679 Shares 3516 views

Osobowość unikająca: przyczyny, objawy i leczenie

Osobowość unikająca znane nauce i bardziej jak „uchylanie się”. Maksymalnie jeden procent całej dorosłej populacji planety są dotknięte tą chorobą. Najwięcej uwagi skupia studia medycyny amerykańskiej. Jeśli pacjent wzrosła skłonność do niepokoju, agorafobii, fobii społecznej, można podejrzewać, że miał osobowość unikająca. Terminy te odnoszą się do strachu otwartych przestrzeni i interakcji z ludźmi.

Osobowość unikająca: objawy

Dla ludzi, którzy mają tendencję do zaburzeń psychicznych charakteryzuje się następującymi cechami:

 • ekstremalne nieśmiałość;
 • zwiększona wrażliwość na krytykę społeczeństwa, lub w sytuacji awarii;
 • niska samoocena;
 • uczucie bezwartościowości;
 • dążenie do zacieśnienia stosunków z innymi ludźmi, co uniemożliwia złożoność tworzenia załączników, relacje (możliwy wyjątek – bliskich krewnych, ale często występują problemy nawet z relacji w rodzinie);
 • Pacjent z LPI dąży do wykluczenia możliwości współpracy w sferze społecznej, a ta ma zastosowanie nie tylko znajomości przypadkowy, ale również niezbędne kontakty pracy, albo, powiedzmy, komunikacji w szkole, na uniwersytecie.

Psychoterapia jako metoda pomocy

Jeżeli dana osoba ma osobowość unikająca, objawy choroby są uznawane zrekompensować praktyki psychoterapii. Należy pamiętać, że pacjenci są zwykle nieśmiali i są bardzo nieśmiały więc trudne dla nich najprostsze interakcje społeczne. Komunikacja w społeczeństwie dla tych ludzi – poważną przeszkodą. W rezultacie niemożliwe jest uciekać się do jednego z najbardziej skutecznych metod współczesnej psychoterapii – interakcji grupowej.

Unikanie osobowość unikająca jest uleczalna, jeśli odwołanie się do teorii grup poznawczo-behawioralnej. Wynika to z faktu, że metodologia jest dobrze przejawiać się w pracy z nieśmiałych osób. Ma on na celu opracowanie nowych umiejętności społecznych, który ma istotny wpływ na ludzkie zachowanie, upraszczając jego funkcjonowania jako element społeczeństwa.

Co o narkotykach?

Tradycyjna medycyna sugeruje, że prawie każdy rodzaj choroby psychicznej jest leczone lekami. Niemniej uchylanie zaburzenie osobowości jest zalecany w leczeniu możliwym etapie opóźnienia leczenia.

Ogólnie rzecz biorąc, leki pokazać dobry wynik, tak często używany. Ale pomoc od narkotyków jest tylko tymczasowa, wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi, to utrzymuje się aż do ostatniego kursu i wciągająca.

Jak rozpoznać?

Mental zaburzenia osobowości zazwyczaj widoczne nawet gołym okiem. Człowiek dosłownie „kojarzy się wyłącznie” na swoich błędach, myśląc o nich zbyt wiele, często pojawia się temat w rozmowie. Jednocześnie osoba taka ma na celu uniknięcie możliwych interakcji z innymi ludźmi i przejdź do kontaktu, jeśli tylko podświadomie czuje się przekonany, że nie jest ona odrzucona.

Wykluczenie, każda strata tak bolesne dla zaburzeń psychicznych, że pacjent preferowanych być sam niż ryzykować swój stan niestabilny, próbując zbudować kontakt z innymi.

Objawy choroby

Mental zaburzenia osobowości mogą być diagnozowane za pomocą następujących funkcji:

 • silne pragnienie bliskie relacje z innymi ludźmi, co zapobiega nadmiernej nieśmiałości;
 • pragnienie, aby wykluczyć możliwość jakiegokolwiek kontaktu fizycznego;
 • wrogość, odrzucenie od siebie wstręt;
 • nieufność;
 • self-izolacja, pragnienie, aby całkowicie wyeliminować relacje ze społeczeństwem (Hikikomori);
 • nieśmiałość nieśmiały osiągając skrajnych;
 • poczucie przynależności do ludu „drugiej kategorii”, „niższy poziom”;
 • niezdolność do pracy normalnie gromadzić fachowości, poprawa;
 • wzrosła samokrytyka, zwłaszcza w sprawach dotyczących interakcji społecznych;
 • nieśmiałość, zakłopotanie;
 • samotność;
 • świadoma wyłączenie intymnych;
 • Zależność (psychicznego, chemiczne).

Informacja jest nadal niewystarczająca

W ramach ustalenia obecności choroby przeprowadza się test z zaburzeniami osobowości. Ponieważ choroba została podkreślona przez lekarzy jako niezależny dość niedawno, metody diagnostyki i leczenia, i do dziś są w trakcie opracowywania. Większość dzisiejszych czasach stosowane – to eksperymentalna technologia.

