657 Shares 8836 views

Wielki Kaskada Peterhof (Petersburg, Rosja)

Peterhof można nazwać perłą architektury światowej. To wpływa na piękno i wspaniałość jego pałaców, parków, fascynujący układ i dekoracji. Fontanny, kaskady Petergofa wypływa woda przepływa potężny elate. Narodziny tego pięknego stworzenia ludzkości zawdzięcza Piotra I.

Został uderzony przez piękno Wersalu i postanowił stworzyć swoje imperium w zespole pałacowo-parkowym, czasami lepszy od francuskiego poprzednika. W 1714 roku na południowym brzegu Zatoki rozpoczyna r Grand Palace. Później miał się stać głównym budynku wiejskiej rezydencji Piotra I. Jednak w 1715 roku cesarz postanawia utworzyć tutaj przednią cesarski kompleks rezydencji z ogrodem i extravaganzas wodnych, które pobudzają wyobraźnię.

Wielki Kaskada Peterhof (Petersburg, Rosja)

Dzięki idei Velikogo Petra zbudowany Grand Cascade. Piotr I, który był swoistym osobiście uczestniczyć we wszystkich inicjatywach studiując projekt kompleksu, dokonywania korekt i wybiera krajobraz. Zgodnie z jego planem, główne wejście morskiej do zamieszkania Górskim koronie pałacu z kaskady, fontanny i grot u podstawy.

Symbolizuje zwycięstwo Rosji w wojnie północnej i dostęp do morza. Budowa Grand Cascade i Wielkiego Pałacu przeprowadzono w tym samym czasie od 1715 do 1724. Bujne obchody uruchomienia fontanny miała miejsce w sierpniu 1723. Grand Cascade jest największym obiektem połączyć 64 fontannę. Sprawiły, że dość zwięźle, dwa potężne schody łączy Big grocie łuk. Taras nad nim jest otoczone fasadach Lesser groty i marmurową balustradą, szeroki obszar przed wielkim przemianom w kaskadzie składającej się z trzech potężnych kroków schodząc do basenu z głównej fontanny.

"Samson"

W jej centrum znajduje się rzeźba przedstawiająca znaną postacią biblijnego Samsona, łzawienie paszczy lwa, z którego wznosi się ku niebu potężny słup wody i miesza się ze strumieniem wody z fontanny jak delfiny.

Wykres z kompozycji nie została wybrana losowo. Samson reprezentuje Rosjanina, który zdobył w bitwie pod Połtawą zwycięstwa nad szwedzkiej korony. Stało się to w dniu św Samsoniya gościnni. Leo był kluczową postacią szwedzkiego herbu.

Zespół Grand Kaskada ma 255 różnych rzeźb. Na każdej stronie znajduje się taras z fontannami i rzeźbami przedstawiającymi starożytnych bohaterów. Symbolika była bardzo popularna w tym czasie. Dlatego wielu rzeźby mają specjalnego znaczenia, takich jak Neptun i Bachusa, znajduje się w ścianie Małego Grotto, symbolizują wody rzeki Newy i Wołchow. Rzeźby lwów w niszach reprezentują kierunki kardynalne. Wszystkie rzeźby, płaskorzeźby i ozdoby były pierwotnie wykonane z pozłacanego ołowiu.

Ale z czasem zostały one zastąpione przez brązu, pokrytym złotem, dziś jest to możliwe, aby zobaczyć 15 oryginalnych rzeźb znanych artystów takich jak Kozłowski, Prokofiewa, Szczedrina, Martos, Shubin, Rushett i kopie antycznych. Podczas całego kanału morskiego, które pochodzą z centralnego basenu Grand Cascade i na zewnątrz do zatoki, wzdłuż brzegów Okrągłego miski fontanny, tworząc słynny Alei Fontann.

pomysł

Jego duma – Big kaskady – Peterhof prezentuje najbardziej wyraźnie w fontannach zamykających święto. Przed podziwiali widzów tam Aquacade, którego piękno inspiruje i fascynował artystów i poetów. Towarzyszą światła i muzyki, łącząc w zgodzie, fontanny wykonać niesamowitą symfonię natury i ludzkiego umysłu. Przedstawienia teatralne, spektakle plenerowe i pokazy kostiumów pozwalają odwiedzających miasto wrócić do odległego życia Piotra, poczuj majestat i blask czasu. Hałaśliwe kaskady i fontanny Peterhof, jako prawdziwych artystów, patrz na ostatni występ. Więc pożegnać się publicznie aż do wiosny.

