475 Shares 1563 views

Testy obciążenia: rodzaje, opis procesu

Nie każdy użytkownik nowoczesnych systemów komputerowych na codzień do czynienia z pojęciem „testów warunków skrajnych”. Zasadniczo, to jest znany programistów i wszystkich tych, którzy korzystają z programów zasobów. Czasami jednak wiedza na ten temat może być użyteczne i zwykli użytkownicy. Spróbuj zrozumieć, dlaczego to wszystko jest konieczne.

Obciążenie do testowania: rodzaje i cele

Przede wszystkim należy wyraźnie rozróżnić tych typów testów. Tradycyjnie, można je podzielić na dwie klasy: Sprawdzanie komputera „żelazo” na najwyższym możliwym lub nadmiernego obciążenia na każdy składnik i testowania oprogramowania (strony internetowe elementy prognostyczne, indywidualne programy, etc …).

Jest rzeczą oczywistą, że strony testowe bezpośrednio podłączony i sprawdzanie kondycji serwera, który dostarcza informacji i wirtualnych serwerów internetowych, które są tworzone w procesie pracy z wyspecjalizowanych programów jak Denwer.

Program testów warunków skrajnych i ich zadania

Jak widać, związek jest bardzo silny. A mówiąc o „hardware”, testowania obciążenia systemu przy użyciu specjalnych narzędzi pozwalających na tyle dokładnie zidentyfikować potencjalne problemy w pracy, by tak rzec, w ekstremalnych sytuacjach. Przykładem najprostsze. Współczesne gry komputerowe z ich wymaganiami można łatwo załadować system do takiego stopnia, że nie będzie już działać w ogóle. Dlatego przed zainstalowaniem tego oprogramowania na komputerze, możliwe jest przeprowadzenie serii badań w celu ustalenia, czy wypychania „pull” puszki gry. Zgodnie z wynikami i zdecydować, czy zainstalować program. W zasadzie, to samo odnosi się do zastosowań, które wymagają skomplikowanych obliczeń matematycznych prowadzących i prace projektowe, jak obciążenia na tym samym procesorze i pamięci RAM w porównaniu do konwencjonalnego stanu systemu może zostać przekroczona w czasie.

Co do drugiej klasy, testowanie stronę i serwer może działać jako rodzaj uniwersalnych środków prognozowania ich zachowania w rzeczywistym operacji. Na przykład, może to być jednoczesne emulacja żądania dostępu do dużej liczby użytkowników. Jak wiadomo, według tej zasady są DDoS ataki, gdy serwer lub witryny nie może poradzić sobie ze zbyt wielu wniosków. Serwer do testowania obciążenia, czy strona zostanie szczegółowo omówione później. A teraz przystępujemy do komputera „żelaza”. Odnosi się to nie tylko do domu lub terminali biurowych, ale także rzeczywistych systemów serwerów fizycznych.

Benchmark

Zacznijmy sercu każdego komputera – procesora. Nie jest tajemnicą, że był problem z jego pracy w większości przypadków prowadzi do najtragiczniejszych konsekwencji. Bardzo często jest to spowodowane przegrzaniem. Testy obciążenia pozwala mu tworzyć ekstremalne warunki. A następnie można zobaczyć, jak to wpłynie na jego pracę.

Jest rzeczą oczywistą, że przeprowadzenie tego typu testów warunków skrajnych wymaga użycia pewnych narzędzi. Dziś mogą liczyć setki i tysiące. Jednak, zdaniem większości ekspertów, liderem w tej dziedzinie jest Prime95 aplikacji, które mogą być stosowane do procesorów i do pasków pamięci RAM. Ale główny kierunek – czyli weryfikacja chipset CPU.

Jeśli używasz narzędzia do początku zaleca się zamknąć wszystkie otwarte aplikacje i wyłączanie automatycznego trybu hibernacji (uśpienia), tak, że komputer nie jest przypadkowo wyłączony podczas testu. Teraz trzeba symulować procesor najbardziej rygorystycznych warunków (program może zrobić, jak żaden inny, naprawdę umieszczenie żetonów w najtrudniejszych warunkach). Sam test jest aktywowane z menu opcji, gdzie można wybrać partycję Torture Test. Nie zostaną określone rodzaje działalności. Najciekawszy jest tu badanie Blend (jednoczesne obciążenie procesora i na „RAM”) i Small FFT i Large FFT (wzrost wykorzystania procesora z powodu zrzutu pamięci RAM).