Emocjonalne zaburzenia osobowości w wielu aspektach zbliżonych do psychopatii (konkretnie – do wrażliwych podgatunków). Zgodnie z aktualną klasyfikacją w Rosji, jest to choroba, a dziś nie uważa za konieczne, aby przeznaczyć jako niezależne, ale po prostu przekazać go osobowość schizoidalna, uważany asteniczny. Wiele zależeć będzie od lekarza i jego własnych poglądów na temat medycyny i psychiatrii.

Nadal nie jest przeprowadzane żadnego wyraźnego uwzględnienia osób cierpiących na tego typu zaburzenia osobowości. Nie ma informacji ani o częstości występowania tej choroby, ani o tym, co jej uzależnienie od seksu. Jest to niemożliwe, aby powiedzieć, czy stwardnienie zaburzenie osobowości z predyspozycją genetyczną, czy odziedziczył. Możemy mówić tylko o tym, co ludzie, którzy później zdiagnozować chorobę, od wczesnego dzieciństwa, wstydliwy, bojaźliwy.

Patologia nie jest niebezpieczne dla innych …

Jeśli test wykazał obecność zaburzeń osobowości choroby, możemy powiedzieć, że diagnoza jest wykonany. Zauważa, że w życiu codziennym ludzi, którzy mieli nieprawidłowych ustaleń, zachowuje się tak, że jej niższości skomplikowane ewidentnych ludzie dookoła.

Z reguły pacjenci – jest zamknięta w sobie. Wynika to głównie ze względu na bardzo niską samoocenę. Jednocześnie pacjenci – nie jest antyspołeczny osobowość, mają tendencję do silnego pragnienia posiadania normalnych kontaktów społecznych. Problemem jest to, że wejście w relację z innymi ludźmi dla naprawdę chory tylko, gdy są pewni, w pozytywnym przyjęciem, że nie będą one krytykowane. Co do zasady, wymagania gwarancje są tak wysokie, że ich wydajność staje się nierealne.

… ale jest bardzo problematyczne dla pacjenta

Stwardnienie zaburzenie osobowości wpływa na osobę tak, że zawsze czuje, że społeczeństwo odrzuca go. Z reguły pacjent wyidealizowane pojęcie jak to powinno odnosić się do społeczeństwa. Ledwo się rzeczywistością w sprzeczności z tym poglądem, jako osoba ucieka w strachu „blisko zlewu,” wycofanie, jest ogrodzony.

To jest strach – wiodącym czynnikiem w kształtowaniu zachowań komunikatywnym. Pacjenci zwykle:

 • kajdanach;
 • pewności siebie;
 • skromny w nadmiarze;
 • nienaturalna;
 • poglądowe w jego unikaniu społeczeństwa;
 • powołując się na upokorzenia.

Takie zachowanie jest spowodowane faktem, że pacjenci wcześniej upewnić się, że społeczeństwo będzie je odrzucić, i starają się podjąć działania z wyprzedzeniem, aby być „nie tak bolesne.”

Percepcja jest zniekształcony

Jeśli twoje życie był człowiekiem, który ma osobowość unikająca, powoduje komunikacji z nim może być bardzo różny, ale kontakt kontynuacja jest możliwa tylko z jasną świadomością faktu, że ci ludzie wyolbrzymiają negatywne postrzeganie siebie i innych zniekształcony czuć interakcji społecznych i ocenę firmy.

W przypadku pacjentów z tego typu zaburzeniem osobowości charakteryzuje się zwykle bardzo słabe umiejętności komunikacyjne. To prowokuje nieudolność, nieporadność w różnych sytuacjach, znane każdemu, kto czuje się w społeczeństwie jak ryba w wodzie. Z tego powodu pacjenci są postrzegane przez innych ostrożny i często są one odrzucane, że tylko wzmacnia ponure założeń co można oczekiwać od innych ludzi.

rozwój rozczarowujące

Z biegiem czasu, osobowość unikająca powoduje nie tylko negatywne oczekiwania komunikacji między ludźmi, ale także w całym życiu. Człowiek zaczyna przesadzać codziennie niebezpieczeństwo. On stoi w obliczu poważnych sprzeczności wewnętrzne odnoszą się do kogoś, jeśli to konieczne. Jeśli trzeba mówić do publiczności, rolki do radzenia sobie z przerażeniem, że bez leków niemożliwe.

W karierze człowieka, który tendencję osobowość unikająca, nie można osiągnąć prawie wszystko, bo nie ufa nikomu odpowiedzialne stanowiska. Ci ludzie są niemal niewidoczne dla innych, jako cechy wyróżniającej ich zachowania – grzeczność, która prowokuje społeczeństwo do korzystania przez pacjentów bez powrotu. Pacjenci z tego typu zaburzeniem osobowości w większości przypadków nie mają przyjaciół, nie może opierać się na wzajemnym zaufaniu.

