303 Shares 4603 views

Znaczenie imienia Odyseusza. Historia pochodzenia nazwy

Imię Odyseusz sobie grecką epickiego bohatera. W jego podróżach, wiemy dzięki poematów Homera. O Odyssey wymienione i innych starożytnych autorów. pisarzy europejskich, od renesansu do współczesności, jak zawsze wykazywał wielkie zainteresowanie postacią bohatera. Nie jest to zaskakujące. Po tym wszystkim, kultura starożytnej Grecji był jednym z fundamentów cywilizacji europejskiej. Wiele nowoczesnych nazwy miejscowości, nazwy terminów naukowych ma swoje korzenie w starożytnym języku Grecji.

Pochodzenie nazwy

Istnieje kilka wersji o wartości znamionowej. Przekład najbardziej popularne – „zły, zły”.

Alternatywą sens nazwą Odyseusza – „zły bogowie”. Ta postać jest najbardziej prawdopodobna. Niewiarygodny testu, który miał do pokonania Odyssey, rzeczywiście może być wyjaśnione tylko przez wrogie interwencji siły wyższej.

Wreszcie trzecia wersja zwolenników dostrzec wspólne korzenie w nazwach Odyseusza i Zeusa do pisania w języku greckim. Według legendy, Odyseusz był potomkiem najwyższego boga olimpijskiego. Na linii matczynej, jak jego pradziadek był Hermes. Tak więc wśród przodków Odysei – Tylko dwóch bogów. Doskonale nadaje się do drzewa genealogicznego bohatera, który popełnił wiele atutów.

Funkcje greckie imiona

Mieszkańcy starożytnej Grecji miał żadnych nazwisk. Najprawdopodobniej sytuacja ta jest przejawem demokratycznej greckiego miasta – człowiek nie może być przestrzegana tylko dlatego, że należą one do szanowanej rodziny. Dlatego też, każdy starał się wysławiać się własnymi osiągnięciami, napisać swoje nazwisko w historii.

Brak ogólnie przyjęte zasady dotyczące sposobu nazywania dziecka, w starożytnej Grecji nie istnieje. Często nazwy zostały podane na cześć jednego z bogów. Na przykład, Diodor oznacza „dar Zeusa”. Również dawne imiona greckie może odzwierciedlać cechy, które chcieliby zobaczyć rodziców w ich dziecka. Wywołanie córkę Zofię, że w ten sposób chciał mądrości. Kiedy podano nazwę Nikon, mając nadzieję, że jego syn będzie zwycięzcą, ponieważ będzie patronem bogini Nike.

Historia Odyssey

Więcej szczegółów w życiu naszego bohatera opisanej przez Homera. Po ślubie z Penelope Odyseusz określone cieszyć się spokojnym przyjemności życia rodzinnego, ale był zmuszony udać się do wojny trojańskiej. Wynaleziony sztuczka je z drewnianym koniem Grecy przyniósł zwycięstwo.

Dalsze wędrówki Odyseusza, które trwało dwadzieścia lat, spowodowały niezadowolenie bogów i niefortunnych okolicznościach. Kiedy był w końcu w stanie wrócić do Itaki, został obrócony o Athena słabego starca.

W tym czasie jego żona Penelopa Woo dziesiątki zalotników, mówiąc jej, że Odyseusz zaginął dawno temu. On musi zdać test, aby udowodnić swoją tożsamość. Po Penelope rozpoznał go, Odyseusz zabija ją zalotników i organizuje triumfalnie uroczystość.

Tak więc, jak historia rozwija wartość imię Odyseusz ulega zmianie. Jeśli za pierwszym razem nie miał do czynienia z gniewu bogów, a następnie pod koniec tej historii on sam jest tak zły, że zmiecie wszystkie przeszkody z jego drogi. W finale, pojawia się królewski potomek Zeusa, prawowitego właściciela ich własności.

wędrówki Odyseusza

bohater Homera jest znana, a przede wszystkim bardzo długi powrót do domu z wojny trojańskiej. Odyseusz musiał przejść przez niezliczone przeszkody. Wiele znaków niezwykłe i niesamowite spotkał podczas swoich podróży.

