769 Shares 2633 views

zwichnięcie ramię: po zabiegu redukcji. Leki, fizykoterapia, ćwiczenia

Uszkodzenia i urazy stawów – problem w obliczu nie tylko sportowców, ale także wielu ludzi, którzy nie mają sportu w jakikolwiek sposób. Po tym wszystkim, na tyle potknąć lub wykonywać niewygodne ruchy i tkanki łącznej układu mięśniowo-szkieletowego może być ograniczona. Jednym z takich wspólnych i skomplikowanych urazów jest zwichnięte ramię. Leczenie po redukcji na dość długi i składa się z kilku etapów.

Opieka medyczna dla zwichnięcia barku

Ten uraz jest bardzo bolesne, więc pomoc medyczna do dotkniętych mieć w znieczuleniu miejscowym, aw ciężkich przypadkach i pod znieczuleniem ogólnym. Wykwalifikowany chirurg ortopeda zmniejszyć skręta i nakłada opatrunek unieruchamiający na okres, który zależy nie tylko od stopnia skomplikowania uszkodzenia, ale również od wieku pacjenta. W ten sposób młodzi pacjenci unieruchomienia produkt zaleca się nosić dłużej niż osoby starsze. Tłumaczy się to tym, że u pacjentów w wieku długim unieruchomieniu stawów może prowadzić do zaniku tkanki mięśniowej, a zatem do częściowej lub całkowitej utraty funkcji ramię.

To jest trochę inna, gdy u pacjenta z rozpoznaniem złamanej kości i zwichniętym ramię po kuracji. Gips w takich przypadkach jest tylko jedno ramię zamek uszkodzony. Jednak po tkanki kostne rosną razem i usunie opatrunek gipsowy, kontuzji stawów rehabilitacja powinna być kontynuowana.

Pierwszy etap obróbki dyslokacji

Z powyższego jasno wynika, że ważną rolę w pierwszej fazie leczenia tego rodzaju szkody jest odpoczynek i unieruchomienie uszkodzonego barku. Spowoduje to przywrócenie tkanki chrzęstnej stawu. Jednak przestrzeganie trybie spoczynkowym na tym etapie, aby zapewnić leczenie nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Po jakiś czas pacjent odczuwa silny ból. W związku z tym, lekarz przepisze leki, jeśli dana osoba miała zwichnięty bark, po zabiegu redukcji. zatem lekami dobranymi w zależności od złożoności urazu i cech indywidualnych pacjenta, takich jak wiek, obecność alergii i innych. Ponadto, aby usunąć obrzęk i zmniejszyć ból w ramieniu poszkodowanej powinien być kilka razy dziennie, stosuje się lód.

Czas trwania unieruchomienia jest około 4-5 tygodni. W tym okresie pacjent powinien wykonać zręczność i nadgarstek. Takie ćwiczenia utrzyma normalnego przepływu krwi w ręce i zapobiegania zanikowi mięśni.

Jakie leki można przypisać zwichnięcia barku?

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że zwichnięcie barku towarzyszy silny ból, pierwsza grupa leków, które będą potrzebne w leczeniu urazów, oczywiście, ból. Najczęściej, gdy uraz lekarz przepisze leki spożycie takich jak „Ketanov”, „Ibufen” „Diklofenak” i innych. W większości przypadków, te leki są zalecane do podjęcia w postaci tabletek, ale w ciężkich przypadkach specjalista może przepisać środek przeciwbólowy i jako wstrzyknięcie.

Nawet biorąc leki przeciwzapalne, wielu pacjentów skarży się na ciągłe bóle bólu w pierwszych dniach leczenia, co powoduje dyskomfort i jest przyczyną bezsenności. W związku z tym lekarze urazu przepisanych leków, takich jak „lorazepam” lub „Midazolam”. Środki te mają nie tylko działanie uspokajające, ale również doskonały efekt rozluźniający mięśnie.

Fizjoterapia w zwichnięcia barku

Do aktywacji procesów biochemicznych, a w konsekwencji przyspieszenia procesu odzyskiwania uraz u wyznaczenia Stawy różne fizyczne zabiegów terapeutycznych. Ta metoda leczenia i rehabilitacji jest bardzo dobrze działa przez lata praktyki. Ponadto, jest to bezpieczne, ponieważ nie pociąga za sobą stosowanie leków, dzięki czemu może być stosowany w leczeniu niemowląt nawet dzieci.

