167 Shares 1238 views

Jak gotować steak house?

Stek jest jednym z klasycznych dań na każdą okazję i stolik, które mogą być szybko przygotowywane w domu, a to zawsze jest smaczne i oryginalne. Tradycyjny opcja – pieczone mięso, pokroić na duże kawałki poprzek włókien.

Historycznie śledzić czas i miejsce występowania tego dania jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ponieważ jest to chyba jeden z najwcześniejszych wersjach gotowania mięsa w ogóle. Nawet w czasach starożytnych, ludzie trzymane zwierzęta, które są następnie ubite i przetworzone mięso jest kulinarną sposób.

I nawet teraz, kwestia, jak gotować stek, wiele osób interesuje się, jak to danie nie traci swoje znaczenie. Tradycyjnie, odsyłamy go do amerykańskiej kuchni, a to w pewnym stopniu jest niemal wyłącznie wkład kraju w świecie kulinarnym. Jednak sposoby gotowania mięsa , jest wiele. Ale teraz będziemy mówić o dokładnie, jak gotować stek.

Klasyczny przepis

Wymaga to dobry kawałek wołowiny lub wieprzowiny – mięso z łopatki lub stron. Dodatków do potraw klasycznych potrzebują tylko sól, pieprz i olej, na którym będziemy przygotowywać.

Jak gotować stek?

Kawałek mięsa przed czasem gotowania musi znajdować się w temperaturze pokojowej, w szczególności, jeżeli poprzednio był w lodówce.

  • Pocięte na kawałki do gotowania. Nie ma specjalnych wymagań, ale musi to zrobić w poprzek włókien. Grubość nie powinna przekraczać 5 cm, w przeciwnym razie będzie długo wewnątrz pieczeni dokładnie.
  • Kawałek mięsa trzeba pieprz i sól do smaku, a następnie natychmiast rozprzestrzenił się na rozgrzanym na patelni.

Gotować stek „z krwi”, wystarczającą dla trzech lub czterech minut smażyć je z obu stron. Głębokiego obróbki cieplnej można włożyć do niego mięso na patelni w piecu podgrzany do 170 ° C i na 15 minut.

W rzeczywistości, nie można myśleć o tym, jak prawidłowo gotować stek, ponieważ proste danie. Ważne jest, aby wybrać i odpowiednio przygotować mięsa, to jeden sprostać zadaniu.

Pieprzem i solone kawałek mięsa po kilku minutach, gotowe do jedzenia, ale każdy wybiera stopień pieczenia, więc trzeba się upewnić, że zwrócił się miękkie i soczyste. Aby dowiedzieć się, jak gotować stek, trzeba zdecydować, co chcę dostać mięso. Takich jak restauracje oferują do pięciu stopni prażenie, więc można eksperymentować nawet jeśli jest to pożądane.

Znaczenie potraw

Dobry klasyczny stek – smaczne danie, które nadaje się do wszelkich okazjach. Może być dodawany do książki kucharskiej „bachelor” lub w pośpiechu, aby przygotować się na nieoczekiwane goście.

Przy wyborze mięsa, można skonsultować się ze sprzedawcą. Dobra szynka, szyi lub łopatka nadaje się do steków. Chociaż według klasycznej receptury powinno być kawałek cielęciny, które dojrzewają w ciągu 2-3 tygodni. Ale w naszym przypadku, możemy założyć pewne odchylenia.

Średnio jedna osoba musi być 300-400 gramów rozważa uzharki, odpowiednio dla 2-3 osób będzie potrzebować około kilograma.

Oprócz pieprz i sól mogą być stosowane różnorodne inne przyprawy i marynaty. Również podczas gotowania wody można dodawać do mięsa to trochę się i było miękkie. Dozwolone, a inne odchylenia od klasycznego przepisu, podobnie jak w przygotowaniu steków otwiera się ogromne pole do eksperymentów z przypraw, marynat, czas pieczenia, itd.

dekorować

Ogólnie stek – danie faktycznie własny i kompletne. Jednak nikt nie będzie miał nic przeciwko, jeśli podajemy z przystawkami. Zwykle rozpiętość stek na tacy i skropić soli (czasami mięso solone nie zamykać podczas gotowania). Jako danie jest dobrze nadaje gotowany ryż, cebulę, lub dla niektórych fanów – czosnek.

Pomimo wielu uprzedzeń, stek przygotowuje dość łatwo, prosto i szybko. Mięso jest to również łatwe do znalezienia, choć może trzeba trochę doświadczenia. Sama potrawa nie jest szkodliwa dla figury – wartość energetyczna jest mniejsza niż 200 kalorii, a potencjalnie niebezpiecznych dodatków organizmu – tylko olej roślinny, który musi być całkiem sporo.