172 Shares 2191 views

Masaż dla niemowląt: podstawowe aspekty

Masaż dla niemowląt – to nie tylko dbanie o dziecko, ale również świetny sposób, aby wyrazić swoją miłość. Pomaga uspokoić dziecko i ułatwiają jego snu.

Kto jest masaż dla niemowląt w domu?

Przede wszystkim – to delikatne, rytmiczne głaskanie ciała dłoni dziecka. Ponadto, można również delikatnie ugniatać kostek, nadgarstków i palców dziecka.

Kojące pociągnięcia stymuluje produkcję hormonu oksytocyny u matki, dziecka, a nawet papież, gdyby nie patrzy, jak wykonać masaż dla niemowląt. Jest to hormon, który powoduje uczucie miłości, ciepła, czułości, kiedy trzymasz dziecko w ramionach lub karmienia piersią.


Jakie są korzyści z masażu dla niemowląt?

Masaż może pomóc dziecku:

  • wzmocnić jego przywiązanie do ciebie;
  • zachować spokój;
  • mene stać się płaczliwy;
  • Śpię lepiej.

Badania naukowe pokazują, że masaż dla niemowląt może zmniejszyć liczbę chorób związanych zimno dziecka. Istnieje również teoria, która twierdzi, że skóra na kontakt ze skórą matki i dziecka zachęca do rozwoju mózgu dziecka.

Można zauważyć, że wydajność ich masażu dziecka poprawia nastrój. Jest to czas aktywnej komunikacji z nim, a kontakt wzrokowy. Dlatego masaż dla niemowląt matek może pomóc uporać się z depresją poporodową.

Kiedy lepiej jest zrobić masaż?

Spróbuj wybrać czas pomiędzy dwoma karmieniami – gdy dziecko nie jest zbyt głodny lub z pełnym żołądkiem, ale nie tuż przed karmieniem. Masaż krótko przed snem pomoże dziecku odpocząć. On będzie spokojny i gotowy do snu.

Co należy przygotować przed rozpoczęciem masażu?

Upewnij się, że pomieszczenie jest ciepły i projekt-free. Następnie położyć dziecko na ręczniku lub złożone pieluchy może mieć na matę. Niektórzy ludzie wolą pozostawić masaż na kamizelki dla dzieci, aby nie być schładza. Jednak pożądane jest, aby był całkowicie nagi.

Ponieważ to jest – to szczególny czas dla Ciebie i Twojego dziecka, upewnij się, że nie ma żadnych zakłóceń. Jeśli masz zwierzaka, wysłać go do innego pokoju, wyłączyć telefon komórkowy. Włącz pewnym relaksująca muzyka, ale nie głośno – tak, że dziecko słyszy, co mówisz do niego.

Ponadto, będziesz potrzebować:

– olej masażu;
– podpaska lub pielucha;
– ubrania dla dziecka do noszenia go po masażu.

Używanie kremów lub olejków ułatwi poślizgnięcia ręce skóry dziecka i pomóc go jeszcze bardziej relaksujący. Jednak przed użyciem trzeba nanieść niewielką ilość oleju do sprawdzenia reakcji alergicznej.


W jakim wieku jest wykonywany masaż dla niemowląt?

3 miesiące – jest to wiek, kiedy dziecko jest już zaczynają się dobrze trzymać głowę i sens patrzeć na obiekty wokół niego. Jest to idealny wiek by zacząć robić mu masaż. Jednak pediatrów zaleca się go uruchomić znacznie wcześniej – w 5-6 tygodni. Jeśli zaczniesz w tym wieku, zaledwie trzy miesiące dziecko jest już wykorzystywany do startów masażu i cieszyć się nim.

Jak masować?

– Nałóż trochę oleju lub kremu na ręce, pocierać ją między dłońmi.
– Bardzo delikatnie zacząć masować skórę dziecka, zaczynając od stóp.
– Kontynuowanie tarcie, poruszając się lekko ściskając łydek i ud.
– Do masażu klatki piersiowej i brzucha delikatnie położył obie dłonie na środku ciała. Ramiona w bok, jakby wygładzania stron książki.
– Kontynuować masaż dopóki dziecko jest podobne.