749 Shares 9414 views

EGD wysoce pouczające metoda diagnozowania żołądku

EGD lub fibrogastroduodenoscopy – metoda instrumentalnej badanie żołądka i dwunastnicy, przeprowadzone za pomocą optycznych przyrządów gastroskopem. Metoda ta jest jednym z kluczowych stosowane do diagnozowania patologii żołądka.

Wskazania do EGD żołądka:

– potrzeba udoskonalenia diagnozy chorób pierwotnych żołądka (nieżyt żołądka, wrzody trawienne guzów);

– określenie zmiany znaku w żołądku w związku ze zmianami w sąsiadujących narządach (jelita, trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego i);

– identyfikacja ciał obcych.

EGD żołądek jest wskazany niestrawność żołądka, zwłaszcza gdy okazało się u pacjentów w wieku powyżej 40 lat, krwawe wymioty, długotrwała biegunka, niedokrwistość z niedoboru żelaza.

Przeciwwskazania pracy:

– choroby przełyku (bliznowacenie i zwężenie guza, zapalenie uchyłków) i otaczającego narządów (wole mostkiem tętniak aorty znaczne krzywizny kręgosłupa);

– z ciężką niewydolnością serca i płuc;

– rozszerzone żyły przełyku.

Przygotowanie do żołądka EGD

Aby przeprowadzić EGD żołądek nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Planowane gastroskopia Badania prowadzone w godzinach porannych. Pacjent musi przyjść na pusty żołądek gastroskopii lub nie wcześniej niż cztery godziny po spożyciu, a także z podejrzeniem zwężenia odźwiernika – nie wcześniej niż osiem godzin. Po badaniu rentgenowskim stosując endoskopię, baru można wykonać nie wcześniej niż jeden dzień. gastroskopia awaryjne do celów diagnostycznych i terapeutycznych w krwawienia żołądka prowadzi się bez wcześniejszego przygotowania pacjenta w każdej chwili. W niektórych przypadkach, EGD w znieczuleniu. Jest to konieczne przede wszystkim na badanie wskazań nagłych.

Pre-pacjent wyjaśnił, że w toku postępowania, mówić i przełykać śliny. Pół godziny przed badanie pacjenta wstrzykiwano podskórnie siarczan atropiny. Kilka minut przed badaniem wyjęciu protezy i błony śluzowej gardła nawadniać dikaina rozwiązanie dla znieczulenia miejscowego. Pacjent kładzie się na stole operacyjnym uniwersalnego do pozycji na lewym boku. Tułów powinny być wyprostowane, ramiona do tyłu, mięśnie są rozluźnione. W jamie ustnej, a ustnik jest umieszczony w sterylnym sondy podawany.

Czas trwania 10-15 minut gastroskopii. W trakcie badania pacjent nie ma bólu nie czuje. Jama żołądka podczas badania wprowadzono niewielką ilość powietrza dla rozkładania fałdy błony śluzowej. Może to spowodować małą uczucie pełności w żołądku. W obecności guzów podczas gastroskopia biopsja pobierana przez badanie histologiczne tkanek i postać diagnostycznego nowotworu.

Po EGD pacjent nie może jeść, nie pić i nie palić w czasie 1-2,5 godziny, aż do całkowitego odzyskania połykaniem. Jeżeli w trakcie dochodzenia przeprowadzono biopsję – jedzenie w ciągu dnia służy tylko schłodzone.

: Przed EGD żołądek konieczne przeprowadzenie badania rentgenowskie pacjenta w celu wykluczenia przeciwwskazań jest przełyku zwężenie, uchyłkowatości, żylaki.

Badania mogą wystąpić powikłania:

– perforacja przełyku i żołądka;

– krwawienia po biopsji;

– łamanie serca i układu oddechowego.

Przeprowadzenia gastroskopii wszystkich zasad, wskazań i przeciwwskazań i prawidłowego przygotowania pacjenta na to pozwala Badanie jest całkowicie bezpieczne i aby zapobiec rozwojowi powikłań.