731 Shares 8259 views

Jak zrobić dom dla kota?

Koty są bardzo lubiane z własnego mieszkania, gdzie można się schować, przykryć głową i długotrwały sen, łagodnie mrucząc przez sen. Jak tylko w domu znajduje się pudełko z telewizora lub innego sprzętu gospodarstwa domowego, kot jest tam właśnie. Najpierw zacznie go nosić, poszukaj wejścia, a następnie skoczyć do środka. Spróbuj wydostać go stąd!

Patrząc na takie sztuczki, wielu kochających właścicieli decyduje się na dom dla kota własnymi rękami. To znacznie tańsze niż zakup takiego urządzenia w sklepie z pamiątkami. Tak, i dużo lepiej zbudować pokój własnymi rękami. Przecież tylko właściciel wie wszystkie zwyczaje zwierzaka, więc zrobi dom dla kota własnymi rękami i dokładnie to, gdzie będzie najbardziej komfortowa. W domu zawsze jest improwizowany materiał, który można wykorzystać "do budowy".

Jak zrobić dom dla kota?

Istnieją dwie możliwości: miękki i ustrukturyzowany dom.

Miękki dom jest odpowiedni do odpoczynku kotka. Tam może spać, położyć się lub po prostu siedzieć samotnie. Będzie to jego osobista przestrzeń, której nikt nie powinien się wkraczać. Do jego szycia potrzebna jest futra, gruba tkanina, piankowa kauczuk i kord.

  1. Z tkaniny i futra należy wyciąć koło (średnica powinna odpowiadać długości kota), wyciąć również krąg kauczuku piankowego, tylko o połowę.

  2. Nie szyć tkaniny i futra z niewłaściwej strony do końca, obróć ją i włóż piankę gumową do środka, szyjąc ją tak, aby utrzymywała się w jednym miejscu i nie czuła się chwiejna. Szyj koło z tkaniny do końca.

  3. Na krawędzi produktu rozciągamy sznurek przez tkaninę. Teraz pozostaje tylko wyciągnąć go razem, aby miękki i puszysty cylinder.

Twoja twierdza będzie szalona o jego nowym domu.

Jest jeszcze jedna możliwość, jak zrobić dom dla kota własnymi rękami. Teraz będzie to plac zabaw dla zwierząt, a także sypialnia w tym samym czasie. Bardzo ważne jest zbudowanie struktury, w której może się bawić kociak. Wszakże właściciele zwierząt domowych wiedzą, że bez takiego placu zabaw cierpi meble, dywany, tapety i inne przedmioty, które są wygodne do ostrzenia pazurów. Aby uniknąć uszkodzenia wnętrza domu i mebli, lepiej jest nadal zamontować dom dla kota.

Na początek należy wybrać właściwe materiały. Konieczne jest naturalne, ponieważ koty reagują bardzo silnie na zapachy. Jeśli dom jest zrobiony z nieprzyjemnie pachnącego materiału, mało prawdopodobne jest, aby zwierzak chciałby tam być. Lepiej jest szyć dom z tkaniną wykonaną z włókna naturalnego, ale klej materiał z klejem PVA. Siła wzornictwa zależy od tego, jak kot chce grać. W końcu, jeśli przynajmniej kotka boi się chwieścia się w domu, skakanie na nim, zwierzę nie chce nawet być z nim. Rozmiar domu musi odpowiadać rozmiarowi i wagi kota, tak aby był tam wygodny.

Optymalną wersją domu jest 3 na 1: paznokieć, dom i platformę obserwacyjną. Ten projekt nie zajmuje dużo miejsca, ale będzie uniwersalny.

Czego potrzebujesz:

– grubość sklejki 8 mm,

– rura plastikowa (średnica 10 cm),

– narożniki meblowe,

– liny,

– PVA,

– dywan.

Krok po kroku proces, jak zrobić dom dla kotów własnymi rękami:

  1. Piły tarczowe muszą widzieć elementy domu z sklejki (w zależności od wielkości kota). Dla kostki potrzebujesz 6 sztuk. W jednym z nich trzeba zrobić otwór na wejście.

  2. Zamocuj elementy narożnikami mebla i przykryj stawy PVA. Wstępnie trzeba pokonać ściany wewnątrz dywanu.

  3. Kąty przywiązują do domu rurę (powyżej), owinięte w linę. To służy jako ostrzał dla pazurów.

  4. Na rurze umieścić obszar obserwacji pokryty wykładziną dywanową z narożami mebla.

  5. Przyklej całą strukturę szmatką i wzmocnij ją na podłodze lub stabilnej podstawie (tak, aby nie rozłożyć się).

Oczywiście możesz dom kotów i jakikolwiek inny system. Najważniejsze jest to, że zwierzak lubi się w niej, grać, spać i wyczyścić pazury. Wtedy zawsze będzie szczęśliwy i w dobrym nastroju!