749 Shares 1367 views

Seal w piersi: jak prawidłowo zachowywać?

Jak pokazuje praktyka, uszczelka w piersi może wystąpić zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Ale coraz częściej zdarza się z przedstawicieli płci pięknej. Rzeczywiście, rak piersi, tłuszczaki i cyst bardzo rzadko występuje u mężczyzn, ale dla kobiet, niestety, jest to realne zagrożenie. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak się zachować, odnaleźć stwardnienie w gruczole sutkowym.

Zdarza się, że nie istnieją żadne specjalne środki mające na celu nie jest konieczne, a plomba w piersi staje się widoczne gołym okiem. W tym przypadku powinno to być bliżej można zobaczyć, zapamiętać (lub zapisać) datę wykrycia. Jeśli to możliwe, natychmiast udać się do lekarza nie jest obecny, może nawet warto zrobić zdjęcie miejsca, gdzie zaobserwowano uszczelkę. W niektórych przypadkach, może pomóc lekarz dokonać trafnej diagnozy.

Ale w większości przypadków uszczelka w piersi przez długi czas nie objawiać. I jej wczesnego wykrywania, należy regularnie wykonywać samobadanie piersi. Po tym wszystkim, którzy jednak kobiety, to najlepiej znają możliwości swojego ciała?

Najlepiej jest „badania” przeprowadzone leży na plecach, głowa z jednej strony za jego głowy. To jest pozycja pozwala pełniej oceny stanu piersi. Tak więc mocno nacisnąć lub ścisnąć piersi nie jest konieczne! Ruchy powinny być miękkie i bez pośpiechu, chodzenie w kółko. Aby rozpocząć brzmiące się koszty od pachy. Powodem do niepokoju jest nie tylko mała hartowanie w dolnej części każdej z piersi, które nie powodują bólu.

Ale uszczelka w piersi z jasno zdefiniowane krawędzie, które czuje się jak gumowa piłka (lub torbę), może to być torbiel. Pieczęć okrągła z wyraźnie widocznymi granicami mogą wskazywać gruczolakowłókniaka. Ale sęk w piersi (w okolicy brodawki) jest najczęściej wewnątrzprzewodowego brodawczaka.

Onkologia – coś, co najprawdopodobniej boi każda z kobiet, którzy odkryli guzek w piersi. Formacja ta jest zazwyczaj touch jest dość trudne, ale bezbolesne, ma nieregularny kształt. To może towarzyszyć uczucie obcy przedmiot w klatkę piersiową.

Oddzielny temat – guzek w karmiących kobiet. Zwykle są uszczelnienia jest znacznie obrzęk i gorące. Może również zwiększyć ogólną temperaturę ciała. Zjawisko to może być wskaźnikiem mleka stagnacji i jak tylko dekantuje uszczelnienie zniknie.

W każdym przypadku, uszczelka odkryciu, nie panikuj. W każdym razie, jak próbuje postawić diagnozę na własną rękę. Optymalna wydajność – kampanii do mammologist specjalistycznej (odwiertu lub ginekologa chirurg). Tylko lekarz powie właściwą listę działań! Leczenie sama o poradę i leczenie do wszelkiego rodzaju uzdrowicieli – to nie tylko strata czasu, ale także prawdziwego ryzyka skaleczenia się! Po tym wszystkim, jak statystyki, większość guzów w piersi – łagodne. Ale! W przypadku nieprawidłowego ich magazynowania (i uzdrowicieli ludowych, czasem, zaleca się raczej egzotycznych sposobów pozbycia się uszczelek), mogą przerodzić się w coś o wiele bardziej poważne i nieprzyjemne! Tak więc, głównym rada – dbałość o siebie i swojego ciała, jak również zrozumienie konieczności terminowego leczenia u lekarza!