606 Shares 8425 views

Spotkanie z karawaną młodzieży to piękna tradycja czy relikt przeszłości?

Gdzie była ta rosyjska tradycja – spotkanie z karawaną młodych? Co to oznacza? Jak zorganizować to poprawnie? Odpowiemy na wszystkie pytania w tym artykule.


Wracamy do ciebie kilka wieków temu. Rosyjska wioska. Zwiedzanie ślubu. Spotkanie młodzieży z przyczepą kempingową odbywa się pod koniec święta głowy. Największą część otrzymali nowożeńcy, a potem ich rodzice i najbliżsi krewni. Monety były wypiekane u podstaw chleba i dano muzykom. Resztę dano dzieciom. Była reguła – otrzymana od młodego bochenka – dawać w zamian pieniądze lub inne przydatne w domowym prezentze.

Cóż, spotkanie z karawaną młodzieży urodziło się w Rosji w XIX wieku i szybko ewoluowało. W nowoczesnym czytaniu wygląda to tak: w miejscu, gdzie odbywa się święto, "korytarz" wybudowany jest przez gości. Nowicjusze przychodzą i idą wzdłuż niego do holu. Po drodze goście klaskać, posypać się młodymi różanymi płatkami, konfetti, ryżem, zbożem lub monetami – na swój gust. Jeśli świętowanie w zimie lub w złej pogody – przenieść tę akcję do pomieszczeń. Następnie rodzice spotykają młodych ludzi z przyczepą kempingową. Matka pana młodego trzyma chleb w eleganckim ręczniku, a tacie ojca panny młodej z szampanem lub jakimkolwiek innym napojem. W przypadku braku jednego z rodziców lub w przypadku braku chęci uczestniczenia w rytuale, można to zrobić tak, aby spotkanie prowadzone było przez dwie matki, a zamiast matki panny młodej przyszła kolejna kobieta. Od czasów starożytnych bochenek był znakiem adopcji oblubienicy w nowej rodzinie, dlatego trzyma go teściową, która jednocześnie potrafi powiedzieć takie słowa:

"Gratulacje, drodzy dzieci, weź to bochenek jako dar, niech ciepło w Twoim domu, który trzyma ten chleb, a dobrobyt, którego symbolem jest to!" "Porady dla was i miłości!"

Powiedz słowo z serca, nie musisz czytać długiej wymowy na kartce papieru – nadal będziesz miał okazję powiedzieć później, na bankiecie. Spotkanie z przyczepą młodzieży powinno się rozpakować i wyluzować.

Potem możliwe są opcje – oblubienica i młodzieńca złamie lub ugryzie, szczypnie lub złamie kawałek, sól (słowami rodziców "pogardzają się po raz ostatni") i jedzą, traktują się nawzajem. Ochłodzą pragnienie napoju i przełamują okulary "na szczęście". Na tym spotkaniu z przyczepą młodzieży kończą się wszyscy, którzy wchodzą do sali obchodów weselnych.

Nie polecaj spotkania z przyczepą kempingową, aby trzymać się ikony. Zwykle zostali pobłogosławieni przez młode przed wyjściem z domu panny młodej przed ślubem. Tu są niewłaściwe, zwłaszcza jeśli nie było ślubu.

Droga panna młoda i pan młody! Pamiętaj, że ślub to twój dzień, i wszystko powinno być tak, jak chcesz. Możesz zmienić te tradycje lub bez niego w ogóle.

Bochenek weselny może być również trzymany przez matkę oblubienicy, a nawet ojców nowożeńców. Karavai można zastąpić innymi produktami spożywczymi – na przykład młodzi ludzie mogą podawać naleśniki z nadzieniem – "mówić losy na przyszłość". Co jest złowione – to będzie życie. Pożądane jest złapać słodką malinę.

Rodzice mogą symbolicznie dać coś młodemu jako znak wejścia do życia rodzinnego – np. Młotek i kołek.

Na końcu korytarza goście mogą po prostu puścić piłki lub motyle, wyciąć czerwoną wstążkę lub napić się z jednego filiżanki. Cały ten doświadczony mistrz tosty pokona zgodnie ze stylem ślubu i Twoimi życzeniami.