522 Shares 8965 views

Rikishi (zapaśnik) – pierścień grzmot. Krótka biografia. Crown Strajk

Rikishi to zapaśnik z USA, pamiętany przez miliony fanów swoimi przerażającymi sztuczkami w ringu. Występuje od wielu lat i jest ogromnym sukcesem dla fanów zapaśnictwa. Jego popularność zdobył wiele spektakularnych i okrutnych bitew. To również zyskało szacunek wśród kolegów.

Rodzina bojowników

Zapaśnik Rikishi urodził się w 1966 roku, 11 października. Jego rodzinnym miastem jest San Francisco, który znajduje się w stanie Kalifornia. Prawdziwą nazwą żołnierza jest Solofa Anoya Fatu młodsza. Jest profesjonalistą wrestlingu. Jego debiut na ringu miał miejsce w 1985 roku. Rodzina Solof jest mała. Został wychowany przez matkę Very, wzdłuż której Rikisha ma dwóch wujów. Jego młodszy brat o imieniu Umaga również angażował się w sztukę walki i występował na ringu. Kuzynem Rikishi jest Duane Johnson – słynny zapaśnik i aktor Ameryki, którego wszyscy znają jako skała.

Pierwsza Chwała

Popularność Solofa wygrała podczas swoich występów w WWE (World Wrestling Entertainment). Jest jednym z największych bojowników na ringu. Jego masa przekroczyła dwieście kilogramów. Przeciwnicy boją się Rikishi, bo wygląda na bardzo groźne i przerażające. "Intercontinental Champion" WWE, WWE "Team Champion" to tytuły, które Solofa Fatu wygrał podczas swojej aktywnej walki. Zapaśnik Rikishi zagrał w ringu pod wieloma pseudonimami. Jest znany jako sułtan, Fatu, młodszy Fatu. W obrębie sztuki walki były inne mniej znane nazwiska Solof. Na początku kariery Solofa był członkiem zespołu Headshrinkers. Biografia Rikishi została odznaczona pierwszym sukcesem w ringu w 1994 roku. Wygrał tytuł WWE z resztą grupy. Więc rozpoczął się sukces kariery Solofa w zapasach.

Najważniejszą rzeczą jest podążanie naprzód

Jak powiedział Rikishi-wrestler, walka o niego jest sensem życia, ponieważ bez pierścienia czuje się zagubiony i niepotrzebny. Następny szczyt chwały oczekiwał Rikishi w 1999 roku. Właśnie otrzymał tytuł "Intercontinental Champion". Po tym zwycięstwie w 2000 roku, Fatou okazał się znakomitym bojownikiem w finale programu "Król Pierścienia". Ale pod koniec tego roku został poważnie ranny. Z powodu tego nieszczęścia musiał na pewien czas odrywać się od "krwawych" sportów i angażować się w rehabilitację i poprawę zdrowia. Dzięki silnej woli i wytrwałości, zapaśnik Rikishi powrócił na ring w ciągu sześciu miesięcy. Znowu zaczął wykonywać i podziwiać wszystko swoją siłą i energią. Rok 2007 został oznaczony na myśliwiec, łącząc się z zespołem La Legion Extranjera, którego członkami byli wielcy znani zapaśnicy. W 2009 roku Solofe debiutował w zespole Revolution Lucha Libre, gdzie występował pod pseudonimem Kishi. W pierwszych meczach publiczność była w stanie docenić talent Rikishi. Pokazał się jako profesjonalny i silny rywal.

Korony koronowe

Pomimo ogromnej wagi, strajki wieńcowe Rikishi (wrestler) grały z wściekłą prędkością i siłą. Zrobił zdjęcia nie gorsze niż Chuck Norris, który zawsze podziwiał swoich fanów. Wiele z głównych technik myśliwca ma swoje własne imiona. Najsłynniejsze rzuty w koronie to: "Fatou Driver", "Super Kick", "Upadek Samoańczyków" i wiele innych. Najbardziej wstrząsające przyjęcie Rikishi nazywa się "Stink Face!". Najbardziej przeraził większość zapaśników. Podczas realizacji tej techniki Solof rzucił się na zawodnika, nalewał go na podłogę, a całą swoją potęgą padł na jego twarz. Taki rzut zyskał reputację nędznego i wulgarnego, który nie przeszkadzał mu w spektakularnym i skutecznym. Z pomocą jego koronnej recepcji, Rikishi (zapaśnik) pokonał wielu przeciwników walki.

Jego działalność

W 2007 roku zdecydował się zakończyć walkę w World Wrestling Federation. Rikishi miał ciekawy pomysł: chciał zorganizować własną federację wrestlerów. I on to zrobił. Przecież Rikishi jest osobą o bardzo twórczej inicjatywie. Nie tylko w ringu pokazał swoje zdolności przywódcze, ale także w biznesie. Karierę kontynuował w osobistym klubie sztuk walki, gdzie również z powodzeniem pokonał swoich przeciwników. Mimo to, Fatou wciąż wrócił do ringu WWE kilka razy w 2012 i 2014 roku. Przybył na wystawy nie sam, ale razem z zespołem TooCool. W obu punktach na wielkim ringu wygrał Rikishi-wrestler. Obecnie federacja wrestlingu "self-america-america", zwana Territory League, jest dumna z tak potężnego i sławnego gracza, jakim jest Rikishi. Kontynuuje karierę jako zapaśnik i wykonuje w ringu tej nowej organizacji. On również otworzył swoją akademię zapaśniczą, zwaną Knokx Pro, a także właścicielem własnej marki Dynastii Samoany.

Duży pierścień rodziny burzowych

W 2008 r. Zapaśnik Rikishi miał wielkie kłopoty. Jego matka umarła na raka. Solof poniósł straszliwą śmierć samego ojca. Obecnie potężny zapaśnik ma dużą rodzinę. Jego dziedzicami są cztery synowie i jedna córka. Synowie Rikishi chodzą też do sportu i chcą podążać śladami ojca. Solofa jest kochającym i troskliwym ojcem, mimo że w ringu okazał się zastraszającym przeciwnikiem.