„Lew kaskada” Peterhof

Budowa kompleksu została przeprowadzona w latach 1799 do 1801. Początkowo w jego stroju, miał tylko osiem marmurowe wazy, rzeźby lwów, wykonane z brązu. Później, fontanna została odbudowana. Teraz ma formę starożytnej świątyni, szare kolumny, między którymi strumienie wody są podarte do nieba. Centralny basen fontanny zdobi rzeźba aganippe – mieszkaniec magiczne wody chroni święte źródło uzyskanych z kopyta strajkowego Pegaza. Tylko nieliczni mogą się napić z nimf dzbanek i groźne lwy straży świątyni i jej właściciela.

Kaskada „Chess góra”

„Góra Chess” – kolejny niesamowity kaskada Peterhof, który przedstawia swoim gościom zespół architektoniczny. Jest on położony w Dolnej Park. Nachylenie powstawanie naturalnych zastosowano do jego budowy. Kompozycja jest cztery platformy. Jako podstawę ich rejestracji została podjęta obraz szachownicy. Platforma kroki w dół do basenu, który znajduje się u podnóża stoku i gwałtowny potok wody w górnej części tej dziwacznej zboczu, opróżniania basenu skały.

groty

Na szczycie kaskady jest grota, do którego wejście jest strzeżone przez trzy smoka. Klatki schodowe, zainstalowane po obu stronach stoku, ozdobione rzeźbami mitologicznych bohaterów. Interesujące jest to, że Piotr I, który wyobrażał kompleks fontanny w zupełnie inny sposób: zamiast groty, nakazał budowę kaskady marmur, przypominające małe kaskady w francuskiej rezydencji królewskiej Marley.

Skład fontanna powinna poślubić Neptunian wózek. Jest on pobierany przez cztery konie z udając strumienie wody z napojem. Ale budowa kaskady marmuru i nie została ukończona z powodu niewystarczającej ilości wody. Ołów wagon Neptuna, który został odlany przez słynnego Rastrelliego musiały być zainstalowane w Górnym Parku. Budowa kompleksu fontann została wznowiona dopiero w 1737 roku. Projekt stworzył Mikhail Zemtsov. Według etapu koncepcji został urządzone liczbowe smoka szczęk, które szybkiego przepływu płynącej wody płynącej w dół platformy spustowe. Od tego czasu był nazywany góra smoka. I raz w 1769 rynien wylotowych malowanych postaci szachownicy, Cascade zawdzięcza swoją drugą nazwę – „góra” Chess.

„Złota Góra”

Kaskady Peterhof znane innego kompleksu fontann, co wpływa na obfitość luksusu i światła. Został on zaprojektowany jako złote drabiny najlepszych koron które Neptune groźny bóg wody i władca żywiołów, z tego samego pręta w trójzębem w ręku. Obok niego Wesołych Bachus i Triton, powiadamiając wszystkich obecnych o wyglądzie Pana morza z pomocą ogromnej muszli. Dopełnieniem kompozycji rzeźb przedstawiających greckich bogów, a przed „Złota Góra” w puli zdobi Forever Young flory.

Wreszcie, mała

Teraz już wiemy, że nie jest to jedynie Grand Kaskada w Peterhof, historia powstania których jest opisany powyżej, ale również inne, takie jak „złoto”, Mountain Lion kaskadzie. Jak stać się świadomy tego, co wygląda jak „góra” Szachowego.

Piękne i niesamowite kaskady Peterhof! Zdjęcia nie mogą przekazywać strumienie gra światła słonecznego w fontannach, kolorowymi plamami, luźne diamentów pływających w powietrzu, silnym strumieniem wody, aspirujących do nieba, upaść potok pędzi na stokach i kroków. Jest to konieczne, aby zobaczyć na własne oczy.