220 Shares 6800 views

Arbuz sorbet. kucharze przepisu i zalecenia

Sorbet – to zimny deser, który jest nieco podobny do lodów, ale różnej fakturze. On jest nie tylko smaczne, ale również orzeźwiający w czasie upałów. W tym artykule dowiesz się, jak gotować arbuz sorbet w domu. Przygotowanie tego deseru jest szybkie i łatwe.

Korzyści z arbuza sorbet

Dla tych ludzi, którzy mają cukrzycy lub miażdżycy, ten deser jest bardzo przydatna. Uważany jest za suplement dla wszystkich grup wiekowych. Sok arbuz ma węglowodanów, białek, tłuszczów, pektyn i kwasy organiczne, które korzystają każdy organizm.

Gdy zapalenie trzustki arbuza sorbetu powinna być spożywana jako zimny łagodzi i przywraca wewnętrzny korpus. Jeśli zakażenie nerek, podczas gdy sok z arbuza pomaga je oczyścić.

Ze względu ciało sorbet nasyca witaminami, takimi jak C, PP, E, wapnia, potasu, sodu, magnezu i żelaza. Deser jest bardzo przydatna dla osób z chorobami układu krążenia.

Jak widać, arbuz sorbet jest bardzo przydatne, więc w lecie, spróbuj tak często, jak to możliwe, aby gotować dla rodziny.

składniki

Aby przygotować ten smaczny i zdrowy deser, musimy następujące produkty:

1. Miąższ arbuza – 700

2. Lemon duża – 1 szt.

3. Cukier – 110 g

4. Oczyszczona woda – 250 ml.

Szacunkowe ilości składników. Na początek zaleca się robić pół porcji. Jeśli Ci się spodoba, to można zrobić deser i więcej.

Arbuz sorbet: przepis ze zdjęciem

Aby rozpocząć dobry umyć jagody, a następnie przeciąć na pół. Na jednej połowie, wyjąć mięso z łyżką, usunąć kości. I wtedy pożądane jest zważyć. Może trzeba, a druga połowa z arbuza.

Kiedy badane na obecność kamieni miazgi, składając kawałki do blendera. Jest to konieczne do mielenia do uzyskania jednolitej masy. Z pomocą sokowirówkę (ręcznie można) wyciskanie soku z cytryny i wysłać go do pojemnika z sokiem z arbuza. Wszystko musi być dokładnie wymieszane. Masa jest wtedy pożądane mielenia przez sito, które mogą występować w kości, które powinny być w deser.

Teraz możesz ugotować syrop cukrowy. Wodę miesza się z cukrem i ustawić na małym ogniu. Aby syrop nie jest spalony, cały czas mieszając go. Kiedy pokipit maksymalnie dwie minuty, wyłącz palnik i umieścić cool.

Syrop i masa arbuz połączyć. Teraz mamy do wyboru drogę do zamrożenia deser lepiej. Kwestia ta zostanie omówiona w dalszej części artykułu.

Metody zamrożone arbuz sorbet

Pierwszy i optymalny wariant – wlewa się do uzyskanego pojemnika na żywność z tworzyw sztucznych deser. Następnie wysłać je w zamrażarce przez trzy godziny, po czym sorbet jest gotowy do użycia.

Druga metoda jest bardziej odpowiedni dla osób lub dzieci. Wlać deser arbuza w formach silikonowych lub plastikowych kubkach, włóż do zamrażarki na 40-50 minut. Kiedy był mały zamrożenie, umieścić w patyczków do lodów sorbet. Po 2 godzinach wyjąć i sprawdzić. Jeśli zamrożenia, następnie dwie sekundy silikonowej formy powinna być zanurzane w gotującej się wody, aby ułatwić jego osiągnięcia. Uzyskaj mrożonego soku w postaci lodów.

Dzięki trzeciej metodzie, można zrobić dekoracje dla wszelkich napojów. Jeśli masz foremek z różnymi postaciami, wlać do nich sorbet. Umieścić w zamrażarce i przygotować lód. Taka oryginalna dekoracja będzie wyglądać do Morse, sok lub koktajl.

Dodatkowe składniki arbuz sorbet

Ten deser łączy się z wielu produktów, które podkreślają elegancję, wyrafinowanie i oryginalność potraw. Na przykład, mięta dodać orzeźwiający efekt, który w lecie jest niezbędne dla organizmu. Jednak ludzie z chorobami serca, konieczne jest, aby spożywać z umiarem.

Bardzo ciekawe połączenie uzyskuje się, jeśli sok z arbuza, dodać trochę grejpfruta. Deser włączyć zarówno słodkie i gorzkie. Jednak taka kombinacja jest amatorem, bo nie każdy lubi grejpfruta.

Truskawki, maliny, jagody, jeżyny, porzeczki w doskonałej harmonii z soku z arbuza. Z tych jagód uzyskuje nowe doznania smakowe. Arbuz sorbet staje się bardziej kompletny i odżywczy obronny.

prezentacja

Deser powinien być nie tylko smaczne, ale także piękne. Dlatego też, przed zastosowaniem należy pomyśleć o prezentacji potraw. Na przykład, można rozłożyć sorbet na środku okrągłej płytki, umieścić kilka malin i wlać syrop wokół.

Więcej deser można umieścić w zlewce, i aby go dołączyć do skraju małego plasterka arbuza, cytryny, kiwi, truskawki, lub liści mięty całość.

Bardzo piękne danie uzyskuje się słodkim sosie, podawane z deserów. Może być na krawędziach płyt umieścić kropli w postaci kwiatów lub ozdoby. Ważne jest, aby pamiętać, że deser powinny być tak jasne, że chciałaby mieć.

kulinarne wskazówki

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić sorbet arbuza w domu. Przepis jest prosty i przystępny dla każdej rodziny. Istnieją jednak pewne niuanse, na który chciałbym zwrócić uwagę.

Jeśli nie chcesz, aby diety i danie niskokaloryczne, można dodać więcej cukru i wody, aby zastąpić mleko. Następnie dostać deser bogatsze i satysfakcjonujące. Słodki i kwaśny deser arbuz się nie tylko za pomocą cytryny, ale wapna. Ale nie zapominaj, że odmiana jest inny, więc przed zamrożeniem deser lepiej jest spróbować i przynieść do smaku, a nie opierać się na receptę.

sorbet arbuza można przygotować wspólnie z dzieckiem. Niech to pomaga usunąć i dodać miąższ. Taka aktywność jak dziecko, a ty jesteś szczęśliwy, aby spędzić razem czas.

Zawsze gotuję z nastroju i miłości. Bo inaczej potrawa okaże się nie tak dobrze, jak byśmy chcieli. Niespodzianka i raduyte twoi przyjaciele i rodzina z nowych, oryginalnych i wyśmienitych potraw.