327 Shares 9028 views

Jakie są najmniejsze samolot na świecie?

Pierwsze miniaturowe samoloty pojawiły się na długo przed II wojną światową. Zostały one potrzebne przede wszystkim do przeprowadzenia wywiadu. Najmniejszy samolot świata również aktywnie tworzone po 1945 roku. Różne biplanes, dysze i jednopłat przeznaczone dla jednej osoby, ma ogromny popyt. Spójrzmy na ten temat bardziej szczegółowo i spojrzeć na najbardziej popularnych modeli.


Przegląd X 12H

Samolot został zaprojektowany przez rezydenta Rosji. Kto by pomyślał, ale wiele z nich – tylko 80 kg. Po złożeniu, może być umieszczony w walizce lub montażu urządzenia w stanie roboczym może być pół godziny. Szybkość – około 105 kilometrów na godzinę, maksymalna – 125. Jest na rozpiętości 6,3 m oraz długość od 3,6. Może być stosowany praktycznie w dowolnym miejscu, a do startu zaledwie 30 metrów. Maksymalna ilość – około 150 kg, w przeliczeniu na zbiorniku z paliwem. W związku z tym, że pilot musi być lekki.

Najmniejszy samolot na świecie, takich jak X-12H, są dobre, ponieważ nie muszą być przeszkoleni w szkole latania, lub zarejestrowane do zarządzania urządzeniem. W tej chwili, to jest w trakcie etapu testowego lotu, jeśli to się uda, to można liczyć na produkcję masową.

Historia Wee Bee

W Kalifornii pracował trzy ambitne samolotu, który mimo wszystko chciał zaskoczyć swój wynalazek na cały świat. Pod koniec legendarnego Wee Bee (małe pszczoły) został stworzony przez 40-tych. Nazwa jest całkiem uzasadnione, ponieważ istnieje bardzo małe wymiary. Szerokość – 5,5, a długość – 4,25 m. Jest to na pewno powiedzieć, że najmniejszy samolot na świecie, które już istniały, były znacznie różni się od „Little Bee”. Chodzi w zarządzaniu, które zostało przeprowadzone w pozycji leżącej na dachu samolotu. To było bardzo niewygodne, ale jest to wykonalne.

Optymalna prędkość to 121 km na godzinę, a maksymalna – około 132 x. Te loty były prowadzone przez niewielką odległość do 80 kilometrów i wspiąć Wee Bee dało wysokie do 3 km. Maksymalne obciążenie – 186 kg, wraz z masy samolotu, który wynosił 95 kg. W tej chwili, „Little Bee” znajduje się w muzeum w San Diego, ale jako samolotu poniesione w wyniku pożaru, jest dokładną kopią jest on przechowywany.

Najmniejszy na świecie odrzutowiec

Teraz skupimy się na BD-5J, który został opracowany w 1971 roku przez amerykańskiego projektanta samolotów Jim Bedy. Mają być wykorzystywane wyłącznie do prywatnych lotów odrzutowych lub jako samolotu sportowego. Elektrownia o mocy 65 KM z pozwala na podkręcenie ten okruch do prędkości na 350 kilometrów na godzinę. W związku z tym w 1972 roku, został odnotowany w Księdze Rekordów Guinnessa jako najlżejszy samolotów odrzutowych na świecie.

Przez cały czas produkcji firmy wydała około 5000 zestawów do samodzielnego montażu i prawie 500 gotowych modeli. Popyt nie tylko w USA, ale także kraje europejskie. Puste płaszczyzny waży tylko 210 kg, a maksymalna masa wynosiła 390 kg, w zależności od zmian. BD-5J środki latające mogą wspiąć się na wysokości 8 kilometrów, a odległość wynosiła około 1330 km. Jest to nie tylko najmniejsza załogowych samolotów na świecie, ale także jednym z najbardziej popularnych na całym świecie.

Bumble Bee and Bumble Bee 2

Historia tego samolotu rozpoczęła się w odległym 1979 roku. To było wtedy, że Robert Starr postanowił powtórzyć sukces Ray Stitsa a nawet przewyższają je. Nad „trzmiela”, pracował przez 5 lat, począwszy od roku 1979, a skończywszy na 1984 roku. Skutkuje to bardzo ciężki dwupłatowca o wadze 248 kilogramów i maksymalnym obciążeniu 328 kg. Ale ogólna długość – tylko 2,9 m przy rozpiętości skrzydeł 2 m przyniósł Robertowi, co chciał. Jego stworzenie otrzymał tytuł – najmniejszy samolot na świecie. Zdjęcia tego urządzenia można zobaczyć w tym artykule. prędkość lotu osiągnął około 290 kilometrów na godzinę.