Lotofagowie na wyspie Odyseusza i jego towarzyszy niemal stracił pamięć. Po upływie tego dzielnego bohatera musi walczyć z ogromnymi Cyklopa. Odyssey nadzieję na powrót do ich kraju zniszczonego przez swoich ludzi. porywają one swojego lidera w futra i uwolnić je, spodziewając się tam znaleźć skarby. Ale istnieje wiatr zdobyłem Odyssey Eolom, statki i niesie daleko w morze. Musi uciekać od ogrów, żeglować między Scyllą a Charybdą , i oprzeć się urokowi syren.

Przygoda nie ogranicza przestrzeni morskiej. Odyssey na radą wróżbity Tejrezjasza zajmuje dużo lądową podróż. Z wiosła na ramieniu, patrzy na ludzi, którzy nie znają morze.

charakter

Jeśli Zeus Odyssey odziedziczyła upór i niezłomnego ducha, to kolejny z jego pradziadka, Hermes był przebiegły i przedsiębiorstwa. Te cechy pomogły mu przetrwać wiele śmiercionośnych sytuacji, które miały miejsce podczas długiej podróży.

Odyseusz często przebiegły, oszukują, kreślenia. Działania te pomogą mu przetrwać, ale często są one ustawione przeciwko Odysseus blisko nich ludzie. Jednak ważne jest, aby poglądy zwykłych śmiertelników, dla kogoś, kto jest zmuszony do uniknięcia machinacje bogów?

Odyseusz nie przypomina innych greckich bohaterów. Nazwy większości z nich są połączone ze zwycięstwa w uczciwej walce. Niektóre z nich odniosły sukces dzięki fenomenalnej siły fizycznej, Herkulesa. Inni wykorzystali umysł i dyplomację jako Jason. Tylko Odyseusz stał się sławny jako oszusta i oszusta.

romanse

Podczas wędrówki Odyseusz spotkał wielu wybitnych kobiet. Część z nich została jego kochanką. Odyseusz spędził rok na wyspie czarodziejki Kirke i siedmiu lat z nimfą Calypso mieszkał. Jednak jego relacje z kobietami były wyjątkowo szczery. Odyseusz nigdy ukrywać przed najbliższymi, że nie przestaje dążyć do zjednoczenia z Penelope, który czekał na niego w Ithaca.

Jest to poważny paradoks w charakterze naszego bohatera – kłamcą i ostrożny w kontaktach z ludźmi i bogami, on jest wierny i stały w miłości. Nic dziwnego, że alegoryczny sens nazwą Odyseusza – wierny mąż. Celem wszystkich swoich wędrówkach – powrót do domu, do mojej rodziny.

Odyseusz w Portugalii

Historia pochodzenia nazwy jest pełen niespodzianek. Dotyczy to nie tylko dla ludzi, ale także dla miasta. Według jednego z popularnej legendy, nazwa portugalskiej stolicy Lizbonie pochodzi od imienia Ulissesa. Uważa się, że po powrocie do Itaki, jego podróż nie kończy.

Aby odwdzięczyć Posejdona, Odyseusz podszedł do podróży na piechotę. Proroctwo instruując go, aby szukać ludzi, którzy mieszkają w pobliżu morza, ale nie wie, jak pływać na statkach.

Podróż była długa. Odyseusz wreszcie osiągnął zachodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Przedłużony tylko Atlantyk. Tutaj, na skraju ziemi, Odyseusz spotkał ludzi, którzy brali wiosło na ramię dla łopatą. Były przodkowie współczesnego portugalskim. Odyseusz nauczył ich sztuki statku. Później Portugalczycy stał się naród wielki nawigator.

Nazwa dziś Odyssey

Pochodzenie imion męskich, znajomy naszego ucha, można doszukiwać się wysokim stopniem pewności. Wiele z nich pochodzi z Biblii. Inne pochodzą od imion chrześcijańskich świętych. Wiele z nich posiada także chcąc nazwać dziecko na cześć bohaterów starożytności.

Niektórzy rodzice obawiają się, że jeśli greckim znaczeniu nazwy Odysseus wpływu na charakter swoich dzieci. Nikt nie chce, aby ich syn rozgniewał i zawsze zły. To bezpodstawne obawy. W sieciach społecznościowych, liczba użytkowników zarejestrowanych z nazwą Odyseusza. Komunikować się z nimi pokazuje, że to jest zabawa i przyjaznych ludzi.

Chce mieć dziecko było piękne imię – Odyseusz śmiało nazwać!