Jak ustalić, że testy obciążenia jest sukces? Wspólna opinia nie jest tutaj, ale uważa się, że jeśli przez co najmniej 4:00 lub błędów w działaniu chip nie jest przestrzegana, komponent jest wystarczająco stabilny do nadmiernych obciążeń. Ale zdarza się czasami, że usterka może pojawić się znacznie później, więc jeśli masz sporo wolnego czasu, to lepiej, aby zwiększyć okres testowy do 24 godzin (błąd może pojawić się po pół dnia pracy).

Sprawdzanie pamięci operacyjnej

Nie mniej ważne jest testowanie stres „RAM”, który funkcjonuje jako tzw drugie skrzypce. To jest najlepsza aplikacja Memtest86 +, który jest zdecydowanie najlepszy.

Aby działać poprawnie, z pomocą trzeba utworzyć dysk rozruchowy lub dysk flash i pobrać go do terminala komputerowego pojazdu. Po uruchomieniu testu na jego pełne wdrożenie będzie wymagało dużo czasu. można po prostu zostawić komputer na noc. To powinno wystarczyć.

Oznaczanie zachowania karty graficznej

Z grafiką też jest, aby przetestować jak zasilacze wideo Przeciążenie często przyczyną awarii komputera. Nie będzie to idealne narzędzie programu FurMark.

To narzędzie jest w stanie podgrzać procesor graficzny jest o wiele silniejsza niż miałoby to jakiś rodzaj gry trójwymiarowej wymagań systemowych powyżej średniej. Jak pokazuje praktyka, warunki są takie, że karta może rozpocząć się nie powiedzie w okresie od 15 do 30 minut po rozpoczęciu testu.

Ponadto, można użyć specjalnych narzędzi przeznaczonych dla poszczególnych gier. Na przykład, bardzo dobre dopasowanie testowania aplikacji, takich jak Alien vs Predator, STALKER lub coś innego w tym stylu. Z reguły są one dystrybuowane za darmo i mogą być wykorzystane do określenia dokładnie, jak system będzie się zachowywał po instalacji oryginalnym opakowaniu gry.

Co robi serwery testowe i witryn

Teraz kilka słów o tym, co jest do testowania i serwer WWW. Na jednym aspekcie (DDoS-attack) zostało już powiedziane. Teraz spojrzeć na ten problem z drugiej strony.

Testuje się od tego typu w pewnym stopniu można przypisać nawet do narzędzi marketingowych do przewidywania zachowań użytkowników. Na przykład, możliwe jest symulowanie sytuacji przeprowadzić pewną kwotę (maksymalna / szczytowa) osób przy wejściu na miejscu, dowiedzieć się, ile stron można obejrzeć, czy zaangażowanego e-mail, na przykład w procesie zamawiania towarów, informacje mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkowników, pozwalają jest pojemność kanału , aby zapewnić jednoczesny dostęp do użytkowników strony w danym momencie, będzie to wymagać potwierdzenia poświadczeń użytkownika przez osobę trzecią (naprime Po wpisaniu numeru karty kredytowej), jak skuteczna będzie wprowadzenie Java-aplety lub za pomocą bezpiecznego połączenia https, i tak dalej. D.

Pytania przetestować serwer WWW (oprogramowanie) oraz ustalonych zasobów Internetu

W zasadzie prawie ten sam problem ustawić siebie i serwera testowego obciążenia. Nie jest to jednak wyłącznie aspekt techniczny nacisk tutaj. Testy mogą wykryć, czy wielu użytkowników mają takie same IP, należy określić czas reakcji na prośby wysyłane, aby dowiedzieć się, jak cały system na bezpiecznym lub niezabezpieczonego połączenia będzie reagować, co będzie łącze podczas wysyłania zbyt wiele żądań itd. Itd ,

W tym przypadku (i na miejscu, a serwer WWW), wiele z nich zaleca się stosowanie potężny pakiet o nazwie OpenSTA (System Architecture Test), który pozwala nie tylko na badania, ale także przełamać ten problem na komponenty dla każdego elementu konstrukcji przy użyciu narzędzia tworzenia i symulacji skrypty Script Modeler. Warto zauważyć, że po stworzeniu tego modelu, można nawet sprawdzić połączenia (SSL musi być uruchomiony tak zwany serwer nazw). Ponadto, wyniki mogą być przechowywane w repozytorium części zasadniczej oraz testów połączono w odpowiednich grup.

Jaki jest wynik?

W zasadzie jest to bardzo krótkie podsumowanie zagadnień testów warunków skrajnych, ponieważ same testy, jak również programy, które pozwolą im wydać, można znaleźć wiele. Ujmując to w ten sposób: Są najpopularniejszych narzędzi i rozważyć istotę problemu. Myślę, że po przeczytaniu wszystkich użytkownikowi mały postęp w zrozumieniu zagadnień związanych z testowaniem obciążenia.