549 Shares 1558 views

Tabletki "lewofloksacyna". Instrukcje użycia

Lek "Levofloxacin-Teva" (tabletki) dotyczy leków przeciwbakteryjnych. Lek wskazuje aktywność na bakterie tlenowe i beztlenowe gram-dodatnie i gram-ujemne.


Po spożyciu lek jest równomiernie rozłożony na tkanki, organy i płyny organizmu. Niewielka ilość jest utleniany lub deacetylowana w wątrobie. Wydalanie prowadzi się z moczem (przeważnie), niektóre ilości leku idą z kałem.

Tabletki "Levofloxacin" instrukcja stosowania zaleca się w przypadku zakaźnych zmian, wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na leki. Do chorób należą w szczególności zapalenie płuc, ostre zapalenie oskrzeli (w fazie zaostrzenia), jak również ostre zapalenie zatok. Zalecane leki "Levofloxacin" zaleca się w przypadku patologii dróg moczowych i nerek, tkanek miękkich, z zakażeniem w jamie brzusznej. Preparat jest zalecany do infekcji skóry, z przewlekłym bakteryjnym zapaleniem gruczołu krokowego, bakteriemią / posocznicą (wywołaną przez te choroby). W kombinacji z innymi lekami leki "Levofloxacin" zaleca stosowanie postaci gruźlicy w przypadkach, które są odporne na leki.

Przeciwwskazane w leczeniu padaczki, nadwrażliwości, zmian ścięgien na tle wcześniejszej terapii chinolonami. Leki Instrukcje dotyczące stosowania lewofloksacyny nie pozwalają na powołanie w okresie ciąży i karmienia piersią, w okresie dojrzewania i dzieciństwa.

Spotkania dla osób w podeszłym wieku są prowadzone z ostrożnością w związku z wysokim prawdopodobieństwem rozwoju dysfunkcji nerek.

Lek "Levofloxacin" jest przyjmowany wewnętrznie. Nie zaleca się żucia ani rozdrabniania tabletek. Take powinno być przed lub pomiędzy posiłkami.

W ostrym zapaleniu zatok, raz na dobę, zaleca się pięćset miligramów. Powinno być wykonane w ciągu dziesięciu lub czternastu dni.

Wraz z zaostrzeniem zapalenia oskrzeli (przewlekła), zalecana dawka wynosi 250-500 mg. Weź raz dziennie przez siedem lub dziesięć dni.

Leczenie ostrego zapalenia płuc w środowisku wspólnotowym jest prowadzone w dawce 500 mg. Terapię przeprowadza się w ciągu siedmiu lub czternastu dni, przy jednoczesnym przyjmowaniu leku zaleca się jeden dzień.

Z zakażeniami w dróg moczowych o nieskomplikowanej naturze zaleca się 250 miligramów. Przyjmuj lek powinien być siedem lub dziesięć dni raz na dobę.

W przypadku zakażeń tkanek miękkich lub skóry zalecana dawka wynosi 250-500 ml nie więcej niż dwa razy na dobę lub dożylnie, 500 mg dwa razy na dobę. Leczenie prowadzi się od siedmiu do czternastu dni.

Z bakteriemią / posocznicą, dwa razy na dobę 500 mg podaje się przez dziesięć lub czternasty dzień.

Z zakażeniem w jamie brzusznej zaleca się stosowanie 500 mg. Leczenie jest przeprowadzane jeden lub dwa tygodnie. Przyjmowanie leku jest zalecane raz dziennie. Dodatkowo przepisywane są dodatkowo leki przeciwbakteryjne wykazujące aktywność przeciwko mikroflory beztlenowej.

Leczenie przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego (bakteryjne) przeprowadza się w dawce 500 mg raz na dobę. Leczenie prowadzi się przez 28 dni.

W ramach kompleksowego leczenia lekiem "Levofloxacin" na gruźlicę zaleca się dawkę 500 mg. Przyjmij tabletkę nie więcej niż dwa razy dziennie nie dłużej niż trzy miesiące.

W zakażeniach bakteryjnych oczu stosuje się lek "Levofloxacin" (krople do oczu). Przerzuty są przeprowadzane co dwie godziny (nie rzadziej niż osiem razy dziennie) Po dwóch pierwszych dniach dawka jest obniżona, a przez następne trzy do siedmiu dni podawana jest co cztery godziny. Nie należy wstrzykiwać więcej niż dwóch kropli roztworu do jednego oka. W obu oczach wykonuje się przeszczep.

Podczas terapii należy zachować ostrożność podczas prowadzenia transportu lub prowadzenia potencjalnie niebezpiecznych czynności.

Przed rozpoczęciem stosowania lewofloksacyny należy odwiedzić lekarza.