461 Shares 5944 views

Ból po porodzie schabu: przyczyny, leczenie lekami, pas biodrowy

Ciąża i narodziny dziecka – poważnym sprawdzianem dla kobiecego organizmu. Występujących w tym okresie zmiany fizyczne mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych po pojawieniu się długo oczekiwany dziecka na świat. Często skarżą się, że młode matki po porodzie boli talii. Dlaczego jest taki warunek i jak ją leczyć, omówimy w tym artykule.

Dlaczego ból dolnej części pleców po porodzie?

Młoda zaniepokojony bólem matka? Przyczyny i leczenie takich warunkach opisanych poniżej.

Skargi na dyskomfort w plecach występuje u kobiet w okresie ciąży. Wynika to ze zmian fizjologicznych w organizmie przyszłej matki. Według statystyk medycznych, co druga kobieta rodziła doświadcza bólu pleców o różnym natężeniu i charakter. Rozważenie możliwych przyczyn takiego stanu chorobowego:

 1. Najczęstszym czynnikiem prowadzącym do dyskomfortu w okolicy lędźwiowej, jest gwałtowny przyrost wagi w czasie ciąży, z powodu których istnieje znaczny wzrost obciążenia na układ mięśniowo-szkieletowy.
 2. Po czynnik strącający jest zmiana środka ciężkości ciała od matki oczekującej podczas ruchów. Tak, jak to ma miejsce wzrost dziecka redystrybucję obciążenia na tych stawów i mięśni, które nie były wcześniej używane do takich działań. Prowadzi to do rozciągania ścięgien, więzadeł, stawów i urazem. Większość obciążenia w tym przypadku spada na odcinku lędźwiowym kręgosłupa, powodując ból w tej okolicy.
 3. Zmiany hormonalne nie jest bezpośrednią przyczyną dyskomfortu w plecy, ale produkcja dużej ilości progesteronu promuje rozmiękanie chrząstki. To z kolei pociąga za sobą zaciskowych nerwów międzykręgowych.
 4. Pod koniec trzeciego trymestru zaczyna fizjologiczny proces przygotowania kanał rodny do pojawienia się dziecka na świat. W szczególności, istnieje rozbieżność pomiędzy kości miednicy, skracanie i zmiękczenia szyjki macicy. Procesy te są często towarzyszy ból w kręgosłupie lędźwiowo.
 5. W procesie pracy, istnieje wiele potencjalnych czynników, które mogą prowadzić do traumatyzacji opisywanego obszaru ciała. Tak więc, jest możliwe przemieszczenie kręgów, ściśnięcie nerwów, napięcie mięśni, i inne.

inne przyczyny

Oprócz powodów bezpośrednio związanych ze zmianami fizjologicznymi w ciąży, można zauważyć, a te, które nie są istotne dla delikatnego stanu, a mianowicie:

 • przewlekłe choroby narządu ruchu (na przykład, przesunięcie kręgów przepukliny martwica kostno-chrzęstna i inni);
 • procesów zapalnych w tkankach;
 • zaburzenia ginekologiczne;
 • odmiedniczkowe zapalenie nerek;
 • zakleszczonej nerwu;
 • stres i uraz kręgosłupa.

Wszystkie powyższe czynniki powodują zaburzenia, które nie mogą przejść bez śladu wkrótce po urodzeniu okruchów. Najczęściej potrzebują lekarza przepisane leczenie, choć w prostych przypadkach może przejść na własnym bólu. Przyczyny i leczenie tej choroby są ze sobą powiązane. Wyłącznie w celu identyfikacji czynników, które doprowadziły do rozwoju nieprzyjemnych objawów, specjalista może przepisać niezbędną terapię.

terapie

Jeśli po porodzie talia boli, nie należy polegać na przypadku i umieścić na fakt, że dolegliwości znikną same. Taki zarzut może być objawem poważnej choroby. Brak terminowego kwalifikowanej pomocy medycznej może prowadzić do spadku aktywności ruchowej lub niepełnosprawności. Dlatego też, pomimo faktu, że młoda matka jest zajęta opiekuńczy dla noworodka, należy upewnić się, aby słuchać sygnałów budzenie ciała i udać się do lekarza.

Leczenie bólu pleców jest skomplikowana przez fakt, że ciało kobiety po porodzie zmęczone: mięśnie są osłabione, hormony niestabilne i układ odpornościowy jest zmniejszona. Ponadto powołanie metod diagnostyki i leczenia jest brane pod uwagę fakt, że kobieta karmienia mlekiem matki dziecko, więc standardowe leki w tym przypadku nie może być używany.

Jakie są metody leczenia Eksperci zalecają, gdy pacjent skarży się na fakt, że po poród boli talii? Lekarz może zaproponować następujące metody:

 • fizykoterapia i gimnastykę rekreacyjnego;
 • noszenie specjalnych stref zdrowotnych;
 • masaż;
 • W razie potrzeby – leków terapeutycznych.

fizjoterapia

Metody działania terapii fizycznej, aby pomóc wyeliminować ból i stan zapalny. Do leczenia następujących procedur mogą być przypisane do kręgosłupa lędźwiowego:

 • elektroforeza;
 • laseroterapia;
 • ultradźwiękami fal;
 • Salon odnowy biologicznej.

