874 Shares 1096 views

Pomoc w nagłych wypadkach w upadku: algorytm działań

Załamanie występuje w ostrej niewydolności krążenia. W tej choroby spada gwałtownie dźwięk naczyń, tak że komórki są znacznie mniej krwi. pomocy w nagłych wypadkach załamania jest natychmiastowe, ponieważ przy braku odpowiednich działań, śmierć może wystąpić z powodu niewystarczającej ilości tlenu wytworzonego przez mózg.

Gdzie stosowne udzielić pierwszej pomocy w upadku?

Jeżeli dana osoba doznała naczyniowego upadek, leczenie awaryjne powinny być przeprowadzone tak szybko jak to możliwe. Ten stan jest bardzo wyraźnie, że nie można pomylić z żadną inną chorobą. Objawy obejmują:

 1. Nie można było zaobserwować nagły i ostry pogorszenie zdrowia ludzkiego, a także przesłanki zewnętrzne dla tego zjawiska.
 2. Pojawienie bezmyślnego i bardzo silny ból głowy.
 3. Ciemność oczach pacjenta wyrażone silne rozszerzenie jego źrenic.
 4. Człowiek widzi pojawienie się szumu w uszach.
 5. Zespół ból w sercu. Może przejawiać umiarkowane dolegliwości.
 6. Poważne osłabienie, częste dezorientacja. Stan ten charakteryzuje się omdlenia, ponieważ nawet przy przybyciu osoby nie ma siły, aby szybko rosnąć.
 7. obniżenie ciśnienia krwi.
 8. Skóra szybko zanika. Zjawisko to występuje tak szybko jak reszta wyglądzie oznaki upadku. Po kilku minutach bez skóry znacznie pomocy zwilżonej, stają się zimne. Następny wykonane z sinicą.
 9. Jest wyostrzenie rysów twarzy.
 10. Oczywista zmiany w oddychaniu. Staje się bardzo często, z dźwiękiem wyraźnie słyszalny, gdyż odbywa się w tempie porywisty.
 11. Jest to bardzo trudne do badania pulsu pacjenta.
 12. Często osoba traci przytomność przez długi czas, żadne środki rehabilitacyjne nie może dostać się nad nim.

pierwsza pomoc

Udzielić pierwszej pomocy w upadku każdy człowiek jest zdolny. To niekoniecznie musi być lekarz. Trzeba wiedzieć, jak udzielić pomocy w nagłych wypadkach w upadku. Algorytm jest dość obszerne. Jego potrzeba uczyć się i być w stanie przeprowadzić, aby nie zgubić się w przypadku krytycznego stanu drugiej osoby.

Jeśli nie wykona prawidłowego działania, stan negatywny, to może zakończyć się śmiercią. Kiedy wszystkie elementy trzeba pamiętać, że każda zwłoka jest szkodliwe oddziaływanie na pacjenta, dlatego należy szybko i zdecydowanie udzielenia pomocy.

Jeśli nie było załamanie w miejscu publicznym osoby i udzielić pierwszej pomocy niewygodne, konieczne jest, aby umieścić go prawidłowo. Pacjent znajduje się w pozycji leżącej na plecach. Konieczne jest, aby położyć się na plecach i przyniesie równowagę. Wskazane jest, aby wybrać twardą powierzchnię bez stłuczki, tak aby nie spowodować obrażenia.

Na łóżku do wykonania pacjent jest niepraktyczne ze względu na swoją miękkość uniknięcia dalszych działań. Jeśli nic nie zostało znalezione gładka, możemy umieścić człowieka na ziemi, pre-lay powierzchnię szmatką. Głowa jest nieco wygięty. Jest możliwe, aby umieścić pod nim małą poduszkę lub innych miękkich rzeczy. Stopy powinny być podnoszone i zablokowana w tym położeniu. Można go umieścić pod nimi paczkę z dowolnego materiału, Roll Roll Surround. Jeśli Brak pozycji, niektóre z obecnych mógł utrzymać swoje stopy w pozycji podniesionej.