Tak więc, jeśli pacjent przemieszczenie ramion, po obróbce redukcyjnej (opatrunek nie jest przeszkodą) może obejmować techniki takie jak fizykoterapii elektrostymulacji, fonoforeza, UHF, magnetyczne, ultradźwięki i terapia laserowa. Czas trwania leczenia ustala się wyłącznie przez lekarza.

W drugim etapie obróbki przemieszczenia ramion

Po lekarz usunie unieruchamiając bandaż lub plaster przychodzi drugi etap rehabilitacji, która trwa 2-3 tygodnie. W tym okresie należy rozpocząć lekkie ćwiczenia, które pozwolą przywrócić funkcję barku. Byłoby lepiej, gdyby aktywność fizyczną pacjenta dnia zostaną dostosowane pro. Dlatego też, jeśli lekarz zasugeruje przejść kurs leczenia wysiłkowego w placówce medycznej, nie należy się poddawać. Jeśli nie ma możliwości, aby wykonywać ćwiczenia pod nadzorem profesjonalnego, należy skonsultować się ze specjalistą, aby określić, jakie ruchy należy wykonać na tym etapie rehabilitacji i jak zrobić to dobrze, aby nie dostać ponownego zwichnięcia barku.

Leczenie po wysiłku redukcyjnego sugeruje bardzo gładka i krótkie, tak aby nie przeciążać uszkodzonego stawu. Ponadto, w przypadku dwóch kolejnych tygodni, po etapie unieruchomienia Zaleca się stosowanie miękkiej ramienia podtrzymującego bandaż.

LFK drugi etap obróbki przemieszczenie

Po barku i ramienia długiego okresu nie rusza, to jest naturalne, że pacjent czuje pewien dyskomfort. Wiele osób skarży się, że zbyt atrofii mięśni, a nawet najprostsze ruchy nie mogą być uzyskane natychmiast. Ale nie należy się denerwować, trzeba być cierpliwym i dostać się do pracy.

Tak, ci ludzie, którzy mieli zwichnięty bark, leczenie po redukcji w drugim etapie należy rozpocząć od prostych ćwiczeń. Gdy ta amplituda ruchu muszą być małe. W odniesieniu do pozycji wyjściowej podczas wysiłku, należy zapewnić wsparcie dla ramieniu. Należy również zauważyć, że w celu uniknięcia gimnastyki połączonych ruchów, aby nie szkodzić ponownie uszkodzonego stawu.

Po wykonaniu ćwiczenia może wystąpić niewielki obrzęk, który musi być usunięty przy użyciu kompres z lodem.

W trzecim etapie obróbki

Okres ten jest bardzo ważne dla pacjenta, który kilka miesięcy temu był zwichnięty bark. Po obróbce w tym etapie redukcji powinien mieć na celu wzmocnienie mięśni przedramienia i barku. Ale nie spiesz się, aby przywrócić pełny zakres ruchu, jak wspólny nie został jeszcze w pełni sprawny. Z ramienia procy można już zrezygnować, ale naprawić uszkodzonego barku należy użyć bandaż elastyczny. To uchroni torebkę stawową z rozciąganiem.

W tym okresie, ćwiczenia czynne są zalecane, aby przywrócić funkcjonalność cofania mięśni zginaczy i na ramię i rotatorów. Można także kompleksową siłownia ruch z oporem i ciężarkami. Ale ważne jest, aby nie przesadzić i znowu nie dostać się na spotkanie z chirurgiem ortopedycznym z diagnozą „zwichnięcia barku”.

Po zabiegu redukcji polega maści używane na tym etapie tylko dla ocieplenia i usunięcie obrzęk mięśni. Inne leki, podczas tego okresu, który trwa od 2 do 3 miesięcy, konieczne jest dla pacjenta.

Czwarty etap obróbki

Celem tego okresu jest stopniowy powrót do obciążeń, które są przeprowadzane przed było zwichnięcie barku. Leczenie po redukcji (pierwsze 3 etapy) powinien już dać swoje wyniki, a powinien tylko przywrócić pełen zakres aktywności ruchowej. W tym celu podczas ćwiczeń fizycznych konieczne, aby stopniowo zwiększać ciężar odważników i hantlami, ale nie zapomnij o wdrożeniu technologii sterowania.

Czas trwania tego etapu leczenia wynosi od 5 do 12 miesięcy.

831 shares 1117 views
167 shares 1292 views
Ile są chorzy z ospą wietrzną?
746 shares 5981 views