886 Shares 3700 views

Co to jest komedia? Określenie literaturze

Każdy z nas z pewnością mogą własnymi słowami wyjaśnić co to komedia. Jednakże, jeśli starają się wyjaśnić definicję pojęcia na papierze, w obliczu trudności, ponieważ wyjaśnienia, takie jak „to jest zabawne, kiedy” brzmi zbyt łatwe.


Wiadomym jest, że zrozumienie komiksu związanego z obrzędami starożytności.

Co to komedia w literaturze? Definicja tego pojęcia, będziemy teraz starają się wycofać.

Przedmiotem komedii, jej rodzaje

Przedmiotem komedii można uznać, aby dać brzydki pragnienie piękna, głupi – za mądry, małostkowy – za szlachetny.

W literaturze przeznaczyć rodzaje wysokiej komedii i kalambury. Dla wysokich gatunków należą takie utwory jak „Don Kichot” M. de Cervantesa.

typy komiks

Zanim zaczniesz rozumieć, co to komedia w literaturze, najpierw rozważyć typy komiksu.

Należą do nich: humor, ironia, satyra, sarkazm, groteskowy.

Humor mogą być określone jako śmiech Nezlobnaya.

Ironia – to żart, który opiera się na krytykę. Wśród pisarzy rosyjskich Puszkin ironia jest często używany, na przykład, w wierszu „Eugeniusz Oniegin”. „Dziewczyny skaczą do przodu”, „Wioska jest szczęśliwy i napalony”

Sarkazm jest najwyższy stopień ironii w języku greckim oznacza rów mięsa. "

Satyra to metoda odtwarzania rzeczywistości, zadanie jest nieprzyjemny krytyka.

Groteska jest łatwo odróżnić od innych rodzajów zabawny komiks, ponieważ jest trudne do oddzielenia od straszne, straszne. Ten rodzaj komicznego charakteru Gogola ( „The Nose”) i Majakowskiego ( „Bug”, „kąpiel”).

Co to komedia w literaturze? definicja

Komedia z naukowego punktu widzenia – jest to szczególny rodzaj dramatu, w którym konflikt lub znaków konfrontacji wyraźnie dozwolone.

Walka w komedii różni się tym, że:

– nie prowadzi do poważnych konsekwencji;

– skierowany jest do małych, materialistycznych celów;

– To zabawne sposoby i środki.

Przedmioty komedia

Aby w pełni odpowiedzieć na pytanie „co to jest komedia”, konieczne jest, aby zrozumieć cechy swoich poddanych.

Ona, oczywiście, zależy od Twoich potrzeb i potrzeb klasy, który jest jego twórcą. Oczywiście, twórcy biorą pod uwagę interesy tych, do których jest on skierowany.

Warto zauważyć, że ciepło komedii jest bardzo odporny na działanie czasu. Na przykład, od starożytności do dnia dzisiejszego zachowała się w schemacie intrygi miłosnej komedii, kiedy rodzice sprzeciwiają unię młodych ludzi, ale oni zmuszają go do przyjęcia osoby trzeciej, która pomaga młodym zorganizować szczęścia.

rodzaje komedii

Aby odpowiedzieć na pytanie „co to jest komedia” muszą zrozumieć, jakie rodzaje tego gatunku może być zidentyfikowany.

Pierwszy typ, który musi być powiedziane – to komedia obyczajowa. Przedstawia postacie ludzkie, ich konfrontacji.

Teraz powinniśmy zrozumieć, co sitcomu. To śmieje się przyczyną pewnych działań absurdalnych, znaków zachowania.

Historia komedii

Komedia istniały w starożytności. Najbardziej znanym autorem tego czasu uważane Arystofanes. Informacja dotarła do nas około 11 komedie napisane przez tego autora w 425-388 lat. BC. e., takie jak "chmury", "żaba". Starożytnych komediach charakteryzujących ośmieszanie ludzkie przywary, jasną śledzenie ocenie autora, co się dzieje.

W średniowieczu nie interludium (mały komiks Play) farsa (lekka komedia z zewnętrznych cech komicznych), SOT (ostra satyra), fastnahtshpil (zapusty grę).

Renaissance charakteryzuje się uwagę na naturą ludzką. Wśród autorów tej chwili najbardziej znany Szekspira ( „Poskromienie złośnicy”, „Sen nocy letniej”). Główną ideą dzieła tego autora jest idea dominacji nad naturą duszy człowieka.

Klasyczny okres ridicules ludzkich wad niewiedza (Molier, na przykład, „urojenia”).

Edukacja wymaga komików odwołać się do zdrowego rozsądku.

Epoka romantyzmu daje nam komedię opartą na idei niemożności doskonałości świata. W XIX wieku, komiks cechy są związane z pojęciem estetycznego ideału, który obejmuje wspólne rozumienie ludzkiego życia. W literaturze rosyjskiej, tendencja ta przejawia się w nieśmiertelnych dzieł DI Fonvizin, AS Griboyedov, NV Gogol.

Na literaturze XX charakteryzującej społeczne komedie (Majakowskaja, Bułhakow).

Ten artykuł analizuje bardziej szczegółowo na pytanie, co komedię. Należy zauważyć, że ten gatunek jest najbardziej popularne w dzisiejszych czasach i cieszy się szczególną miłość, ponieważ, jak wiadomo, śmiech przedłuża życie, a także okazja, aby zobaczyć komiczny w życiu, które ułatwia nasze codzienne życie i jaśniejsze.