743 Shares 2784 views

Cukinia w gruzińskim na zimę. przepis na

Proponujemy Państwu bardzo smaczne przekąski na zimę, która jak zwykle, nawet tych, którzy są obojętni na takie warzywa jak cukinia. Jeśli się danie z ostrinkoy, to w żadnym wypadku nie będzie w stanie nijakie. I nasilenie każdy można dostosować do własnych upodobań. Gotowy? W tym artykule szczegółowo jak ci to powiedzieć , jak gotować cukinię w gruzińskim na zimę.

niezbędne składniki

 1. Cukinii – 2 kg.
 2. Koncentrat pomidorowy – 300 gramów.
 3. Olej roślinny – jeden pojemnik (200 ml).
 4. Czosnek – 10 ząbki medium.
 5. Cukier – 200 gramów.
 6. Ocet – 90-100 ml (9%).
 7. Pepper – 10 sztuk (można zastąpić jedną łyżeczkę pieprzu czarnego).
 8. Ostra papryka – 1 szt.
 9. Zioła (pietruszka, koper, cilantro) – około 100-150 gramów.

przygotowanie warzyw

Po zebraliśmy wszystkie niezbędne składniki do gotowania, przystąpić do przygotowania warzyw. Cukinia gruziński zima uzyskano równie dobrze jak konwencjonalne gatunki warzyw i cukinia. Zwrócić uwagę na ten punkt, ponieważ nie wszystkie dania są jednakowo nadaje się zarówno.

Aby rozpocząć cukinia należy przemyć pod zimną wodą, a korzystnie ich suche ręczniki papierowe. Jeśli masz małe warzywa z miękkiej skóry, nie mogą nawet czysty. Zażycie zarośnięte cukinia lub cukinia, skóra będzie lepiej, aby go usunąć. Bardzo duży owoc zalecany również do czyszczenia nasion, ponieważ są one zachowywane po szlifierskich nieprzyjemny smak stałych wtrąceń.

Następnie konieczne jest posiekać cukinię. Aby to zrobić, można je zmielić w maszynce do mięsa, ale można po prostu posiekać. W jaki sposób najbardziej lubisz. Końcowa konsystencja mogą być przygotowane w postaci jednorodnej puree i elementy mogą pozostawać.

Czosnek powinny być oczyszczone i również posiekać. Hot Pepper umyć, pokroić wzdłuż i usunąć kości od środka. Zieleni oddziela się od łodygi i drobno Czop.

Sposób wytwarzania

Przez mikronizowanej squash dodać koncentrat pomidorowy i olej roślinny. Dokładnie wymieszać, aż będzie gładkie. Ten punkt jest bardzo ważny. Przed umieszczeniem dużo warzyw na ogień, elementy te muszą być doprowadzone do jednorodności, lub mieszanina może zacząć być spalone.

Przekąska z cukinii w gruzińskim na zimę przygotowuje na ogień tylko 25-30 minut. Najlepiej wybrać garnka z grubym dnem. Jeśli masz w kuchenkę gazową, zastosowanie ogień dla dzielnika ravnomernoo ogrzewania. Zaleca się, aby nie odbiegają od naczynia i mieszano mieszaninę przez cały czas podczas gotowania. Po 20-25 minutach po zagotowaniu masy roślinnej powinny dodać wszystkie pozostałe igredienty – sól, czosnek, zioła i wiele innych.

W pobliżu brzegów

Gdy gościniec (w Gruzji, w zimie), zagotować, a wiesz, że potrawa jest gotowa, kolejny etap – zachowanie.

Banki przygotowują z wyprzedzeniem. Po pierwsze, muszą być dokładnie czyszczone i sterylizowane po. Istnieje kilka rodzajów obróbki cieplnej pojemnika:

 1. W kuchence mikrofalowej. Słoiki wypełnione wodą, doprowadzono do wrzenia w kuchence mikrofalowej i trzymano przez około 2-3 minut.
 2. W piekarniku. Pusta szklane pojemniki praży kilka minut.
 3. Nad parą. Znalezienie odpowiedniego pojemnika, w którym do zagotowania wody, a tym samym istnieje sposób, aby ustalić górną odwrócony jar. traktowane również przez kilka minut. Najczęściej jest on używany konwencjonalnego czajnika z wąską szyjką.

Pokrywa żelaza do zachowania powinny być gotowane przez co najmniej pięć minut. Możliwe, ale mniej nie jest zalecane.

Wysterylizowany, jeszcze gorące słoiki nałożony wrzenia mieszaniny roślinnego szybko zwinięta.

Przed wprowadzeniem gotowego produktu w stałym miejscu przechowywania, powinien być przechowywany w ciepłym miejscu na 12-24 godzin. Najczęściej wykorzystywane w tym celu „metoda tajemnicy.” To jest gorące słoiki pokryte starym kocem lub innych ciepłych materiałów i pozostawić do ostygnięcia.

Cukinia w gruzińskim na zimę. regulacja ostrości

kuchni gruzińskiej jest fundamentalnie różne konieczność związana. W tym to danie to ma uatrakcyjnić. Cukinii gruzi (w recepturach zima), jeśli są one wytwarzane w inny sposób, a następnie większość z nich różnice polegają na regulacji ciężkości. Jak można to zrobić?

Istnieje kilka wariantów, a wszystkie z nich są proste.

Po pierwsze, nie używać gorącej pieprz i czosnek zarządzać tylko. Wtedy to danie będzie w stanie wykorzystać nawet małe dzieci.

Po drugie, można użyć jednej rzeczy. Lub czosnku lub pieprz. Ale zawodowi kucharze nie zaleca się zrezygnować z czosnku, ponieważ zapewnia nie tylko ostry, ale także jej unikalny smak i aromat.

I po trzecie, ostrość może być regulowana przez ilość „Burning” składników. Że dodaje się ostrożnie do gustu.

spożywania posiłków

Cukinia gruziński konserwowa na zimę, smaczne samodzielnie lub w połączeniu z innymi naczyniami. Może być używany jako oddzielne danie lub jako uzupełnienie dekoracji. Jest też dużo zależy od ciężkości.

Szczególnie dobrze jest to połączone z cukinii i ziemniaków z mięs.

Zachować otwarty słoik w lodówce w ciężkiej potrzebie plastikową pokrywą i nie więcej niż jeden dzień, ponieważ utraciła walory smakowe produktu.

Między innymi, należy zauważyć, że jest to niskokaloryczny posiłek, i to doskonale nadaje się dla tych, którzy oglądają ich liczby. Jak wspomniano powyżej, cukinia w gruziƒsko receptur (w zimie) może różnić się od każdej rodziny smak i zawartość kalorii może być również zmniejszona przez olej roślinny.

Posiłek suplement? Gdy stół jest smaczniejsza jeśli cukinia, smażone w gruzińskim na zimę, posypać świeżymi ziołami.

Bon appetit!