631 Shares 8816 views

Julia Mahalina, primabalerina Teatru Maryjskiego: biografia, życie osobiste, praca

Yuliya Wiktorowna Mahalina – znany rosyjski baleriny, primabalerina z Teatru Maryjskiego, nauczyciel w klasie baletowej, a także zwycięzca i laureat wielu nagród, takich jak „złoto” i reflektory Benois de la Danse.

Ogólne biografia

Imię Yulii Mahalinoy dziś dobrze znana większości ludzi, w jakiś sposób stara się zrozumieć rosyjską sztukę narodową. Julia Mahalina – tancerz, który, podobnie jak wielu jego kolegów, pomógł podnieść rosyjskiej szkoły baletowej nadzwyczajnych wysokościach, pokazując światu doskonałe opanowanie rosyjskich tancerzy.

Repertuar kobiet w tej chwili jest niemal rekordowa liczba stron: tancerz nie tylko znakomicie wygrał z powrotem na słynną rolę w „Jeziorze łabędzim” czy „Śpiącej królewnie”, ale jest również i to swego rodzaju pionierem w wielu innych baletach jeszcze nieznanych autorów. Nie trzeba dodawać, że po Julii Mahalina tańczyła rolę nieznanej sztuce, to jest szybko zyskuje na popularności?

dzieciństwo

Należy zacząć od początków utalentowanych tancerzy, które prowadzą do pięknego i starożytnego miasta nad rzeką Newą – Leningradzie, obecnie Sankt Petersburg. To właśnie tam w 1968 roku, 23 czerwca urodziła przyszłego artysty. Od urodzenia Makhalin los postanowił przetestować siłę – w małej dziewczynki w wieku zdiagnozowano – paraliż nóg, dlatego Julia kulał źle. O wszelkich tańców i to nie może być, ale okazało się, że najlepszym lekarstwem dla małej dziewczynki. Nie zwlekaj, rodzice Makhalina oddał córkę do klasy baletowej, który pomaga jej w walce z chorobą. A wybór terapii okazały się absolutnie poprawne.

Już w 15 lat dziewczyna wykazuje wybitne osiągnięcia w tańcu. Jest wyposażony w naturalnej elastyczności i kalectwo zniknie z losami młodej baletnicy. Jej talent powiedział Konstantin Siergiejew, znany w tym tancerz i choreograf baletu czas. I to wszystko w tych samych 15 lat dziewczyna tańczy na scenie Teatru Maryjskiego Raymond z tego samego baletu i roli Medora w „Le Corsaire”.

wczesne lata

Sukces zaczyna towarzyszyć młoda baletnica, ale było zawsze pełne wokół zavistnits, którzy w każdej chwili byli gotowi dźgnąć dziewczynę do najmniejszej skazy lub nadzoru. Więc brak długo uważany danych zewnętrznych Makhalina. Nadmiernie wysoka, z długimi rękami i nogami, trochę nieproporcjonalne dziewczyna świeciły na scenie, zasłaniając szablonu zewnątrz kolegów. Julia Mahalina, wzrost, waga i ogólne proporcje które były dalekie od standardów baletowe, wniesionych w sztuce z nowym wyglądem i nowego sprzętu. Dlatego nikt nie może teraz po prostu zwrócić uwagę na brak baletnicy, która jest jego największy wzrost – Mahalina dawna wprowadzone stateliness tancerzy w modzie.

Pierwszy zjazd w Teatrze Maryjskim otwiera wiele drzwi do baletnicy. W wieku 16 lat, była zadziwiająco miał wiodącą rolę w „Dziadku do orzechów”, a rok później w produkcji rodzimy klasa balet taniec dziewczyna Odile w sposób pas de deux w „Swan Lake” baletu. W rok później zakończy Akademia Rosyjski balet Vaganova. I w tym samym czasie jej kontynuowania dalszego szkolenia w Leningradzie Państwowego Teatru Opery i Baletu, który jest teraz zwanym Teatru Maryjskiego.

Pierwsze sukcesy

To właśnie w Teatrze Maryjskim Julii Mahalina, obserwując twórczą tancerzy dorosłych zatrudnionych powinna rozpocząć tancerz doświadczenie. Ona osełki swoje umiejętności, podnosząc jakieś występy, że była oferowana, a każda dziewczyna ostrożnie wkłada całą swoją duszę.

