701 Shares 7831 views

Orientacji zawodowej uczniów: koncepcja i podzespoły

Jeśli dziecko wyraźnie wie, co chce osiągnąć w swoim dorosłym życiu, co robić i komu pracować – to jest po prostu wspaniały. Jednak to idealna sytuacja nie zawsze jest. Bardzo często absolwenci są tracone i nie wiem, gdzie wysłać swoją stopę na prawie dorosłe, które uniwersytet wybrać.

Jednocześnie rodzice lubią twierdzą, że nastolatek dał pierwszeństwo „gotówką” zawodzie, który zawsze będzie w stanie karmić dziecko. I nie zawsze odpowiadają pragnieniom pokolenia dorosłych postrzega dziecko o tym, co chce, lub jego zdolność w danym obszarze. Tymczasem jest on zaangażowany w tej branży, że kochasz i że jesteś zainteresowany – to jest bardzo ważne, według wszystkich, bez wyjątku, psychologowie. Więc jedynym sposobem człowiek ma szansę na odniesienie sukcesu, samorealizacji i nie doświadczać stały dyskomfort ze znienawidzonym lub nudnych go codziennych zajęć. I choć czas nie zostało utracone, konieczne jest, aby działać.

orientacji zawodowej – jest to rozsądny zakres działań, które mają na celu przygotowanie młodego pokolenia do wyboru zawodu. Jednocześnie muszą brać pod uwagę nie tylko czynniki obiektywne, takie jak sytuacja społeczno-gospodarczego na rynku pracy, ale także cechy osobowości każdego ucznia.

Wydarzenia (psycho-edukacyjnych, społeczno-gospodarcze, biomedyczna, technologia), które są zawarte w poradnictwie zawodowym, mają dać realną pomoc dla młodzieży w samostanowienia, a także zatrudnienie samym zawodzie. W tym zawodzie jest to, do którego młody człowiek, „dusza”, a on ma zdolność. A głównym motto, które powinny być orientacji zawodowej uczniów, mogą być otwierane w jednym zdaniu: „Praca jako powołanie”

Rozważmy teraz bardziej szczegółowo główne składniki, które tworzą poradnictwo zawodowe.

orientacji zawodowej w szkolnictwie zawodowym

Wykształcenie (lub profinformirovanie) to zestaw działań, które mają na celu zapoznanie studentów i absolwentów szkół średnich z różnych działań, cechy zawodów, wymagania do nich i ich znaczenie tu i teraz, czyli we współczesnym świecie i bezpośrednio naszym kraju. Wielu młodych ludzi są dziś zainteresowani tym także przez jakie są możliwości i warunki kwalifikacji i rozwoju zawodowego w różnych zadań. Ostatecznie profinformirovanie powinny stanowić u młodzieży motywowane intencje, które są oparte będą oparte na obiektywnych, a nie zwykłe ( „Ja po prostu chcę być ….”) Uzasadnienie atrakcyjność danej pracy.

orientacji zawodowej jako profdiagnostika

Profesjonalna diagnoza przez specjalistów, po bardzo indywidualnego podejścia. Tak więc, dla każdego studenta użyciu różnych technik, które pozwalają nam uczyć cechy aktywności nerwowej, stanu zdrowia, motywacji i zainteresowań, orientacji wartości i postaw, które poprowadzi ich w wyborze zawodu.

orientacji zawodowej jako profkonsultatsiya

konsultacje zawodowe są do udzielania pomocy studentów w pracy samostanowienia. Zgodnie z wynikami technik diagnostycznych eksperci dają sensownych zaleceń dla studenta o najkorzystniejszym rodzaju pracy, która najlepiej odpowiada jego psychologicznych, fizjologicznych i psycho-fizjologiczne funkcje.

orientacji zawodowej jako wsparcia psychologicznego

wsparcie psychologiczne służy szereg technik, które są zaprojektowane, aby zmniejszyć napięcie psychiczne młodzieży tworząc pozytywne nastawienie i daje pewność siebie w przyszłości w ogóle, a w przyszłości.