714 Shares 9821 views

Ile ciśnienie powinno być w dzieciństwie? Norma ciśnienia krwi według wieku

Wielu rodziców są zaniepokojeni ile ciśnienie powinno być w dziecko, a jeśli jest powyżej lub poniżej normy dla dorosłych, mama i tata paniki. W rzeczywistości, ciśnienie wewnątrzczaszkowe u dzieci zależy ściśle od wieku. Im młodsze dziecko, tym niższa jego ciśnienie, ponieważ odległość między ścianami naczyń oraz ich sieci kapilarnej więcej, co oznacza, że ciśnienie krwi jest niższe.

Naruszenie ciśnienie krwi może prowadzić do poważnych konsekwencji, które omówimy później, na początek trzeba wiedzieć, ile ciśnienie u dzieci w różnym wieku jest uważane za normalne.

Ciśnienie normalne u niemowląt

Najniższe stawki są obserwowane u niemowląt. Średnie ciśnienie tętnicze i częstość akcji serca u dzieci w wieku poniżej 2 tygodni w zakresie od 60 do 96 – skurczowego (to znaczy górny), 40-50 – rozkurczowe (niższa). Wartości powyżej spowoduje niepokój dziecka, zaburzeniami snu, nastroju, płacz, wszystko, co jest, co do zasady, moms startować w zbyt młodym wieku dziecka. W rzeczywistości, dziecko wskazuje na jego zły stan zdrowia. Podwyższone ciśnienie krwi jest powszechne u dzieci, które mają trudną Ciąża i poród splątanie przewód.

Z dwóch tygodni do dwóch miesięcy, 80-112 (skurczowe) i 40-74 (ciśnienie rozkurczowe) u dzieci – norma (na stole Komarovsky). Obok roku, utrzymana w granicach 90-112 górny, dolny 50-74.

Jak zdiagnozować wysokie ciśnienie krwi u niemowląt?

W przeciwieństwie do starszych dzieci, niemowlęta mają lepiej diagnozować problemy z presją Fontanelle. Nie zamknięty czaszki pod ciśnieniem rozszerza się, co prowadzi do widocznego wzrostu głowicy (wodogłowie). Ponadto:

 • Głowica się nieproporcjonalne z dużym czoła;
 • widoczna sieć żył na głowicy;
 • zbyt szybki wzrost głowy;
 • ciemiączko spuchnięte (zwykle po prostu upadły).

Dziecko z ciśnienia śródczaszkowego będzie ospały, senny, kapryśny, będzie powoli rosnąć i przybierać na wadze niemrawo (trzymać głowę, siedzieć, pełzać).

Z reguły objawy te muszą być zdiagnozowane odchylenie pediatrą, ale jeśli są niepokojące nastrój dziecka, to lepiej poprosić o głębszym zbadaniu przez neurologa.

BP u dziecka 2-3 lat

W ciągu 2-3 lat, 100-112 (u góry) i 60-74 ciśnienie (dolna) u dzieci – norma (na stole Komarovsky). W tym czasie ciśnienie u chłopców i dziewcząt jednakowo. Tylko 9-10 lat u chłopców, zwykle skurczowe ciśnienie staje się nieco wyższy. Dzieci, których wydajność powyżej nich, nie może być senność, drażliwość, zmęczenie też zaczynają skarżyć się na bóle głowy, nudności, podwójne widzenie i błyski w oczach, ból w oczodołach. Gdy te objawy należy pokazać pediatrą dziecka oraz kardiologa.

BP u dziecka 3-9 lat

Ile powinno być ciśnienie u dziecka 3 lata i 9? Ogólnie rzecz biorąc, ten okres czasu jest utrzymywana w 100 do 122 i od 60 do 78, oraz jedynie w okresie dojrzewania ciśnienia (dojrzewanie) zaczyna podejście dziecku wskaźników dla dorosłych.

Aby obliczyć ciśnienie określonego wieku (np ciśnienie u dzieci w wieku 7 lat), należy wziąć dziecka w wieku produkcyjnym (ns), należy pomnożyć przez 2 i dodać 90. Więc masz top ciśnienie. I niższy – 60 + n lat.

BP u dzieci 10-15 lat

Ciśnienie dziecka 10 lat i prowadzi do skoku na górnej i dolnej krawędzi, i staje się co najmniej 110 przez 70. Ciśnienie u dziecka w wieku 12 lat ma maksymalną wydajność 82 126 w okresie dojrzewania.

W miarę jak dziecko rośnie, ciśnienie wzrasta i stopniowo zbliża się do osoby dorosłej. Jakie ciśnienie u dzieci do 14 roku życia? Średnio 120/80 – 130/86.

Przyczyny niskiego ciśnienia w dziecko

Zmniejszone ciśnienie krwi (niedociśnienie) często może wystąpić u dzieci po długiej chorobie. Częste zmęczenie, trudności rano przebudzenie, ból głowy, zawroty głowy i ciemne oczy, po gwałtownym wzroście – objawy niskiego ciśnienia u dziecka.

W przypadku wystąpienia tych objawów należy skonsultować się z lekarzem w celu zbadania. Ale nie panikuj. Zwiększyć ciśnienie może często bez interwencji medycznej. Konieczne jest, aby prowadzić aktywny tryb życia, hartowane, często być na zewnątrz.

