611 Shares 5288 views

Kanarek konserwacja i pielęgnacja. Zawartość kanarków w domu

Dość często, jak zwierzę ludzie wybierają dla mniejszych ptaków. W małym mieszkaniu biorą zbyt dużo miejsca, nie wymaga codziennych spacerów, nie zepsuć meble, a komunikacja z nich znacznie więcej niż z ryb i żółwi. Spośród wszystkich ptaków ptactwo w pierwszej kolejności popularności są papugi, a drugi – kanarek krajowego. O tym ostatnim rodzaju przedstawicieli i będziemy ją prowadzić.

Typy kanarki

Większość ludzi błędnie uważa, że ten ptak jest tylko żółty. rzeczywiście mogą one rodzić i jako zwierzęta domowe. Ale w rzeczywistości, kanarek znaleziono trzy odmiany.

  1. Kolorowe kanarki. Są jasne i kolorowe, białe i proste. Jeśli wziąć do serca jest biały, należy uważać przy zakupie: niemiecki kolor linia nie jest zbyt jasny, ale może produkować potomstwo żółte piskląt. Sprawdzić angielskiej rodzaju. Ciekawe i szare kanarki. Pochodzą one z mieszania zielone i żółte odmiany i kolory mogą się różnić od srebra do matowej czerni. Chwytliwe wygląda czerwony Kanaryjskie (ptaki Zdjęcie z takiego zabarwienia jest pokazany tuż powyżej) – kolor rzadko spotykane w malarskich ptaków. gatunek barwne mogą zawierać żadnych kolorów, to jest zwykle nazywane Harlequin.
  2. Dekoracyjne kanarki. Charakteryzują się niezwykłą upierzeniu lub konturów ciała. Dla kanarków ozdobnych są następujące odmiany: Fife Fancy, kręcone, Lizard, garbus.
  3. Śpiewaków. W zasadzie, definicja nie jest do końca prawdą, ponieważ wszystkie kanarki śpiewają. To może być raczej o piękno ich śpiewu. Kenarovodami ugruntowaną że najlepsze ptaki śpiewające matowe – biały, żółty, zielony (zielony i wielu nadal uważany najlepszych wirtuozów). Czerwone kanarki są bardzo skuteczne, ale przyjemny głos jest trudno je nazwać. dobry Motley wydajności, jeśli czerwone kolory upierzenia brakuje. Warto biorąc pod uwagę fakt, że tylko samce kanarki śpiewać. I robi to przez cały rok (z wyjątkiem podczas linienia). Ale najlepsze utwory on stanowił okresie luty-marzec, kiedy był „kuszony” dziewczynę. Kanarek-męskich, można powiedzieć, śpiewa: rzadko, znacznie krótsza i znacznie mniej muzyczny. Istnieją jednak przypadki, w których kobiety i nauczył śpiewu.

Niezależnie od wybranego kanarki, konserwacja i opieka nad nimi to samo. I niech trudności opiekę nad nimi jest, aby znać podstawy i szczegóły musi każdy przyszły właściciel tych ptaków.

prawo dom

Przede wszystkim, musimy oczywiście klatkę dla kanarków. Lepiej jest wybrać prostą formę, bez ozdobnymi falbankami, słupów i innych szczegółów. Ptaki są piękne same w sobie i nie wymagają dodatkowych akcesoriów i oczyścić dom będzie trudniejsze. Jaki rozmiar kupić komórkę zależy od Twoich celów. Dla utrzymania pojedynczego mozgi piosenkarza raczej być prostokątne wymiary komory 45/30/25 cm Jeśli zamierzają kanarków hodowlanych, będzie potrzebował aż trzech komórek .:

  1. opisano powyżej – to żyć w kanarka nie zagnieżdżenia czasie;
  2. komórki 70/30/40 cm, że ptaki będą pomnożyć;
  3. Długość zbiornika m, co pokolenie kobiet i młodych będzie po hodowli.

