290 Shares 9900 views

Duża głowa dziecka: choroba lub normą?

Duża głowa, z której rodzi się dziecko, zachwyca swoją wielkością. W pełnej perspektywie dziecka i stanowi ¼ całego ciała przed przedwczesnym – około jednej trzeciej strony, a dla dorosłych – tylko ósmej części. Tak duża głowa dziecka jest ze względu na przeważający rozwój jego mózgu.

Dzieci mogą się urodzić z innego kształtu głowy, a jej wymiary są ogólnie przyjęte normy: w dojrzałych dziewcząt obwód głowy wynosi średnio 34 cm, a chłopcy – prawie 35. U zdrowych noworodków mózgowej czaszki dłuższych niż z przodu, bo kość ma unjoint. Stopniowo one zlewają się i tworzą szwy, a odcinki miękkie nezarosshie nazywa ciemiączko.

Ale czasami zdarza się, że dzieci rodzą się z nienaturalnie powiększoną głowę, co zresztą często jest asymetryczny. W tym czołowych kopce pojawiają się znacznie, a gałki oczne powiększony i wystające. Takie objawy mówimy o niebezpiecznej choroby – wodogłowie.

Co to jest wodogłowie?

Choroba ta jest spowodowana gromadzeniem się płynu w mózgu dziecka. Choroba ta jest powszechnie znana jako obrzęku mózgu. Zasadą jest, że choroba jest spowodowana chorobą zakaźną, że matka cierpiała w czasie ciąży. Ponadto, choroba ta może być wynikiem przeniesione na zapalenie opon mózgowych, zatrucie lub otrzymanych uraz głowy. Konsekwencją tych problemów u dziecka z powodu choroby może być duży ból głowy. Choroba prowadzi do zwiększonego ciśnienia wewnątrz czaszki, zaburzeń neurologicznych, pojawienie się drgawek i utrata wzroku i zdolności intelektualnych.

Duża głowa, oczywiście, nie jest absolutną miarą wodogłowie. Na przykład, jeśli ktoś z rodziców głowie dziecka zbyt duże, oznacza to normalne nasledstvennost.Osnovnoy objawów wodogłowia u dziecka – duża głowa, czyli przyspiesza ich wzrost. Dlatego też, jeżeli istnieją takie zmiany, konieczne jest przeprowadzenie pilnego badania, których wyniki diagnoza jest potwierdzone lub obalone.

objawy wodogłowia

Pierwsze objawy choroby – powiększony ciemiączko, który nie znajduje się w pobliżu trzech lat życia dziecka. Norma – do roku. Kości stają się cieńsze, czoło staje się nieproporcjonalny, ogromny, dobrze oglądany żylna netto. Nie Graefe objaw (górna powieka nie nadąża za ruchem gałki ocznej w dół). W wyniku choroby niemowlęcia w tyle w rozwoju psychomotorycznego, nie może zachować jej głowa nie rośnie i nie grać. Jeśli jednak diagnoza zostanie potwierdzona, prędzej wykwalifikowana leczenie, tym mniejsze będą konsekwencje w przyszłości. Wodogłowie leczyć przez operacji, chirurdzy, podczas którego roztwór jest odprowadzany z komór mózgowych innych jam ciała.

małogłowie

Inne poważne odchylenia w rozwoju dziecka – to małogłowie. W tej chorobie, główka dziecka zbyt duże. Ale jej krąg zaledwie 25 cm, bez Fontanelle. Przednia część czaszki jest znacznie większy mózg, jako anomalia polega na redukcji wielkości mózgu. Jak z wodogłowiem, choroba może rozwinąć się przed urodzeniem, jako konsekwencja naruszenia dziecka wewnątrz macicy.