Jeśli nastolatek jest „Jezioro łabędzie” w wykonaniu kobiet został pozbawiony dramaturgii i siła, które powinny być obecne w tej historii, to jest teraz rola Odette Julia Mahalina wykonywane idealnie sensownie. To był prawdziwy sukces, jeden z pierwszych i najbardziej namacalnym w karierze baletnicy.

teatru Maryjskiego

Studia w Teatrze Maryjskim nie dano łatwo, chyba nikt w historii baletnicy, ale każdy z nich z osobna i wszystkich razem stały się symbolem tego miejsca, jego duszy, a całość rosyjskiego baletu.

Julia otrzymała ogromną inspirację w murach teatru: Chciałem nie tylko poprawić, ale show i wszyscy inny poziom. Ponieważ dzięki pracy z doskonałymi nauczycielami, bardzo szybko Mahalina stał się jednym z ulubionych teatru. Olga i Giennadij Moiseev Selyutsky – nauczyciele, których nigdy nie zapomnę, bo wysłali młodą tancerkę, pomogła zbudować i do pełnienia roli, omawiając z nowych partii i koryguje błędy w starym ją. W rezultacie: po 4 latach treningu Yuliya Mahalina otrzymała status primabaleriny Teatru Maryjskiego. Stało się to punktem odniesienia, to kobieta, która weszła na dużej scenie swój słynny rezon i wysokiego stopnia.

"Anna Karenina" balet

W swojej karierze baletnicy tańczył szesnaście różnych główne role, z których niektóre były dobrze znane publiczności, podczas gdy inni nie są w ogóle znane. Jeden z tych „nieznany” rolą była częścią Anny Kareninoy w tytułowej baletu.

Spektakle oparte na książkach zawsze były o wiele trudniejsze pomysły oryginalnych kompozytorów. Jeśli obraz jest jasne, kto kompozytor pokazał w swojej pracy, można było sobie wyobrazić, jak chcesz, to bohaterowie książki przestrzegane ścisłe ramy. I ruchy i kostiumy, a nawet emocje – wszystko musi być zgodne z opisem autora i zażądał wyraźne działanie naprawdę zachęcić widza.

Mahalina stała się pierwszą wykonawczynią partii i wprowadzony, jeden z najlepszych. Według większości baletnicy, to wydajność nie mógł tańczyć kobietę, nie wiedząc o tej powieści i nie zrozumieć całą historię Anny Kareninoy. W celu najtrafniej oddają stan emocjonalny bohaterki, Julia za każdym razem „umiera” na scenie przez cały najgłębszym tego słowa znaczeniu. Balet „Anna Karenina” był najtrudniejszy w karierze baletnicy, ale to właśnie on dał kobiecie status poważnego i dramatycznego wykonawcy rosyjskiego baletu.

obecne działania

Obecnie Mahalina z biznesu, a teraz pracuje nad twórczym rozwoju nowej generacji młodych tancerzy. Odtąd ta kobieta przechodzi całe swoje doświadczenie i umiejętności z innymi dziewczynami, tak aby kontynuować ugruntowaną tradycję.

Podczas swojej kariery kobieta pobyla nie tylko tancerzem, ale również jest aktorką, jak zawsze chciał matkę: kilka filmów zostały dokonane featuring baletnicą.

Jeśli chodzi o rodziny, Julia Mahalina, którego życie osobiste została całkowicie wchłonięta przez balecie nie ma w tej chwili męża i mieszka w tym samym Leningradzie z rodzicami. Utalentowana kobieta i wspaniałą osobą w studiu baletowym pokazał charakter nie jest dość łatwy w domu. Być może to był powód, dla którego Julia Mahalina (mąż zażądał rozwodu) jest jeszcze jeden.

Jednak nie należy zapominać, że są ludzie na świecie, które nie są przeznaczone dla innych, ale są niezbędne dla konkretnego przypadku – kobieta oddała do baletu. I jeszcze przez wiele dziesięcioleci tancerz zostanie zapamiętany za granicą w ramach szczególnego tytułu, którą zasłużenie zyskał – „Imperial Dancer”