193 Shares 1588 views

Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, jej objawy i leczenie

Zapalenie pęcherzyka żółciowego – zapalenie pęcherzyka żółciowego, który towarzyszy łamanie jego funkcji motorycznych. Kliniczne objawy to ból i pewną ociężałość w prawym górnym kwadrancie, ich występowanie jest spożycie alkoholu lub zbyt tłuste pokarmy. Napady często towarzyszy gorycz i suchość w ustach, nudności i wymioty. Choroby współistniejące zapalenie pęcherzyka żółciowego są jelit, żołądka, zapalenie trzustki. Przewlekła cholestaza może sprzyjać tworzeniu się kamieni w żółci, a także rozwój pęcherzyka żółciowego calculouse.

Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego – są takie same jak zapalenie woreczka żółciowego, ale także o stałej, przewlekły. Często łączy się go z różnych zaburzeń związanych z wydzielaniem z żółcią.

Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego i jej objawy

Rozwój przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego zachodzi w ciągu dłuższego czasu, a zaostrzenie stale na przemian z okresami remisji. Jednym z głównych objawów przewlekłej zapalenia pęcherzyka żółciowego jest ból, który jest umiarkowanie ciężkie, bóle w przyrodzie, a miejsce jego lokalizacji – w prawym górnym kwadrancie. Ból może trwać nawet do kilku tygodni. W przewlekłym zapaleniem pęcherzyka uzyskania charakterystycznych objawów bólu po następnym spożycie alkoholu, gazowanego napoju, oleiste lub pikantne żywności. Zaostrzenie przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego jest z powodu nieprawidłowości w diety, stresu i hipotermii.

Pacjenci oprócz objawów bólowych często oznaczyć odbijanie, gorzki smak w ustach, nudności i wymioty.

Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego i jej leczenie

Prawie zawsze, przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego leczonych zachowawczo gastroenterologa. W okresie ostrego leczenia jest skierowany wyłącznie na ostrych objawów odstawienia, pacjent jest również przyporządkowana ponownego dostosowania miejsca zakażenia za pomocą terapii antybiotykowej, oczyszczania i odzyskiwania funkcji trawiennych.

W celu złagodzenia stanu zapalnego i bólu stosowane leki należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Skurcz przewodach i woreczku żółciowym, a raczej jego mięśni gładkich, łagodzi przeciwskurczowe.
W celu wyeliminowania zastoju żółci stosowanych leków, które przyczyniają się do wzmocnienia ruchliwości całego przewodu żółciowego. Leki, które pomagają zwiększyć wydzielanie żółci, stosowane z dużą ostrożnością, ponieważ mogą one spowodować nasilenie zastoju i zwiększyć ból.

W leczeniu przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego niepowikłanej podczas zaostrzeń stosuje metody medycynie: wywar z różnych ziół (rumianek, mniszek lekarski, waleriana, mięta pieprzowa, nagietek).
Dieta przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, tyubazh z magnezu, sorbitol lub ksylitol – zalecany pacjentów w remisji. Fitoterapia przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego polega na pobraniu wywary krwawnik, marshmallow, kruszyna, wrotycz pospolity. W fizjoterapii obróbce: CMT-błota terapii elektroforezy itp refleksoterapii.

W przypadku przewlekłego zapalenie pęcherzyka żółciowego calculouse podane wyłącznie operację – czyli usuwania pęcherzyka. W przypadku operacji przeciwwskazań zalecany sposób niechirurgicznego kamieni złamania metodą Litotrypsja (wstrząsy fal), lecz w tym przypadku należy rozumieć, że fragmentacja kamienie nie doprowadzi do utwardzania i jest możliwe, że wkrótce będzie powtarzać ich powstawania.

Jest jeszcze inna technika niszczenia metody kamienie leki stosując preparaty henodezoksiholievoy Kwas Ursodeoksycholowy i soli, ale leczenie trwa około dwóch lat, a także nie prowadzi do całkowitego wyleczenia. W tej terapii nie ma gwarancji, że z czasem kamienie nie rozwinie ponownie.