403 Shares 4317 views

Leczenie złamań biodra

Szyjki kości udowej wygląda wąskiej części kości udowej, który łączy część szkieletu z kości miednicy. Na tej stronie przejść do maksymalnego obciążenia wszystkich ruchów osoby. Złamanie szyjki kości udowej zajmuje 6% całkowitej liczby istniejących pęknięć. Co więcej, większość z nich (około 90%) obserwuje się u osób starszych, w większości przypadków u kobiet.

Leczenie złamania szyjki kości udowej towarzyszy długotrwałego przestrzegania leżenia w łóżku i ryzyko różnych powikłań w 30% przypadków kończy się śmiercią w pierwszym roku po urazie. W niektórych przypadkach, te pęknięcia są wykrywane z opóźnieniem, a często są one traktowane jako rwa kulszowa nerwu kulszowego.

Mechanizm urazu: Get złamanie może być wynikiem upadku człowieka z boku. Z tej jesieni główny wpływ jest skierowany do miejsca stawu biodrowego. Jednak za złamanie upadku nie wystarczy, to wymaga obecności kilku powodów.

Przyczyna: Główną przyczyną złamań u osób starszych jest osteoporoza. Choroba ta obejmuje wymywanie z organizmu ludzkiego sole wapnia, które dają wytrzymałość kości.

Występowanie osteoporozy odbywa się z niedoborem wejścia wapnia do organizmu przez jego wielkiego wydatków w okresie menopauzy. Podczas tego okresu, małe wydzielanie hormonalne estrogenu zwiększa wapnia wydalone.

Objawy: Leczenie złamań szyjki kości udowej należy przeprowadzić natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów niego. Pierwszym objawem jest ból w pachwinie, pogarsza ruchu. Czasami ból nie jest ciężka, a pacjent nie może dać dużą wagę. Innym objawem jest rotacja z bólem stóp, które to można zobaczyć podczas obracania stopę.

Następną cechą jest skrócenie chorej kończyny dla maksymalnie 3 cm. Jest to spowodowane skurczem mięśni po urazie. Również w tym przypadku pacjent nie jest w stanie pociągnąć za piętę ból stóp od powierzchni złoża, który nazywany jest „znak zatrzymany piętę”.

Diagnoza: diagnoza jest punktem zwrotnym jest dość prosta. Pierwszy wniosek jest przekazywany na podstawie objawów. Aby potwierdzić rozpoznanie przypisany wykonywania zdjęć rentgenowskich.

Leczenie: Leczenie złamań szyjki kości udowej jest zachowawcze lub operacyjne.

Zachowawcze leczenie złamania szyjki kości udowej jest dozwolone w pewnych rodzajach złamań, a gdy istnieje zagrożenie dla życia pacjenta podczas zabiegu. Gdy leczenie zachowawcze przeprowadza się ustalenie kończyny okrągły bandaż gipsowy biodrowe stanie porwania i rotacji wewnętrznej 3 – 5 miesięcy.

W połączeniu z końcowym mocowania do pacjenta od pierwszych dni od zalecanego układu oddechowego i ogólnych ćwiczeniami. Z pomocą „Balkan ramce” podciągnąć i obniżyć górną część ciała do gimnastyki na stawy, rozciągnąć mięśnie ud.

Leczenie operacyjne złamań szyjki kości udowej – to trudne zadanie, ale jednak zabieg ten zapewnia wszystkie sprzyjające warunki do gojenia złamań. Podczas tej operacji wykonano dokładnie repozycji fragmenty kości a następnie mocując je za pomocą metalowego pręta, który prowadzi do wcześniejszego aktywności pacjenta.

Niemal natychmiast, pacjent przypisany fizjoterapii i ćwiczenia oddechowe. Po 2 – 3 tygodniach pacjent może chodzić o kulach bez podania obciążenia chorej kończyny. Możliwość obciążenia na zranioną nogę ustalana jest indywidualnie.

Ten sposób zerwania szwów nie jest przeznaczony dla osób od 60 lat, w tym przypadku istnieje możliwość, że kości nie rosną razem. Dla pacjentów w tym wieku metoda jest najbardziej konserwatywny endo protezy, która pozwala pacjentowi wstać z łóżka wcześnie.

Rehabilitacja: Rehabilitacja po złamaniu szyjki kości udowej powinno być nadzorowane przez specjalistę rehabilitacji, który przypisze wszystkie niezbędne środki w celu zapewnienia warunków dla szybkiego powrotu do zdrowia pacjentów i przywrócenia ich do zwykłego rytmu życia.