Szkolenie wellness

Specjalne ćwiczenia, aby odzyskać od porodu, aby pomóc uporać się z bólem w dolnej części pleców. Proponujemy następujący prosty, ale skuteczny zestaw:

 1. Stań wyprostowany, ramiona rozciągają się w górę. Na przemian z każdej strony Przeciągnij w górę, można poczuć się jak pociągnięcie kręgosłup.
 2. Z pozycji stojącej powoli, bardzo powoli schylić bez zginania kolan. Wówczas zbyt wolno (z powrotem rundzie) powrócić do pozycji wyjściowej.
 3. Znajomy z dzieciństwa ćwiczeń „Kitty”, aby skutecznie radzić sobie z bólem. Wykonuje się ją w następujący sposób. Padnij na kolana i dłonie. Teraz, jak kot za plecy wyginają w górę iw dół.
 4. to samo – pozycji wyjściowej. Wyprostuj prawą rękę i lewą nogę na równoległym poziomie ciała, a następnie zmienić kierunek.
 5. Leżąc na plecach, ugnij kolana, ręce jak najbliżej do zaostrzenia ich piersi. Utrzymaj tę pozycję przez chwilę.
 6. W pierwszej, oryginalnej pozycji, wyciągnij ręce w prawej ręce i nogi zgięte w kolanach – w lewo. Dlatego konieczne jest, aby upewnić się, że ramiona zostały ustalone na podłodze.

Opisane ćwiczenia na rekonwalescencji po porodzie powinny być wykonywane codziennie przez co najmniej sześć miesięcy. Jeśli nie ma pragnienie, aby ćwiczyć samodzielnie w domu, można zapisać się na jogę, pilates, pływanie i fitball dla młodych matek.

pas medyczny

Pomóc uporać się z bólem specjalnego pasa do pasa. Ten produkt jest łatwo kupić w aptece lub przechowywania urządzeń medycznych.

Obecnie istnieje kilka rodzajów opatrunków. Tak więc, pas ortopedyczny jest stosowany do mocowania kręgosłupa, takie jak wypierający, albo zranienia. Często, ten rodzaj produktów ma metalową wkładkę, która znacznie zmniejsza się poziom komfortu podczas stosowania. Ponadto, w celu wyeliminowania naruszeń kręgosłupa wymagają długoterminowej regularne stosowanie takich produktów (co najmniej sześć miesięcy).

Pasek wykonany z naturalnej wełny ma na celu wyeliminowanie stanu zapalnego. Na przykład, produkt z włosia pozwala ogrzać wielbłądzie talii suchego ciepła, a tym samym zwiększenie przepływu krwi w tkankach i przekazywania tlenu pomaga w celu przyspieszenia procesu regeneracyjnego. Bandaż z psem włosy zachowuje nie tylko ciepło, ale również masaże uszkodzonego obszaru.

Tak więc, pas taliowy powinna być wybrana w zależności od przyczyny bólu.

lek

Czy mogę brać leki na ból pleców po porodzie? Jeśli kobieta karmi piersią, stosowanie leków należy unikać. Aplikacja zewnętrzna leki mogą być wykorzystywane wyłącznie na receptę. Bóle pleców lekarz może przepisać preparaty homeopatyczne kobieta, na przykład, „Traumel” „Zell T”. Zwiększenie działania leków zewnętrznych pasów ortopedyczne – pod działaniem bezwodnego sprawność cieplną maści, kremów i żeli jest znacznie zwiększona.

Większość leków są przeciwwskazane do stosowania w okresie karmienia piersią, dlatego, aby określić leczenie to nie jest wcale niemożliwe, ponieważ może to zaszkodzić dziecku.

Przepisy tradycyjnej medycyny

Ból pleców po porodzie są traktowane i środki folk: kompresy, płyny, otarcia. Na przykład, można przygotować wywar z rumianku dawkowania, ziele dziurawca, tymianku i bzu. Następnie trzeba zwilżyć gaza ostygnie do temperatury pokojowej leczniczej kompozycji dołączyć tkanki zakasać region lędźwiowego i wełniany szalik.

profilaktyka

Jeśli ból dolnej części pleców, konieczne jest najpierw w celu zmniejszenia obciążenia na plecach. wykonać takie zalecenie jest wystarczająco trudne dla mama noworodka – długie noszenie okruchy na rękach, chodzenie z ciężkim wózkiem i innych codziennych obowiązków prowokują czynników dla rozwoju nieprzyjemnych doznań. Wszystko ból po porodzie, zwłaszcza dolnej części pleców? Wykonywać codzienne ćwiczenia przywrócenie kompleks, niosąc dziecko, użyć procy lub plecak, spanie na twardym materacu – te proste zasady pomogą poradzić sobie z nieprzyjemnymi objawami.

Jeśli po porodzie boli talii, konieczne jest, aby skonsultować się ze specjalistą, aby określić przyczynę takiego leczenia i stanu docelowego wymagane.