110 Shares 4306 views

Lightbox z twoich rękach – jest prawdziwe! Jak zrobić własnymi rękami Lightbox

Light box dziś – jednym z najbardziej popularnych sposobów tworzenia signage lub reklamy zewnętrznej w ogóle. Takie konstrukty mogą być wykorzystane do osiągnięcia celów marketingowych, jak również dla fasad firmowych sklepów i centrów handlowych i biurowych. kasetony LED – jeden z potencjalnych najbardziej żywych i zapadających w pamięć, ale ponieważ wiele firm z nich korzystać tylko w celu przyciągnięcia klientów.

Jak zrobić?

Ten rodzaj reklamy jest uważany za produkt high-tech, która spotyka się na konkretnej technologii. Ale dziś coraz bardziej lekkie pole jest tworzony niezależnie. Istota tego schowka, a także jest szuflada, odcinek przedni, który różni się przepuszczalność światła i ze szkła akrylowego. Tylna ścianka jest niezbędne do stworzenia struktury, ponieważ jest do niej przywiązany lampy, oświetlenie LED oraz instalacji elektrycznej.

Aby dokonać Lightbox z rąk, można użyć aluminium lub metalu profil, który jest następnie farbą proszkową lub plama laminat folii. Aby zastosować aplikacja obraz można zastosować ponownie z folii winylowej. Podświetlenie okna światła za pomocą lamp fluorescencyjnych, diody LED i rur neonowych.

Lightbox z jego własnymi rękami: to zajmie

Tak, aby utworzyć pole reklamową, musimy przygotować konkretne materiały i narzędzia. Tego ostatniego, musimy zaopatrzyć się w:

 • Zastosowano wałek gumowy (kauczuk i filc);
 • Opryskiwacz ogród ;
 • Nóż biurowy;
 • śrubokręta;
 • koniec i piły;
 • układanki;
 • linijki metalowej.

Z materiałów musimy przygotować:

 • Film, pokroić plotera;
 • montaż filmu;
 • Profile aluminiowe – 4 szt.;
 • narożniki łączące – 4 szt.;
 • Lampy fluorescencyjne – 5 sztuk,.
 • PV1 i drutu SHVVP;
 • wkręty;
 • klej;
 • Arkusz PCW;
 • pleksiglasu;
 • wody i Fairy.

Tworzenie prostej wersji

Będziemy tworzyć własne ręce schowek rozmiar prosta konstrukcja 1250 mm 740 mm. Proces ten składa się z kilku etapów. Najpierw tworzymy w komputerowym programie Corel Draw układ produkt w skali 1: 1. Plik w specjalnym urządzeniu tnącym – ploter – przeprowadza się za pomocą cienkich kształtu, przy czym folia jest cięta na Oracal. Następny krok: czyste wokół liter, grafiki, wszystko, co nie trzeba. Następnie stosuje się go na montażu taśmy – to odbywa się od środka do krawędzi. Przycinać wszystkie niepotrzebne.

Odgrywa ważną rolę przygotowuje profil aluminiowy – musi być tak zaprojektowane, aby pasowały do kształtu i długości rur, które są umieszczane w polu światła. W następnym kroku należy zebrać trzy z czterech części pudełka. W tym celu profile i narożniki. Że otwory dla śrub, za pomocą których przy czym elementy metaliczne.

W kolejnym etapie prac należy wykonać w kontekście naszej polu światła. Aby to zrobić, bierzemy arkusz PVC z nożem lub kasetowych obcięte narożniki. Wstawić w polu pięty. Aby utworzyć kasetony z podświetleniem LED, należy zakupić odpowiednie lampy, a także pociski na nich i uchwytów.

Jak zamocować lampę

Tak więc, po wszystkich składników w postaci lamp, dławiki, przewodzące drutu, rozruszniki, naboje i uchwyty są przygotowane, zaczniemy budować nasze pola. Wkłady są umieszczone na lampie, dodaje początek. Konieczne jest, aby sprawdzić, czy system działa. Po testach należy zdecydować, która będzie znajdować się oprawy lampy i dławiki. Zaznaczamy te miejsca. PVC cięcie blachy Chopik należy następnie przyklejone do tylnej części pudełka światła. Za pomocą śrub i uchwytów mocowane są dławiki.

Jak zrobić schowek, aby to działało? Aby to zrobić, pokroić w okablowaniu światłach, a potem oczyścić końce. Lampa musi być zainstalowany w uchwytach. Wewnątrz pudełka musi być podłączony do instalacji elektrycznej, który jest odbierany przez tło otworu zewnętrznego. Przewód musi być izolowany. Gdy praca została zakończona, konieczne jest sprawdzenie, czy mamy poprawnie reprodukowane w technologii, aby stworzyć pole.

Ostatnim etapem tworzenia pola neon

Po sprawdzeniu systemu podświetlenia LED można przystąpić do dalszej pracy. Po pierwsze, trzeba wyciąć litsevik. Aby to zrobić, to wskazane jest stosowanie szkła organicznego. Rogi powinny być zaokrąglone. Z litsevika trzeba usunąć folię ochronną, przemywa go i spray rakli. Następnie wstawić obraz lub tekst. Film musi być starannie wygładzone i nadmiar piany usunąć. Aby zakończyć Lightbox z rąk, trzeba wiercić dziury w produkt do 1 cm średnicy. Będą one służyć jako wylotów wentylacyjnych i usunąć wilgoć z produktu.

