733 Shares 7288 views

Przyczyny, objawy i symptomy zapalenia sutka u kobiet karmiących piersią

Mastitis – zapalenie w gruczole sutkowym. To patologia martwi się o 6% młodych matek. Zazwyczaj zdarza się to w ciągu pierwszych 3 miesięcy życia, ale nie wyklucza sprawę, że w przyszłości to może się powtórzyć.

Przyczyny choroby

Zasadą jest, że choroba rozwija się w wyniku zastoju mleka w piersiach. Wynika to z ich nierównomiernego opróżniania. Na przykład, gdy kobieta jest bardzo długi czas podawania tylko jedna pierś. Jak zapalenie sutka u kobiet karmiących piersią (patrz zdjęcie poniżej) może rozwijać się w złym przywiązania dziecka. Lub, jeśli nie uda się wybrać biustonosz, który ściska piersi.

Objawy zapalenia sutka u kobiet karmiących piersią

Jak wspomniano powyżej, pierwszy i Główną cechą choroby uważa się zastój mleka, które jest często obserwuje się znaczny wzrost temperatury ciała. Następujące objawy zapalenia sutka u kobiet karmiących piersią może pojawić się wraz z postępem choroby:

  • dreszcze;
  • bezsenność;
  • ból i czasami obrzęk piersi w obszarze stagnacji.

W tym przypadku lekarze dzielą się na dwa rodzaje choroby – Prosty i lactostasis surowiczego zapalenia sutka. W pierwszym przypadku można wykryć, że pomiar temperatury ciała, będzie nieco większa od klatki piersiowej pacjenta. W drugim przypadku, rozproszone temperatura karmiących matek (surowicze zapalenie sutka). Kiedy lactostasis po wypowiedzi ze stanem pierś kobiety poprawi. Ale z surowiczy ulga zapalenie sutka występuje w określonym okresie czasu.

leczenie

Jeżeli objawy zapalenia sutka u matek karmiących potwierdzeniu diagnozy, a następnie, z reguły, lekarz określa antybiotyki i środki przeciwbólowe ( „Paracetamol” lub „Ibuprofen”). Jednak niektórzy powinni zatrzymać piersią dziecko, zwłaszcza jeśli proces powoduje silny ból. W tym przypadku, nie należy zapominać, aby wyrazić mleka.

profilaktyka

Aby nie pojawiają się objawy zapalenia sutka u kobiet karmiących piersią, przede wszystkim konieczne jest, aby umieścić dziecko na żądanie. Pożądane jest, że są w szpitalu od pierwszych minut byli razem. Warto również biorąc pod uwagę i biustonosz, który w żadnym wypadku nie należy ściskać piersi. Wyjście będzie zakup specjalnych produktów dla matek karmiących. Co do zasady, ma szerokie ramiączka i otwarte miseczki, które zapewniają swobodny dostęp do piersi.

Doradzić przed każdym karmienia piersią przemyć wodą i mydłem. Ale niedawno lekarze zaczęli uważać, że procedura ta jest tylko zmywa warstwę ochronną smarowania gruczołów sutkowych, co może prowadzić do popękanych brodawek. Jeśli są one już istnieją, należy po każdym, nawet mały czas karmienia piersią je smarować olejem z rokitnika zwyczajnego lub specjalną maść.

Jeśli czujesz, że dziecko jest źle osuszone piersi odcedzić trochę mleka. Ale żeby to zrobić, aż do ostatniej kropli, jak poinformowała wcześniej, że nie jest to konieczne. Wystarczy, że poczujesz ulgę.