Wizyty u lekarza

To był pierwszy raz, psycholog, psychoterapeuta i psychiatra, pacjenci mogą zachowywać się zupełnie nieprzewidywalnie, ale wszystkie mają ten sam cel – aby zadowolić lekarza. W tym przypadku, dosłownie na oczach widać, że ludzie często są w bardzo silnym stresie, co zwiększa jeżeli istnieje przypuszczenie, że medyk pacjent „nie podoba”.

Wielu z nich twierdzi, że boją się kpiny z ludzi wokół nich i boją się, że zostaną one odrzucenie plotek, więc zamknij się od społeczeństwa. W związku z tym, wszyscy pacjenci są bardzo podejrzliwość. Ale kiedy próbuje wyjaśnić im coś postrzegają informacji „wrogość”, natychmiast docenić je jako krytykę.

Zaburzenia psychiczne życiu – zdanie?

Na obecnym poziomie rozwoju medycyny ogólnej i psychoterapii, psychiatrii, w szczególności, nie ma wielu metod w celu wyeliminowania naruszeń rozwoju umysłowego. Podobnie sytuacja wygląda, a gdy został zdiagnozowany osobowość unikająca. Leczenie rzadko pokazuje prawdziwą sprawność przez długi czas bez terapii stałego (leczniczy, psychologiczne).

Na tych samych objawów choroby jest w dużej mierze ze względu na fakt, aby niektóre nisza społeczna pośrednia osoba należy. Najbardziej zadowolony, możesz zadzwonić do tych szczęście dobrze ożenić z osobą odpowiadającą reprezentacji ideału. W tym przypadku, związek staje się stabilna, zarówno ludzie akceptują siebie ze wszystkich pozytywnych cech i słabości, ale z interakcji społecznych na temat rodziny i koniec.

Jak tylko wsparcie społeczne rozpada, ludzie są dosłownie „spada do wewnętrznej bagno”: cierpi na depresję, niepokój, zauważył objawy Dysphoric.

rozpoznanie różnicowe

Trudność w definiowaniu zaburzenie osobowości jest to, że objawy choroby są podobne do tych obserwowanych w następujących chorób:

 • zaburzenie schizoidalne;
 • zaburzenie lękowe.

W pierwszym przypadku, pacjent jest zwykle tylko tak długo, jak to możliwe. Lekarze również emitować tzw matowy efekt. Ale w przypadku zaburzenia osobowości unikającej ludzie mają tendencję do komunikowania się, ale nie może sobie na to pozwolić ze względu na nawiedzonego strachu i ciągłego zagrożenia.

Wszystkie te gatunki mają wiele wspólnego w obrazie klinicznym. Najbliższy typ niespokojny i zależny, ale jeśli w pierwszym przypadku przyczyną niepokoju leży w samym etapie nawiązywania kontaktu, druga grupa ludzi boją się rozstania.

Współczesna medycyna postawiła sobie za zadanie ustalenie jasnego, charakterystyczne oznaki każdym ze znanych typów zaburzeń osobowości, aby móc nawiązać murowany diagnozy.

Podobne objawy są charakterystyczne i histeryczne, pacjenci borderline. Ale te typy ludzi są podatne na manipulacje i drażliwy, ich zachowanie jest często niemożliwe do przewidzenia. W celu ustalenia, czy choroba oznacza rodzaj alarmu lub podtypu, graniczące z nią, jest bardzo problematyczne, jak to ma miejsce w przypadku podziału schizofrenii i schizotypy. Niemniej jednak ważne jest, aby określić najbardziej skuteczne w przypadku każdego zabiegu.

Co może pomóc?

Wybierając optymalną opcją leczenia lekarza stanowią integralną modelu zachowań, na którym tworzy się program, który uwzględnia indywidualnych cech pacjenta. W tym przypadku, jest to z pewnością zwrócić uwagę na takie elementy:

 • poznawcze;
 • zachowanie;
 • psychodynamicznej.

Najważniejszym etapem leczenia – jeden po trwałe zmiany osobowości osiągnięte w trakcie leczenia. Ważne jest, że ludzie zaczęli stosować swoje umiejętności poza symulowanych sytuacjach szpitalnych w prawdziwym życiu. Jednak niemożliwe jest przewidzieć rozwój sytuacji, ponieważ wiele zależy od otoczenia pacjenta. Mała awaria może spowodować uszkodzenie powtarzane samoocenę, co dodatkowo pogarsza sytuację. W tym przypadku, wszystko to sukces natychmiast zanegowany. Jednak sukces interakcji społecznych aktywuje cykliczny proces samo-afirmacji, z każdej nowej rundy zwolnienia osoby do nowego poziomu samoświadomości i pewności siebie.