Jakie błędy?

Jak można zauważyć, produkcja kasetony – nie takie trudne zadanie, zwłaszcza jeśli wiesz, technologię i wykonać sekwencję operacji. Jednak podczas tworzenia pola po raz pierwszy błąd jest niemal nieuniknione. Po pierwsze, najczęstszym problemem jest brak lamp żarowych. Oznacza to, że sieć jest albo nieprawidłowo podłączony lub nie zamknięte. Tak więc, należy dokładnie sprawdzić, czy połączenie jest wykonane prawidłowo, jak bezpiecznie przymocowane naboje i przystawki, a także, w razie potrzeby, wymienić żarówkę.

Drugi problem – nierównomierne rozmieszczenie folii, przy czym nie są pęcherzyki lub punktów. To sugeruje, że pozostałe powietrza lub pyłu poniżej. Jest to konieczne w celu usunięcia pęcherzyków powietrza i niskiej jakości części filmu należy wymienić.

Jak zrobić Lightbox z rękami, że cała konstrukcja była cała i kompletna? Aby to zrobić, trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie prostym do siebie. Ponadto, pole musi być dobrze zamknięte bez żadnego wysiłku.

Reklama zewnętrzna: jak przyciągnąć uwagę?

Jak wiemy, reklama zewnętrzna przyciąga uwagę przechodniów. Aby to jakość, trzeba właściwego podejścia do jego konstrukcji. Na przykład, dobre rozwiązanie kasetony z podświetleniem LED. Zazwyczaj informacyjna lub prostokątny kształt struktury, która ma ponadto wewnętrzną blask. Różnorodne materiały mogą być wykorzystane jako przodu pudełka. Na przykład, wiele osób wybiera półprzezroczysty baner, ale Specjalna konstrukcja sztywna niezbędne do jego rozwiązania. A najbardziej popularnym materiałem jest mleko akrylowe:

– po pierwsze, rozprasza światło;

– po drugie, podświetlenie jest poziom.

Jeśli przód pudełka światła wynosi ponad trzy metry, wskazane jest, aby korzystać z poliwęglanu. Jest lekki i opłacalne, ale może odkształcać się pod wpływem temperatury, a struktura plastra miodu jest łatwo zatkane. Ekonomiczną alternatywę akrylowe – polistyren. Jest to jednak bardziej kruche i podatne na czynniki środowiskowe.

Jak umieścić zdjęcie na kasetony?

Pudełka, z których produkcja Jest to możliwe do przeprowadzenia we własnym zakresie, mogą mieć różne wzory. Obraz na nich zwykle stosowane w podobny sposób. Na rysunku na stronie czołowej przy użyciu półprzezroczystą warstwę z nadrukiem lub aplikacji na podstawie winylu. Pierwsza opcja jest bardziej podatny na wpływy, a nie wyróżnia się wysoką jasnością, kolor szybko zanikać. Vinyl aplikacja – materiału o wysokiej jakości, które, gdy oświetlenie wykazuje dobrą jasność. Ale ten film jest bardziej kosztowna, a jej instalacja może powodować problemy.

Do wytwarzania tyłu skrzynki najczęściej stosuje się blachy ocynkowanej , które charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na korozję stali. Ponadto, jest to najlepsza opcja z punktu widzenia decyzji cenowych. Czasami wytwarzanie kasetony opiera się na wykorzystaniu plastikowych płyt kompozytowych i materiałów nieprzezroczystych, w postaci arkusza.

Opcje podświetlenia

Do oświetlania w kasetony mogą być stosowane, z jednej strony, lampy fluorescencyjne. Są niedrogie, a światło będzie rozproszone. Druga opcja – taśma LED, który jest energooszczędny i trwałe. neony, które jest najczęściej stosowane w regeneracji kręcone kasetony, czyli budowa nieregularnym kształcie – trzeci.

Światło w fotografii box

Wielu fotografów amatorów i fotografia Masters marzą jest stworzenie akcesoria dla swojego hobby własnymi rękami i zaoszczędzić na kosztach. Na przykład, schowka na fotografowaniu obiektu – tylko niezbędne rzeczy, ponieważ może to pomóc, aby jakość obrazu i położenie nacisku na nią. Ponadto pole Przedmiotem światło – mieszanie i rozpraszanie światła skierowane na figurze rysunku, bez cienia. Aby stworzyć taki schowek, musimy:

 • prosty karton;
 • arkusz papieru;
 • pergamin żywności;
 • Oprawy oświetleniowe;
 • przycisk zasilania.

Weź pudełko i odciąć w niej zbyt wiele. Poprawiono w niej arkusz papieru za pomocą przycisków. Przeciąć bokach i górnej części okna starannie zamaskować kalka i zamocować go ponownie przycisk zasilania. Umieszczenie świateł i zainstalować je na boki – w przypadku gdy szczeliny są zamknięte z kalki. Projekt jest gotowy do użycia! Należy pamiętać, że aby tworzyć będzie potrzebował siły pół godziny, ale pod warunkiem, że wszystkie materiały i narzędzia będą przygotowane z wyprzedzeniem.

Jednak, aby wykorzystać taką kartonowe pudełko światło musi być starannie. Po pierwsze, Grzejniki są najlepiej umieścić na podstawce, aby uniknąć ciepła. Po drugie, zanim przeprowadzi badania, pomiar balansu bieli na papierze Whatman, nie zapomnij podać reflektorów. Jest to w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się kolorami.