219 Shares 6814 views

Biała czekolada: Skład i właściwości

Czekolada – jeden z najbardziej preferowanych i wspaniałych przysmaków na ziemi. Pokłonem jak najmniejszej łakomczuchów, a bardzo dużo starsi fani deserów. Obecnie istnieje wiele różnych gatunków i rodzajów produktów: mleka, ciemny, biały, porowatych, z nadzieniami i innych typów. Ale najwięcej kontrowersji jest biała czekolada skład którego opisujemy w tym artykule. Jeśli spojrzeć, ta kategoria dań nie różni się od czarnej „brata”. Jednak pierwszy przykład nie zawiera kakao. Biały delikatność jest szeroko stosowany w przemyśle cukierniczym: jest on dodawany do pieczywa, ozdobić ciasta i wypieki. Takie gadżety to dobre, ponieważ może być stosowany u osób uczulonych na kakao.

Trochę historii

Większość czekolada ma tak dużo – więcej niż pięć tysięcy lat. Przepis na tym konfekcji przekazywane z pokolenia na pokolenie i od narodu do narodu, od kraju do kraju, aż dotarł do naszych czasów. Ale to wszystko należy do klasycznych, czarnych żywności. W szczególności białą czekoladą (skład, który zostanie opisany później), jej historii sięga 1930. Produkowany Cukierników szwajcarska firma „Nestle”. Choć krytycy twierdzą, że technologia się przygotować produkt, nie mam pojęcia, co zrobić z nadwyżek masła kakaowego. Więc niektórzy konsumenci nie przyjęli innowacje jako produktu jadalnego. Nowością przewidział szybkiego zapomnienia.

Ale pomimo wszystkich kontrowersji, w 1931 roku amerykańska firma M & M została opracowana własną wersję tej czekolady. I ich losy białej czekolady, której skład zbadamy później, całkowicie zmieniła się po drugiej wojnie światowej. W tym czasie stał się jednym z podstawowych pozycji w większości firm zajmujących się produkcją wyrobów cukierniczych. W Związku Radzieckim to odrzucane, a przez długi czas postrzegane jako zagrożenie dla zdrowia. Nawet dzisiaj, w niektórych krajach, biała czekolada nie uważa czekoladę i nazywają je słowem takie jak deser.

Który jest częścią

Biała czekolada, której struktura opiszemy, otrzymał ten kolor, ponieważ zawiera składniki wyłącznie kolor biały cukier, mleko, wanilię i masło kakaowe, który tworzy smak czekolady. To jest nieobecny i likier kakaowy i kakao w proszku. Aby zapobiec występowaniu nieprzyjemnych smaków obcego pochodzenia, producenci dodać deodorowany olej. Zamiast tradycyjnego stosowania cukru rafinowanego produktu lub niedrogich słodzików.

Biała czekolada jest wytwarzana tylko na podstawie mleka w proszku. Często do tworzenia tanich odmian słodyczy producenci wykorzystują roślinne utwardzone tłuszcze. Takie składniki są czasami używane zamiast masła kakaowego. W tym przypadku, zapach i smak kakao nabyte przez sztuczne smaki i aromaty.

Zgodnie z międzynarodowymi standardami w produkcji białej czekolady są zobowiązani do przestrzegania tych zasad:

  • Masło kakaowe – co najmniej 20%.
  • Mleko w proszku – 14%.
  • tłuszczu mlecznego – 3,5%.
  • – środki słodzące lub cukier nie powinna przekraczać 55%.
  • Aby dodać smaku i waniliny jako emulgator lecytyna jest używany.

Biała czekolada jest bardzo kalorii – sto gram produktu zawiera 541 kcal.

Pozytywne właściwości gadżety

Biała czekolada skład którego kalorii wskazano powyżej, ma pewne korzystne właściwości, które zapewniają dobry wpływ na organizm. Tak więc wśród wszystkich przysmaków czekolady, jest on uważany za najbardziej słodki biały produkt. Dlatego też, nawet najmniejszy kawałek będzie w stanie w pełni zaspokoić pragnienie słodyczy.

Pomimo faktu, że delikatność jest w kolorze białym, to jest jak klasycznej czekolady, stanie podnieść nastrój. Delikatność ułatwia serotoniny generowania i endorfiny przeniknąć do mózgu.

Na pozytywne właściwości białej słodyczy można przypisać fakt, że nie ma ekscytującą akcję jako ciemną czekoladą. Po wszystkich płytek bez kakao zawierają kofeinę i inne składniki regenerujące.

Proc znaczący biała czekolada jest właśnie w masło kakaowe, w której każda płytka ma do 1/5 części. Ten olej jest dobry tłuszcz w diecie bez prowokowania stan zapalny i nie podnoszą poziom cholesterolu we krwi.

Negatywne właściwości białej czekolady

Regularne spożywanie słodyczy w dużych dawkach może spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia. Czekolada biała (skład, właściwości są opisane w tym artykule) w swoim składzie posiada tłuszcze pochodzenia roślinnego, które mają niesamowity wpływ na metabolizm tłuszczów w organizmie. Mogą one spowodować poważne problemy ze złogami tłuszczu, pozbyć się, że jest niezwykle trudne.

Dostępne w ramach sztuczne słodziki są niebezpieczne dla układu hormonalnego i funkcji nerek. Jeśli jesz białą czekoladę w ogromnych dawkach, będzie to powodować pojawienie się trądziku i wyprysków na skórze. Przy regularnym korzystaniu z białymi pierścieniami w niezdrowej organizmu przybywa normatywnych cukru szkodzi naczyń i zębów.

Wytwarzanie białej czekolady

Przygotować smaczne i nie zbyt „chemiczne” białe korzyści czekolady i szkodzi które zostały opisane powyżej, i może być w domu. Wymagane 50 g masła kakaowego i mleka w proszku, pięć gramów ekstraktu z wanilii, trzech gramów mleka sojowego w proszku, 65 g sproszkowanego cukru i soli odpryskiwania.

W łaźni wodnej do roztopionego masła kakaowego. Do tego należy dodać do płynu, regularnie mieszając zawartość ekstraktu pojemnika zwykłych i mleko sojowe, sproszkowany cukier, sól i wanilii. Teraz trzeba rozpuszczenia całości aż do czasu lepkiej pasty mieszaniny, która jest czekolada biała.

Otrzymaną kompozycję obsady formy i umieścić je w lodówce do całkowitego zestalenia. Czekolada będzie gotowy po trzech godzinach.

I jeszcze coś o białej czekolady

Biała czekolada (korzyści i szkody dla zdrowia są opisane w tym przeglądzie) jest często używany do gotowania gospodyni. Jeśli trzeba przerwać terakota, ważne jest, aby dopilnować, aby woda nie dostała się do stopionej masy. W przeciwnym razie stopiona czekolada wbić w grudki, a jego dalsze stosowanie nie będzie możliwe.

Do tworzenia wszelkiego rodzaju deserów najlepiej stosować ciekły produkt pakowany w tuby.