Wykaz wymaganych działań

 1. Pomoc w nagłych wypadkach w upadku wiąże się konieczność zapewnienia, że wszystko może kompresować ciało pacjenta, nie dając się oddychać, konieczne jest, aby usunąć lub cofnąć. Jest to konieczne, aby usunąć taśmę, cofnąć mankiety i kołnierzyk. Można strzelać jak najwięcej ubrań, jak to możliwe, ale to wszystko powinno być zrobione szybko.
 2. Ktoś musi nazywają „szybko”, aż do pomocy w nagłych wypadkach będzie w upadku. Jeśli wśród obecnych tam jest lekarz lub osoba, która ma doświadczenie w udzielaniu pierwszej pomocy, konieczne jest, że to właśnie on zaangażowany w działania rehabilitacyjne. Jeśli osoba, która jest w stanie pomóc, jest sam, pożądane jest równolegle do wezwać karetkę i nadal wdrażać środki niezbędne do powrotu świadomości pacjenta.
 3. Pomieszczenie powinno mieć mnóstwo świeżego powietrza. Jest to konieczne, aby otworzyć okno. Jeśli jest to możliwe, należy wykonać wdech tlenu.
 4. Pacjent jest użyteczny ciepła. Przed przybyciem lekarze muszą umożliwić ciepłego powietrza w pomieszczeniu z zastosowaniem grzałki, butelki wody gorącej do nakładania pacjenta ze wszystkich stron korpusu.
 5. Dla ludzkiego nosa doprowadza się amoniak. To może go ożywić. Jeśli to narzędzie nie jest dostępny, można też chcą ożywić aktywność mózgu. Ten masaż obu uszach, świątynie, i obszary, w których istnieje wycięcie na górnej wardze.

Charakterystyka pomocy w

Podczas upadku, który jest konsekwencją utraty tętniczego, konieczne jest, aby szybko usunąć przyczynę nadmiernego krwawienia. Zwykle stosuje się opaski uciskowej, aby zapobiec śmierci, kiedy nastąpił upadek. Clinic, reanimacyjny, który odbędzie się po przybyciu lekarza, jest odpowiedzialny za dalszych środków leczniczych. Gdy pacjent budzi się, należy dać mu pełną resztę. Nie jest konieczne, aby utrzymać prosząc go o stanie zdrowia. Lepiej oglądać je od państwa.

działania zabronione

 1. Kiedy przeprowadzono pierwszą pomoc w upadku, nie jest możliwe do zaoferowania pacjentowi do wypicia przeciwbólowych lub przyjmowania leków, które wpływają na rozszerzanie naczyń krwionośnych. To może prowadzić do tragicznych skutków, a nawet śmierci.
 2. Próbując mechanicznie wepchnięta do przełyku pacjenta lub jakichkolwiek preparatów płynnych medicamentous, jakby spała, niemożliwe. Gdy próba może wystąpić odruch zatrzymania oddechu.
 3. Aby dać klapsa człowiekowi, prowadząc go do przytomności. figurki często nie poprawi sytuację, ale tylko zwiększyć stres pacjenta.

Stosowność leków w zapaści

Farmakoterapia jest zwykle przepisywany przez lekarza, ale w obecności odpowiednich kwalifikacjach między innymi może odebrać lub jeśli nie można odwołać się do szpitala na własnych preparatów. Gdy wystąpi wstrząs, zapaść, pierwsza pomoc jest bardzo ważna. Jeżeli lek nie jest dostępny, należy natychmiast wysłać kogoś do nich do drogerii. Po pierwsze, substancja wprowadzana do organizmu w celu normalizacji procesu krążenie krwi.

Podstawowe leki podczas upadku

Zazwyczaj wytwarza się przede wszystkim za pomocą dożylnego podawania leków, takie jak chlorek sodu lub roztwór Ringera. Stała liczba nie jest przypisany. Przy ustalaniu dawki należy kierować zewnętrznych oznak pacjenta:

 1. Ogólny stan ludzki, zestaw wskaźników, które decydują o żywotności i rokowanie choroby.
 2. Odcień skóry. Szczególnie ważne jest cera, szczególnie trójkąt nosowo-wargowe. To nie powinno być zbyt blady. Jeśli kolor jest blisko biały, będzie wymagać więcej rozwiązania rozszerzającego naczynia.
 3. Brak lub obecność diurezy.
 4. Ciśnienie krwi.
 5. Częstotliwość bicia serca i natężenia impulsów w różnych częściach ciała.

Dodatkowe produkty

 1. Musimy leki przeciwzapalne. Podczas upadku pożądane jest podawanie tych środków metipred „” „” lub „triamcynolonu prednizolon”.
 2. Ponadto, można wprowadzić dożylnych środków presyjne.
 3. Konieczne jest, aby szybko usunąć skurcz. Aby to zrobić, nawet zwykły roztwór novotel zrobić, można wprowadzić. Jeśli wolisz, aby dokonać domięśniowo wtrysku, wskazane jest, aby użyć „Chlorpromazine”.

Awaryjne Pierwsza pomoc w upadku potrzebie, to nie zawsze jest karetka można dotrzeć szybko. Aby móc naprawdę pomóc osobie do zapamiętania zestaw instrukcji i dokładnie wykonać je w razie potrzeby. Często pomoc po wystąpieniu upadku jest jedynym sposobem, za pomocą którego ludzkie życie jest zapisane.