Ale Robert nie powstrzymało postępy i chciał prześcignąć samego siebie. Aby to zrobić, stworzył „trzmieli 2”. Masa została obniżona do 170 kg, a cała długość wynosiła 2,7 metra. Zmniejszyła się, a rozpiętość skrzydeł. Jeśli w pierwszym modyfikację 2 metrów, drugi stały 1.7. Samolot opracowany prędkość 305 kilometrów na godzinę. W pierwszych badaniach 8 maja 1988 „Trzmieli 2” awarii na wysokość 120 metrów. Powód – awaria silnika. Zarządzane dwupłatowiec sam Robert i wchodzących poważnie rannych.

Top najmniejszego samolotu na świecie

Colomban Cri-cri, zaprojektowane przez francuskiego projektanta Michela Colombaniego w 1973 roku wynosiła 3,9 m długości o rozpiętości skrzydeł 4,9 metra. Guinness Book of Records jako najmniejsza uderzył samolot z dwoma silnikami. Jego waga to zaledwie 79 kg. Średnia prędkość przelotowa – 185 km / h maksymalna – 225 kilometrów na godzinę. Samolot może latać w ciągu 2-2,5 godziny, maksymalny zasięg rzędu 460 kilometrów.

Unikalne cechy techniczne dokonały Colomban Cri-cri niezwykle popularne i popytu. Dzisiaj we Francji, około 110 kopie robocze, około 20 w USA i 30 w Niemczech, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. W 2010 roku dwupłatowiec poprawiła i mam kolejne 2 silnik. Z tego powodu, znów wpadł w Księdze Rekordów Guinnessa jako najmniejszy samolot z 4 silników.

"Nano" i "Junior"

Wodnosamolotów działa na silniku elektrycznym „Nano”, został opracowany w Finlandii pod koniec 2011 roku. Rozpiętość – 4,8, a długość – 3,8 m, a wszystko to przy masie 70 kg. Może znacznie zmniejszyć ciężar dzięki zastosowaniu struktury włókna węglowego. „Nano” jest przeznaczona wyłącznie do startu i lądowania w wodzie, więc podwozie nie jest. 2 modyfikacja planowano stworzyć „nano” silnik elektryczny i benzynowy. Ale z drugiej zdecydowaliśmy się porzucić na rzecz trwałości i łatwości użytkowania silnik elektryczny. Obecnie wydana tylko jedna instancja. Wraz z uruchomieniem masowej produkcji „nano” będzie dostępny dla klientów 35 000 euro.

„Junior” jest pomysłem Ray i Martin – amerykańskich projektantów. Głównym celem było ze względu na niewielki rozmiar się w Księdze Rekordów Guinnessa. Długość biplanu wynosiła 3,4 metra. To niesamowite, że w takich proporcjach, rozpiętość skrzydeł – tylko 2,8. Prędkość przelotowa – 240 km / h. Jest to najmniejszy samolot pasażerski na świecie, za który dostał się do Księgi Rekordów Guinnessa.

podsumować

Mamy uważany za najmniejszy samolot na świecie. Każdego roku pojawiają się nowe modele i modyfikowane stary. W przeważającej części, projektanci starają się pokonać istniejący rekord w celu wzmocnienia pieniężnej. Ale nie wszystkie biplanes i jednopłat zbudowane z tego powodu. Wiele z nich jest przeznaczony do dalszego wykorzystywania i rozpowszechniania. Uzyskać co najmniej rozwój Finów. Firma nie stara się zrobić bardzo mały rozmiar. Prawdopodobnie położyć nacisk na bezpieczeństwo i komfort. Dlatego takie decyzje zawsze będzie popyt. Poza tym, kto nie chciałby kupować samolotów i niewielkie rozmiary sprawiają, że chmiel. Teraz jednak jest to bardzo trudne, ale byłoby bardziej niż to możliwe w najbliższej przyszłości.