatów bibuły koronki. Kokosznik Maiden często uzupełniać lekki szal, pajęczyna, która odpowiada również do starej rosyjskiej tradycji nosi ten kapelusz. Lub wstążki jedwabne, z którego zamocowane na głowie.

materiały potrzebne

W starego sprzętu do produkcji mistrzów stosować specjalne metalowe wstążki, gruby papier i płótno, karton i inne materiały. I trzeba zaopatrzyć się w nich. Zamiast taśm metalowych odpowiedniego drutu aluminiowego. Planując jak zrobić kokosznik Snow Maiden, odebrać kilka kawałków długości drutu. Dlaczego aluminium? Ten drut i jest wystarczająco silny, aby zachować kształt i elastyczne (można go wyginać więc misternie). Ponadto, nie zapobiec kawałki pianki, uniwersalnego kleju, nici, zwykły i papier pakowy, nożyczki, ołówek, gumkę.

Kokosznik dla dziewczynek: początkowy pusty

Jak kokosznik Snow Maiden, uznając, że jego obecność będzie dziewczynka w wieku od 5 do 10-11 lat? Nakrycia głowy w tym przypadku jest łatwe i proste, ale co jeszcze powinien nowicjuszem w dziedzinie projektowania? Już wypełnione rękę, utrudnione kokosznik Snow Maiden na następny rok.

master class rozpocznie się wraz z wyborem stylu. Ponieważ konwencjonalne tektura może być falista, cut-korona tarcza półksiężycowy średniej wysokości. Jeżeli Państwa córeczką jak kolczaste kokosznik, dać przedmiotu obrabianego kształt kopuły. Zrób półkoliste wgłębienie na głowę odpowiedniej wielkości. Do dekoracji nie jest wciśnięty na skórę i nie powoduje dyskomfortu, a także dobrze utrzymany, z przodu iz tyłu z wyciętych kokosznik pasty paskami pianki. Zamaskować ich może być deszcz jodełkę lub papier pakowy lub inne akcesoria.

Kokosznik dla dziewczynek: końcowy etap

To ty i mam podstawy pod kokosznik dla Maiden. master class dla początkujących trwa. Twoje zadanie – aby ozdobić czapkę sprawiają, że najbardziej eleganckie. Obtyanite jego światła niebieskiego lub białego jedwabiu. Nasheyte kupiony w sklepie lub małe płatki śniegu jest wyhaftowane z koralików, perełek, perełek małych lub przezroczystych szklanych paciorków. Ewentualnie dopasować koronkowy pasek. Odpowiadał Snow Maiden, zdjęcie, które widać powyżej, zawiera głowicę tego typu. Wygląda ładnie, prawda? I ostatni etap: Sew 2 niebieskie i białe wstążki, krawat łuk pod włosami. Teraz ubrać córkę i pęd do karnawału!

szczegóły stroju

Jakie są elementy w ogóle jest garnitur z Snow Maiden? Zdjęcie reprodukcje opowieściach ludowych i kartek świątecznych, przedstawione w artykule pomogą Ci zapamiętać szczegóły wnuczką strój Santa Claus. Śnieg dziewczyna nosi długiej sukni lub bezpośredni rosyjski sukienkę. Kolor tkaniny – wszystkie odcienie niebieskiego, biały, może być blady turkus. Przycięte strój powinien być futro. Top brokat albo futro do połowy uda, w odcieniach sukience. Muff lub rękawice. I buty. Dla dziewcząt, oczywiście, są bardziej odpowiednie sukienka do kolan, jasne legginsy lub rajstopy. Koniecznie trzeba ubrania haftowane z cekinami. Na głowie zamiast kokosznik zużyte cap-korony.

Kokosznik na obręczy

Bardzo wygodne i łatwe do wykonania kokosznik Maiden (w załączeniu zdjęcie) do stroju karnawałowego, biorąc za podstawę do normalnego paśmie włosów. Powinien on być na tyle szeroki, aby nie poruszać się od głowy. Odpowiednie tworzywa sztucznego lub stali. Z drutu aluminiowego, aby podstawę w kształcie wachlarza. To może być jak pół płatka. Zamocować obrabiany przedmiot na obręczy. Cienka piana lub złącza do połączenia tkaniny z ramą za pomocą skrepochek papierniczych lub gwintem szyć duże oczka. Obtyanite tkaniny z brokatem: jedwabiu, brokatu, satyna, organza (cokolwiek jest dostępny). Nadaje się nawet biały lub niebieski satyna, byle Maiden kostium z kokosznik wymaga dodatkowych ozdób. Oraz korony na obręczy bardziej dogodnej do mocowania siatki i pearl paciorki.

Opcje dekoracji

Jak inaczej urządzony kokosznik? Kupić więcej różnych rozmiarów białych paciorków, podobnych do pereł. Zmierzyć długość czole i w magazynie 5-7 cm, gotować 5 segmentów stałe nici i na ich ciąg perełek mocowania końców. Jeden szyć, pozostawiając luki do kokosznik. Drugi sznur paciorków już są dołączone do pierwszego zwijające zachwiał. Trzeci co do sekundy, i tak dalej. D. Należy uzyskać oczek, przypominający rybę Wagi wzór. Jest on umieszczony na czole Snow Maiden. W przybliżeniu na poziomie świątyń do kokosznik dołączyć kolejne rzędy perełek – mają pójść w dół wzdłuż twarzy i może dotrzeć do linii żuchwy, jeśli nie do szyi. Jednak ta opcja jest bardziej odpowiedni strój nastolatka. Jeśli gotować strój dla dziewczynki, należy postępować w następujący sposób: od kulek odmówić, dolna podstawa kokosznik obszyte jasną niebieską wstążką. I cięte z niego, jak kilku części, na przykład, 6, 10-15 cm długości. Jasne kawałki futer lub małe kulki z gwintem składach pomponami. Przyszyć je do jednej z krawędzi taśm ciętych. Drugi krawędzie połączyć z kokosznik gdzie na bardziej dorosły Snow Maiden przewidywanego niskie koraliki przymocowane. Oryginalne, stylowe, wygodne i urocze – to co możemy powiedzieć o swoim stroju!