Idealnym rozwiązaniem byłoby typu komórek „box”. Z jednej strony powinny być zablokowane (lub siatki), a po drugiej – sklejki, tworzywa sztucznego lub z pleksi. Wszelkie klatka dla kanarków musi mieć dwoje drzwi: jedno gniazdo powiesić lub pływanie (ponieważ są one łatwiejsze do czyszczenia i zmiany), a drugi – do pielęgnacji komórce.

sprzęt komórka

Dom musi być kilka grzędy – jak kanarki trzepotanie z miejsca na miejsce. Dobrze, jeśli są one wykonane z naturalnego drewna – wierzby, leszczyny i czereśni. Powinno być grzędy na różnych wysokościach, a grubość od 8 do 15 mm, bo wtedy ptaki będą niewygodne. Klatka na kanarków powinny zawierać co najmniej trzy dozowniki: dla paszy mineralnej, zboża i odżywki. Obowiązkowy basen, lepsze zawieszenie – ptaki te są jak „poplyuhatsya w jakiejś wody.” Nie wiszące – umieścić w klatce przynajmniej kąpieli grunt, nie jest zbyt jasny lub mocowany do kanarka nie jest przewrócony. Pijące powinien być umieszczony wewnątrz dyszy i armatury zewnętrznej. Więc będą one łatwiejsze do wypełnienia. Tutaj, w zasadzie wszystko, co kanarki potrzebie. Treść i opieki nad nimi będzie do czyszczenia i żywienia – jak widać, nie jest to nic wielkiego. Najważniejsze jest to, że wszystko jest regularnie i starannie wykonane.

Miejsce dla komórek

Jest to bardzo ważne dla kanarków, utrzymania i opieki, które zostały podjęte, aby umieścić swój dom prawidłowo. Warcaby są niebezpieczne dla ptaków zimno, więc umieścić je w pobliżu klimatyzacją i drzwi balkonowe nie są konieczne, a wybrany szyba parapet musi być zamknięty. Pod zakaz, a kuchnią: tam ciągle się zmienia temperaturę i wilgotność. I zapach gotowanie i sprzątanie powierzchni faworyzować kanarki nie idź. Inne zwierzaki jeśli je masz, nie powinien być w stanie spaść komórkę lub nawet dostać się do niej. Ponadto pożądane jest, aby w domu jesienią promieni słońca – przynajmniej nie na długo: są one przydatne dla ptaków. W lecie można umieścić klatkę na balkonie koniecznie pritenit z domu do kanarków było gdzie się schować przed słońcem.

zbioru pytanie

Od Kanaryjskie – to nie jest pies, który można wyjść na ulice, aby go tam „aby ich sprawy”, przyszli właściciele tego ptaka są proszone o rozważenie na pytanie, jak będą wykonywać regularne czyszczenie komórki. Możliwe, aby ułatwić jego zadanie, powinno być coś Pave domu tacy swojej ptactwa zwierzę. W tym celu można użyć piasku, który pochłania odchody. Ponadto, można łatwo wymienić w razie potrzeby. Jednak należy pamiętać, że kanarek jest bardzo aktywny ptaków, które prawdopodobnie będzie rozprzestrzeniać piasek wokół klatki. Dlatego najlepiej jest dno prostilat bibule – i nie jest łatwo zmienić, a szczątki byłyby mniejsze.

Wydać, czy nie?

Pozostaje ostatnie pytanie, które odnosi się do swoich kanarków. Konserwacja i pielęgnacja to i dbałość o jej zdrowie i bezpieczeństwo. Więc jeśli trzymać psa spacery po mieszkaniu (zwłaszcza jeśli dom żyjesz kota lub psa), pierzasty przyjaciel może i stracić. Otwarte okna – jest to ryzyko, że ptak odleci. Gorące powierzchnie, takie jak żelazka i palniki też stwarzają zagrożenie dla kanarków. Co więcej, nawet zasłony, w których ptaki mogą być mylone lub zmniejszyć lukę, z którego nie będzie mógł się wydostać, grożąc jej obrażenia. Tak więc większość kenarovodov nie powinni pozwolić ptaki z klatki.