Przyczyny wysokiego ciśnienia u dziecka

Jeśli w niskim ciśnieniu, typowo skutkami choroby, wysoka (nadciśnienie) – często w wyniku zmęczenia organizmie, zwiększenie aktywności fizycznej i psychicznej. Dlatego odkrywanie wyższe niż normalne ciśnienie krwi, nie spieszyć biec do lekarza, lepiej dać dziecku czas na odpoczynek, a następnie ponownie izerte ciśnienie.

Oczywiście, jeśli jest regularny wzrost długoterminowy, to lepiej, aby zobaczyć się ze specjalistą.

Przyczyną wysokiego ciśnienia może być:

 • choroby serca;
 • nadwaga;
 • dziedziczność;
 • choroby układu hormonalnego;
 • choroba nerek.

I nadmierne ćwiczenia w szkole może spowodować trwałą nadciśnienie pediatrycznych.

Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie

Ile ciśnienie powinno być w dziecku i jakie przyczyny mogą mieć wpływ na wzrost i spadek, mamy zdemontowane. Jednak ważne jest, aby mierzyć ciśnienie krwi, aby nie dostać fałszywe wartości.

Monitor może być dynamika używając tonometru, które muszą być obecne w apteczce każdego dziecka. Do pomiaru ciśnienia tylko wtedy, gdy dziecko jest spokojne i nie podniecony, w przeciwnym razie wydajność będzie zbyt wysoka. Sytuacja może być cokolwiek – stojąc, leżąc, siedząc, co najważniejsze, nie zmieniaj go podczas pomiaru.

Ponieważ ciśnienie zależy od dziecka, ważne jest, aby wybrać poprawną szerokość mankietu – nie więcej niż 2/3 przedramienia.

Leczenie nadciśnienia i niedociśnienia

Leczenie odchyleń od normy można przypisać tylko kardiologa lub pediatry, self-nadciśnienie i niedociśnienie angażowania się w każdym razie niemożliwe. Jedyną rzeczą, którą można zrobić przed skierowaniem do specjalisty – wiedzieć, ile ciśnienie powinno być w dziecku, a co dynamika było kilka dni, oczywiście pod warunkiem, że dziecko jest dobrze wypoczęty, spali, nie jest łatwe.

Jeśli lekarz wykryje jakąkolwiek poważną chorobę, będzie on powołać leki. Jednak rodzice ze swej strony może również stymulować szybkie odzyskanie dziecka. Jak to zrobić?

 • Stworzyć miłą, pozytywną atmosferę w domu iw szkole, bez nerwów, stresu i nadmiernego napięcia (ostrzec nauczycieli).
 • tryb naśladowania, szczególnie na spokojny sen, wziąć wystarczająco dużo czasu na sen.
 • Unikać drażniących, takich jak telewizor lub komputer, lub przynajmniej ograniczyć je do minimum.
 • Zorganizować pełny zdrowe odżywianie 3-4 razy dziennie – szczególnie owoce i warzywa. Wyeliminować sól, pikantny, palone, czekolada, kawa, woda gazowana. Pod zmniejszonym ciśnieniem tętniczym zaleca się pić słodką mocnej herbaty z cytryną.
 • Aktywność fizyczna powinna być z umiarem, i wyłączyć je w każdym razie niemożliwe, zwłaszcza jeśli pływania czy na zewnątrz.
 • Niskie ciśnienie krwi może być podniesiony poprzez codzienne kontrastu prysznicem.
 • Nastolatki całkowicie wyeliminowane, jeśli istnieje, paleniem tytoniu oraz alkoholu.

zamiast wniosku

Więc Podsumowując wszystko powyższe. Co trzeba zrobić, aby znaleźć wysokie lub niskie ciśnienie krwi u dzieci. Po pierwsze, nie tworzyć paniki. Odchylenie od normy – niekoniecznie konsekwencją ciężkiej chorobie. Zmierzyć ciśnienie kilka razy, w odstępach jednogodzinnych lub dwie, a jeszcze lepiej 12 godzin. Być może dziecko był zmęczony, za mało snu lub zbyt nerwowy. Po drugie, starają się zorganizować odpowiedni tryb, a moc, usunąć przeciążenie podczas codziennej rutyny, obserwować, co będzie ciśnienie 2-3 reszty dnia.

Jeśli ciśnienie wraca do normy w ciągu 3-4 dni, lub dziecko początkowo skarży się na złe samopoczucie (silne bóle głowy, nudności, ciemne oczy), niezbędne jest pilne zajęcie się do pediatry prowadzącego. W zależności od przyczyn, będzie on bardziej szczegółowe informacje i może przepisać leki. Brak niezależne środki leczenia – leki lub środki folk zastosować w każdym przypadku jest to niemożliwe!

odchylenie ciśnienia na dziecko musi znaleźć lekarza w miesięcznej kontroli, aw szczególności wypukłą przednią ciemiączko, nieproporcjonalnego wzrostu głowy i inne objawy. Jeśli ty sam odkryli wzrost lub spadek, czy dziecko jest niegrzeczne, nie śpi i płacze bez powodu, i powinno się skonsultować się z pediatrą.