250 Shares 9793 views

Seoul Metro: najbardziej interesujące i użyteczne dla turystów faktów

Seul jest miastem jednego miliona, stolica Republiki Korei. W nim mieszka ponad dziesięć milionów Koreańczyków. Oczywiście, trudno jest sobie wyobrazić, że ludzie w tym mieście można zrobić bez metra.

Metro w Seulu

Seoul Metro jest jednym z największych i najbardziej ruchliwych na świecie, łączy nie tylko stacji w mieście, ale podmiejskich tras. W ostatnich latach, budowniczych linii metra związały i kilka pobliskich miast do Seulu. Każdego roku, otwiera kilka nowych stacji i linii metra.

Dlaczego metro w Seulu, najbardziej popularną formą transportu?

Podróż po mieście wyłącznie drogą jest niemożliwe, tak, że każdy turysta powinien mieć odwagę, by zejść do metra w Seulu, systemu, który na pierwszy rzut oka może zaszczepić poczucie strachu każdego podróżnika. Po tym wszystkim, dla cudzoziemca jest praktycznie niemożliwe, aby dowiedzieć się nazwy stacji w języku koreańskim.

Seoul Metro wygląda jak ogromna ośmiornica rozciągając swoje macki we wszystkich kierunkach z miasta. W oczach zaczyna oślepiać obfitość stacji i linii. Ale w rzeczywistości, to metro jest jednym z najwygodniejszych na świecie. Wszystkie stacje są ogłaszane podczas wizyty w języku koreańskim, zawsze duplikowane w języku angielskim. Również powielane wszystkie napisy na licznych stacjach metra.

Pomimo faktu, że Metro Seoul ma piętnaście punktów sprzedaży, turysta łatwo zorientować stacje, poprzez znaki i światła wyświetlacza, przetłumaczony na kilka języków.

Metro działa komórkowej, a każda stacja jest wyposażona w małej kawiarence i automatów do sprzedaży kawy, ciastek i innych prostych posiłków.

Że metro pozwala na łatwy dostęp do dworca kolejowego lub lotniska. Turyści będą wystarczające, aby wiedzieć na stację, na której powinien iść, i uważnie obserwować podświetlenie wewnątrz wagonów.

Seoul Metro jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie. Na stacjach, wielu policjantów, a ściany są automaty z maskami gazowymi w nagłych przypadkach.

system metra w języku rosyjskim: czy jest to możliwe?

Jazda Seoul Subway wydaje trudne na pierwszy rzut oka. Aby to zrozumieć, trzeba trochę umiejętności i cierpliwości, ale warto robić, wciąż planuje wyjazd do Korei. Więc turyści będą mieć więcej czasu, aby poruszać zawiłości zwane „Seoul Metro”. Jazda w języku rosyjskim jest dość powszechne w sklepach miejskich. Wielu Koreańczyków nawet produkować obwody podziemne w dwóch językach, podczas gdy inni piszą nazwy stacji rosyjskich liter, aby ułatwić dla turystów z Rosji wymowa przeznaczenia.

Jak zrozumieć schemat Seoul Metro?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, że każda linia jest widoczna na mapie, ma swój własny kolor. tylko dziewięć linii, ale łączą się ze sobą ponad tysiąc miast i stacje przedmieściach. Każda stacja ma swój własny numer konkretnego, co znacznie ułatwia pracę turystów z metra systemu. W celu przeniesienia do innego oddziału, konieczne jest, aby znaleźć stację interchange. Są zawsze na przecięciu dwóch gałęzi prawa i są oznaczone odpowiednim kolorem. Wszystkie znaki na stacjach są oznaczone kolorami linii metra, tak pomylić będzie bardzo trudne.

Wchodząc do metra, turysta może kupić program niemal każdy centymetr kwadratowy. Są one sprzedawane w sklepach typu convenience, samochodów i kawiarni. Duże mapy metra wiszące na ścianach stacji metra i interaktywna mapa metra Seulu pozwoli turystom nawet określić najkrótszą drogę między dwiema stacjami.

W wielu przypadkach, napisy na obwodzie jest tak oczywiste, że nie wymaga dodatkowego tłumaczenia języka koreańskiego.

Atrakcje Seul wskazując stacje metra

Wielu turystów podróżujących w Seulu, chcąc zobaczyć jak najwięcej zabytków w krótkim okresie czasu. Dlatego trzeba wiedzieć najbliżej głównych zabytków stacji metra:

Wieża telewizyjna w Seulu. Aby zobaczyć ten cud techniki koreańskiej chce każdy podróżny. Najbliższa stacja metra znajduje się „Changmuro” i „Itaewon”.

Myeongdong ul. Jest to najbardziej znane ulice Seulu. Tutaj można kupić różne pamiątki i wnieść znaczący zakup. Praktycznie nie ma produktów, które nie byłyby sprzedawane na ulicy Myeongdong. Najbliższa stacja nazywa – „Myeongdong”, znajduje się na niebieskim wątku.

Zoo Seul. Każdy turysta chce odwiedzić ten rozległy park, który jest domem dla tysięcy różnych zwierząt. Najbliższa stacja metra jest również w niebieskim wątku i jest nazywany „Seul duży park”.

Park rozrywki "Lotte Słowo". Jest to ogromny park wewnętrzna nie tylko w Seulu, ale również w całej Korei. Stacja znajduje się najbliżej parku o nazwie „Jamsil”.

"Olympic Park". Aby znaleźć się w Seulu, czyli do odwiedzenia „Olympic Park”. To warto wydać oglądania światła dnia. Obok niego znajduje się stacja metra, jest on oparty na fioletowym wątku.

War Museum. Turyści nie zawsze dostać się do tej atrakcji Seul, ale jeśli istnieje co najmniej jeden wolny dzień, warto zarezerwować na zwiedzanie muzeum. Najbliższa stacja metra jest nazywany „Jamsil” i znajduje się na przecięciu dwóch linii.

Zainspirowany odkrywania licznych atrakcji stolicy Republiki Korei, warto pamiętać, że metro nie jest obsadzone.

Seoul Metro: godziny pracy

Wielu odwiedzających są zaniepokojeni eksploatacji podziemnej. Należy pamiętać, że w dni powszednie metro otwiera swoje drzwi na wpół do piątej rano i kończy pracę w godzinach porannych. W weekendy metro w Seulu rozpoczyna się wcześnie, ale ostatni pociąg zatrzymuje się na północy. Warto wiedzieć, że przedział pociągów jest zazwyczaj nie więcej niż sześć minut. To wystarczy do zapewnienia sprawnego transportu pasażerów.

Seul metra jak najlepiej przez wielu ekspertów międzynarodowych, więc podróże do Korei, należy skorzystać z szansy, aby go zbadać dokładnie.