Co karmić kanarka?

W naturze, sam ptak wyprodukował własne jedzenie, w odpowiednich dawkach skupiających ziarna, zioła i owady. W niewoli, jest pozbawiony możliwości kontrolowania diety, tak, że właściciele mają kupić specjalny pokarm dla kanarków. I zastąpić go na przykład pokarm dla papug jest niemożliwe – nie skład. Wybierz się średnio za cenę paszy. Podczas linienia lub gniazdowania zwykłej żywności powinny zostać zastąpione przez wyspecjalizowaną: tak „trudny” ptaki przetrwać okresy lepsze. Gotowa mieszanka może być dodany do rozgniecionych nasion słonecznika i gryki. Nie zapominaj, że zjada kanarka i miękkiego pokarmu. Kilka razy w tygodniu, będzie musiała zrobić jajko.

Zdrowie Witaminy

Tylko ziarno i Gotowe mieszanki karmić ptaki – tak samo jak większość cały czas siedzieć na płatki owsiane i makaron. Pamiętaj, że jedzenie kanarka dobrowolnie i chętnie zieleni. Lato często łatwo podnieść liści mniszka lekarskiego, sałata, szczaw i młode Plantaginaceae ucho. Sezonem odpowiednie papryka, jabłko i tarty marchew. W końcu, to samo sklepie zoologicznym można kupić zioła do kiełkowania. Tylko gorliwi z ilością witamin nie jest konieczne, ponieważ żołądek ptaki mogą negatywnie reagować na takie „opieki”.

Minerały – koniecznością!

Jedzenie dla kanarków z pewnością będzie musiał iść, a niektóre, na pierwszy rzut oka, niejadalnych rzeczy. Przede wszystkim, jest to poważny piasek rzeczny, ptaki potrzebne do trawienia. Można je nabyć w sklepie zoologicznym. Jeśli nie znaleźć, a następnie zebrać na plaży i kilka razy parzyć dezynfekcję. Aby zapewnić wapnia ptaków danego proszku skorupa jaja lub kreda (może być zawieszony na haku). Nie powinno być również węgiel – oni podlechivat kanarki w przypadku choroby. Idealne apteka węgiel. Cały opatrunek umieszcza się w wybranym podajnika. Nie zapomnij, aby zmienić je co tydzień – ptaki zanieczyszczają zawartość miski.

Uwaga: otyłość!

Dziwnie, bo takie ptaki porusza problem nadwagi jest również ważna. Dlatego konieczne jest, aby ograniczyć ich diety ziarna. Kanarek wystarczy parę łyżek głównego pożywienia dziennie, więc spróbować i trzymać się tej reguły.

kanarków hodowlanych

Jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu potomstwo ze swoimi zwierzętami, zdecydować, jak będzie działać. Istnieją trzy możliwości:

  1. Ustanowienie stałego para. W tym przypadku, kanarek będzie stale mieszkają w tej samej klatce. Wariant ten jest szczególnie odpowiedni dla tych, którzy mają małe „gospodarki ptaka”.
  2. Jeśli samice kilka mężczyźni mogą posadzić obok niego na scenie. W tym przypadku trzeba się komórek dla każdej kanarków. Konserwacja i pielęgnacja zatem będzie bardziej kłopotliwe i wymaga więcej czasu.
  3. Wyposażony w przestronnej woliery, w których ptaki trzymane są razem – „Man” 3-4 „dziewczyny” dla każdego W takich okolicznościach, kanarek zrozumie z ich „swatanie”, i będzie musiał posprzątać jest tylko jeden pokój. Tylko nie zapomnij, aby przeszczepić mężczyzn w ich komórkach podczas gniazdowania jest skończona.

W przyrodzie wszystko zaloty rozpocząć się na wiosnę – z ociepleniem i powstania wystarczającej ilości pożywienia. kanarków hodowlanych dom może wystąpić w każdym sezonie.

O przyczep potrzebne do udanej hodowli, mamy już powiedziano. Teraz pomówmy o materiał na gniazdo budynku. Powinny być drobne kawałki grubej przędzy nie dłużej niż dwa centymetry do kanarków nie uwikłanych w nogach jest. Obok gniazda muszą być wyposażone w dodatkową okoń, na którym samica przeniesie przed startem. W przeciwnym razie, może to zmusić jaj lub piskląt.

godowy

Sygnał gotowości do parowania będzie krótki, ostry, poborowy piosenka kanarek, a samica na jej odpowiedzi (jeśli uzgodnienia) pisk. Równocześnie zaczyna gromadzić stosowne, jej zdaniem, materiały budowlane (gałązki, piórka, etc.) i stara się zbudować gniazdo w jakimś zacisznym kącie. Widząc te znaki, kanarki przedłużyć godzin dzienne: później rzucać w komórkach tkanek. Powinno to zwiększyć zawartość witaminy paszy w diecie ptaków: zielenie, kiełkującego ziarna, warzywa, owoce. Jeśli kanarki narzeczeństwie przetworzyć sukces, pierwsze jajo pojawia się w tym tygodniu, po której kobieta będzie ponosić kolejne 2-3 dni.

Dwa tygodnie na nowo odkrytą matka siedzieć na jej jaj. Samiec w procesie nie uczestniczy. Pisklęta, które wyznacza miesięcy, jest już dość niezależne. Przeprowadzili się do obudowy miernika, gdzie będą w stanie latać. Tak szybko, jak to będzie możliwe określenie płci młodych ludzi, wszyscy mężczyźni są osadzone według własnych mieszkań, ponieważ są agresywne w stosunku do tej samej płci i może walczyć do kontuzji. Kanarek-samochki doskonale współistnieją we wspólnej celi.

Jak przeprowadzić kanarki

Czasami trzeba transportować ptaka. Jeśli zamierzasz transportować na krótkich dystansach (w zakresie swojego rodzinnego miasta, maksymalne – do kraju), to można zrobić, Sadzonki kanarki małych transportowej wielkości klatki 15/7/7 cm Należy pamiętać, że droga nie powinna trwać dłużej niż trzy godziny: brak przestrzeni źle. wpływa na ptaki. Więc luźna atmosfera, można pokryć je z grubej tkaniny – „aby w nocy.” Żywność i niepełne pijących powinny zawsze znajdować się w każdej komórce.

Kontrola nad zdrowiem

kanarki właściciel musi ściśle monitorować zwierzę do czasu nie przesądzają stają się cienkie lub odwrotnie, czy wyzdrowiał, czy okres linienia zbliżył. Inne problemy zdrowotne pod wpływem siły jedynie w celu określenia weterynarza. Pozwól nam dowiedzieć się, jak wyświetlić swój ptaka. Kanarek tak starannie wykonane w dłoni, indeksu i środkowe palce zablokowane głowę, a ciało zostaje wywrócone do góry tum. Bardzo ciche, łatwe do zorganizowania dmuchanie miejsca nie pokryte piórami. Nazywa Aptera. Jeśli pojawi się nowe kurzu z piór lub konopie, oznacza to, że molts ptaków. Być może będzie musiał karmić specjalną żywność. Jeśli Aptera jest całkowicie pokryte tłuszczem, Twój kanarek potrzebuje diety i przeszczepianie komórek przestronniejszy – rodzaj siłowni.

Neat hodowane w odpowiednich warunkach i jeść normalnie kanarka (zdjęcie to potwierdza), niezwykle piękne. I będzie śpiewać z radości!